بیوگرافی، عکس و حقایق جالب درباره دواین (راک) جانسون و همسر و دخترانش

دواین جانسون (Dwayne Johnson) با نام کامل دواین داگلاس جانسون و مشهور به “راک“، بازیگر و تهیه کننده و کشتی کج کار حرفه ای آمریکایی در تاریخ 2 می سال 1972 در به دنیا آمد.

قد دواین جانسون 1.92 متر است.

دواین جانسون
دواین جانسون

زندگی نامه دواین جانسون

دواین جانسون فرزند آتا جانسون و راکی جانسون (کشتی کج کار حرفه ای) می باشد. ورزش کشتی کج در خانواده او ذاتی است، پدربزرگ و مادربزرگ مادری اش، سه دایی و شش پسر دایی اش همگی کشتی کج کار بوده اند.

پدر دواین یک آمریکایی آفریقایی کانادایی با رگه ایرلندی و مادرش ساموئه است. دواین بخشی از دوران کودکی اش را نزد خانواده مادری در نیوزیلند گذراند و دوران ابتدایی را در آن جا تحصیل کرد، سپس با پدر و مادرش به آمریکا بازگشت و به تحصیلات خود ادامه داد.

بعد از مدتی به خاطر شغل پدرش به بتلهم پنسیلوانیا نقل مکان کردند و او دوران دبیرستان را در آن جا گذراند، در دوران مدرسه با راگبی آشنا شد و عضو تیم های دو و کشتی کج بود.

او از دانشگاه میامی فارغ التحصیل شد و سعی کرد راگبی را ادامه دهد و در این زمینه موفقیت هایی هم به دست آورد تا آن جا که قرارداد سه ساله ای با لیگ کانادایی امضا کرد اما با توجه به مصدومیت های فراوان بیشتر از یک سال دوام نیاورد و در نهایت به سمت کشتی کج جذب شد.

فال

ازدواج و همسر دواین جانسون

جانسون در سال 1997 با دانی گارسیا ازدواج کرد. حاصل ازدواج آن ها دختر به نام سیمون الکساندرا جانسون است که در سال 2001 متولد شد. این زوج سال 2007 با توافق دوستانه از هم جدا شدند.

عکس دواین جانسون و دانی گارسیا
عکس دواین جانسون و دانی گارسیا

جانسون در سال 2007 با لورن هاشینی نامزد کرد، آن ها سال 2006 برای اولین بار با هم ملاقات کرده بودند. دواین و لورن صاحب دو دختر به نام های جاسمین (متولد 2015) و تیانا گیا (2018) هستند.

عکس دواین جانسون و همسرش لورن هاشینی
عکس دواین جانسون و همسرش لورن هاشینی

دواین جانسون و کشتی کج

دواین جانسون در سال 1996 به WWE پیوست و تا سال 2004 به عنوان یک کشتی کج کار حرفه ای به شهرت های زیادی دست پیدا کرد. او نام حرفه ای “راک” را برای خودش انتخاب کرده بود. جانسون تاکنون 8 بار عنوان قهرمانی WWF / WWE و 2 بار قهرمان جهان(WCW)، همچنین دو بار قهرمان بین قاره ای WWF و 5 بار قهرمان تیمی WWF را دریافت کرده است.
پس از نقش آفرینی در چندین فیلم هالیوود و در سال 2011 حضورش به مرور در دنیای کشتی کج کمرنگ تر شد و به حالت نیمه بازنشسته حضور پراکنده ای در این زمینه داشت و طی مصاحبه ای اعلام کرد به خاطر بازنشستگی و کم کار شدن در کشتی کج دوست دارد از این به بعد به نام اصلی اش “دواین” و نه نام راک شناخته شود.

فیلم شناسی دواین جانسون

اولین تجربه بازیگری دواین جانسون در سال 1999 و در یک اپیزود از سریال That ’70s Show بود که در نقش پدرش ظاهر شد.

