بیوگرافی و عکس های آدرین برودی و نامزدش لارا لیتو + حقایق جالب و فیلم شناسی

آدرین برودی (adrien Brody) بازیگر و تولید کننده آمریکایی در تاریخ 14 آوریل سال 1973 در وودهاون کوئینز نیویورک متولد شده است.

قد آدرین برودی 1.85 متر است.

آدرین برودی
آدرین برودی

زندگی نامه آدرین برودی

آدرین برودی تنها فرزند سیلیویا پالچی (عکاس) و الیوت برودی (استاد تاریخ بازنشسته و نقاش) می باشد. پدرش از یهودیان لهستان و مادرش کاتولیک مجارستانی است.

آدرین در مدرسه راهنمایی لوئیس آرمسترانگ و در دبیرستان موسیقی و هنر فیئورلو لاگواردیا نیویورک تحصیل کرده است. به گفته خودش والدینش او را در مدرسه بازیگری ثبت نام کردند تا از بچه های شرور دور باشد.

برودی از دوران کودکی برای دوستانش نمایش اجرا می کرد و در سن 13 سالگی برای اولین بار در فیلم تلویزیونی شبکه PBS به نقش آفرینی پرداخت.

او مدتی در دانشگاه استونی بروک و پس از آن در کالج کوئینز تحصیل کرد.

فیلم شناسی آدرین برودی

آدرین برودی اولین بار با نقش آفرینی در فیلم جنگی خط باریک قرمز (1998) با بازی شان پن به چهره شناخته شده ای تبدیل شد و با درخشش فوق العاده در فیلم پیانیست (2002) به کارگردانی رومن پولانسکی توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول و جایزه سزار را به دست آورد.

آدرین برودی در فیلم پیانیست
آدرین برودی در فیلم پیانیست

از دیگر فیلم های موفق آدرین برودی می توان به دهکده (2004) با بازی برایس دالاس هاوارد و خواکین فینکس، ژاکت (2005) در کنار کیرا نایلی، کینگ کونگ (2005) با بازی نائومی واتس و به کارگردانی پیتر جکسون، دارجلینگ محدود (2007) با بازی اوون ویلسون، نیمه‌شب در پاریس (2011) به کارگردانی وودی آلن، هتل بزرگ بوداپست (2014) با بازی رالف فاینس و شمشیر اژدها (2015) با بازی جکی چان و جان کیوساک اشاره کرد.

آدرین برودی با بازیگرانی همچون رابرت داونی جونیور در فیلم کاراگاه آوازه خوان، بن افلک در هالیوود لند، مارک رافالو در برادران بلوم و بروس ویلیس در غارتگران هم بازی بوده است.

ازدواج و همسر آدرین برودی

آدرین برودی سال 2003 با میشل دوپونت (دستیار شخصی در صنعت موسیقی) آشنا شد، آن ها تا سال 2006 با هم در رابطه بودند.

او از سال 2006 با السا پاتاکی (بازیگر اسپانیایی) دوست شد اما این رابطه نیز سال 2009 به جدایی انجامید. برودی سال 2012 با لارا لیتو (مدل روس) وارد رابطه شده است.

عکس آدرین برودی و نامزدش لارا لیتو
عکس آدرین برودی و نامزدش لارا لیتو

حقایق جالب درباره آدرین برودی

 • ثروت آدرین برودی 16 میلیون دلار برآورد شده است.
 • آدرین برودی در سن 29 سالگی جایزه اسکار را دریافت کرده و به عنوان جوان ترین بازیگری که این جایزه را دریافت کرده شناخته شده است. قبل از او ریچارد درایفس این عنوان را یدک می کشید که در سن 30 سالگی چنین جایزه ای دریافت کرده بود.
 • بینی کشیده آدرین برودی از ویژگی های منحصر به فرد ظاهر او می باشد، برودی تاکنون 3 بار دچار شکستگی در ناحیه بینی شده اما عمل زیبایی انجام نداده است.
 • اولین بازیگر آمریکایی است که جایزه سزار دریافت کرده است، این جایزه معادل اسکار در فرانسه می باشد و آدرین برودی و کریستین استوارت تنها بازیگران آمریکایی هستند که این جایزه را دریافت کرده اند.
 • اغلب در نقش شخصیت هایی با مشکل روحی روانی ظاهر می شود.
 • علاقه زیادی به موسیقی هیپ هاپ دارد.
 • سال 2004 توسط مجله Esquire به عنوان خوش پوش ترین مرد آمریکایی انتخاب شد.
عکس آدرین برودی
عکس آدرین برودی
 • برای بازی در فیلم پرل هاربر (2001) مورد توجه قرار گرفت.
 • سال 1992 در یک تصادف شدید با موتورسیکلت به شدت مجروح و به مدت یک ماه در بیمارستان بستری شد.
 • برای بازی در فیلم “پیانیست” اجرای قطعه فریدریک شوپن با پیانو را یاد گرفت و حدود 14 کیلو وزن کم کرد، او همچنین چند هفته از زندگی واقعی، ماشین، خانه و خانواده خود دور شد تا بتواند به خوبی با نقش خود هماهنگ شود.
 • برای استعدادهای بازیگری و ظاهر منحصر به فرد با بازیگرانی همچون رابرت دنیرو و آل پاچینو مقایسه می شود.
 • برای بازی در فیلم غارتگران 11 کیلو وزن اضافه کرد.
 • علاقه زیادی به بازی در نقش قهرمان یا ضد قهرمان های کمیک از جمله نقش “جوکر” در فیلم بتمن دارد. برودی برای بازی در نقش جوکر در فیلم شوالیه تاریکی (2008) نیز پیشنهاد شده بود.