در سال 2000 تصمیم گرفت WWE را به خاطر حضور در فیلم بازگشت مومیایی (2001) ترک کند. اولین حضور برجسته دواین جانسون در دنیای بازیگری بازی در فیلم عقرب شاه (2002) بود که توانست نظر منتقدان را به خود جلب کند. او در این فیلم با دریافت 5.5 میلیون دلار، رکورد گینس برای بالاترین میزان دستمزد برای اولین بازیگری نقش اول را از آن خود کرد.

دواین جانسون در سلطان عقرب
دواین جانسون در سلطان عقرب

سپس در فیلم کمدی به جنگل خوش آمدید (2003) و سربلند (2004) بازی کرد و در فیلم هایی همچون آرام باش (2005) با نقش آفرینی جان تراولتا، دار و دسته فوتبالی ها (2006)، اسمارت را بگیر (2008) با نقش آفرینی آن هاتاوی، پری دندان (2010) و مردانی دیگر (2010) حضور یافت.

سال 2011 با نقش آفرینی در فیلم سریع و خشن (2005) در نقش “لوک هابز” و در کنار بازیگرانی همچون وین دیزل و پل واکر خوش درخشید و در دنباله های بعدی این فیلم در سال های 2013 و 2015 و 2017 نیز حضور قابل توجهی داشت.

از دیگر فیلم های دواین جانسون می توان به جزیره اسرارآمیز 2 (2012)، خبرچین (2013)، هرکول (2014)، سن آندریاس (2015)، گارد ساحلی (2017)، جومانجی (2017)، رمپیج (2018) و آسمان خراش (2018) اشاره کرد.

حقایق جالب درباره دواین جانسون

دواین جانسون و دختر و مادر و همسرش
دواین جانسون و دختر و مادر و همسرش

وزن دواین جانسون 119 کیلوگرم است.

او در رشته جرم شناسی و فیزیولوژی تحصیل کرده و علاقه زیادی به پیوستن به FBI یا CIA داشته است.

مادربزرگش، لیا داویا، از معدود زنان کشتی کج کار زمان خودش بوده است.

در ابتدا با این که قهرمانی های زیادی در کشتی کج به دست آورد اما طرفداران کشتی کج از او به عنوان کشتی گیر بی رحم یاد می کردند و علاقه ای به او نداشتند.

برای فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی انتخاب شد اما این نقش در نهایت با جانی دپ رسید.

از عنکبوت می ترسد.

به خاطر اخراج از دبیرستان در چهار دبیرستان مختلف تحصیل کرده است.

برای بازی در فیلم ترنسفورمرز (2014) انتخاب شد اما به دلیل تداخل زمانی با هرکول این نقش به مارک والبرگ رسید.

در دسامبر 2017 ستاره ای به نام او در پیاده روی مشاهیر هالیوود حک شد.

برای بازی در فیلم جک ریچر (2012) داوطلب بود اما به نفع تام کروز کنار کشید.

ثروت دواین جانسون حدود 280 میلیون دلار تخمین زده شده است.

او یک ماهیگیر حرفه ای است.

هنگام ساخت “سریع و خشن 8” به دلیل خصوصمت شدیدی که با وین دنزل داشت هرگز با هم در یک صحنه حاضر نمی شدند.

سال 2013 توسط مجله فوربس در لیست 100 سلبریتی قدرتمند جهان در ردیف 25 قرار گرفت.

سال 2015 توسط مجله Muscle & Fitness به عنوان “مرد قرن” معرفی شد.

سال 2016 توسط مجله people به عنوان جذاب ترین مرد سال انتخاب شد. او پس از آن اعتراف کرد که در دوران نوجوانی پسری زشت با هیکل درشت و صورت آکنه ای بوده است.

سال 2016 به عنوان پردرآمدترین بازیگر سال شناخته شد.

مجله تایم او را به عنوان یکی از 100 فرد تاثیرگذار جهان در سال 2016 انتخاب کرد.