بیوگرافی و عکس های راسل کرو و همسر و فرزندانش + حقایق جالب

راسل کرو با نام کامل راسل آیرا کرو (Russell Ira Crowe) بازیگر مشهور هالیوود در تاریخ 7 آوریل سال 1964 در ولینگتون نیوزیلند متولد شد. او فرزند جان الکساندر کرو و جوسلین یوونه می باشد. پدر و مادرش هر دو مدیر برگزاری مراسم بودند.

قد راسل کرو 1.82 متر است.

راسل کرو
راسل کرو

زندگی نامه راسل کرو

خانواده راسل کرو در دوران کودکی او به استرالیا نقل مکان کردند. راسل کرو در کودکی چندین بار در نمایش های تلویزیونی استرالیایی نقش آفرینی کرد. دبیرستان را به دلیل علاقه به موسیقی و بازیگری رها کرد تا به دنبال علایقش برود.

با نقش آفرینی در فیلم رومپر استومپر (1992) نامش در سینمای استرالیا و کشورهای همسایه مطرح شد به طوری که شارون استون با مشاهده بازی او در این فیلم، پیشنهاد بازی در فیلم مورتوویف (1995) را داد اما راسل کرو مشغول بازی در فیلم مجموع ما (1994) بود و شارون استون به خاطر او فیلمبرداری فیلمش را به تعویق انداخت.

نقش آفرینی در این فیلم آمریکایی باعث شد راسل کرو در میان منتقدان و فیلمسازان آمریکایی مطرح شود و در طول سال های بعد با بازی در فیلم هایی همچون چیره دستی، محرمانه لس آنجلس، گلادیاتور و یک ذهن زیبا به چهره مطرح و مشهور در دنیای سینما تبدیل شد.

عکس راسل کرو و دانیل اسپنسر
عکس راسل کرو و دانیل اسپنسر

همسر راسل کرو

با همسرش دانیل اسپنسر از سال 1989 و در زمان فیلمبرداری فیلم عبور (1990) آشنا شد و تا سال 2003 رابطه نزدیکی با هم داشتند. سال 2003 با هم ازدواج کردند و حاصل این ازدواج دو پسر می باشد.

راسل کرو در سال 2003 و در سن 39 سالگی برای اولین بار پدر شد، دانیل اسپنسر و راسل کرو در 21 دسامبر 2003 صاحب پسری به نام چارلز اسپنسر کرو شدند. در سال 2006 و در سن 42 سالگی فرزند دومش تنیسون اسپنسر کرو متولد شد.

سال 2012 راسل کرو و دانیل اسپنسر از یکدیگر جدا شدند اما طلاق آن ها سال 2018 رسمی شد.

فیلم شناسی راسل کرو

راسل کرو با بازی در فیلم نفوذی برای اولین نامزد دریافت جایزه اسکار شد. او در این فیلم با آل پاچینو هم بازی بود. اما اوج شهرت راسل کرو نقش آفرینی در فیلم گلادیاتور (2000) بود که او را به شهرت جهانی رساند و موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

او با بازی در فیلم گلادیاتور (2000) به چهره‌ای جهانی تبدیل شد. هر چند در سال 1997 با بازی در فیلم محرمانه لس آنجلس خود را به عنوان یک بازیگر طراز اول مطرح نمود.

راسل کرو تنها بازیگری است که در هفت سال متوالی (1997 تا 2003) در 5 فیلم بازی کرد که همگی نامزد جایزه اسکار شدند: محرمانه لس آنجلس، نفوذی، گلادیاتور، یک ذهن زیبا و ناخدا و فرمانده.

راسل کرو در فیلم های متعددی به ایفای نقش پرداخته است که از آن جمله می توان به عبور(1990)، رومپر استومپر (1992)، چیره دستی (1995)، محرمانه لس آنجلس (1997)، نفوذی (1999)، گلادیاتور (2000)، یک ذهن زیبا (2001)، ناخدا و فرمانده (2003)، مرد سیندرلایی (2005)، 3:10 به یوما (2007)، بینوایان (2012)، آب شناس (2015)، مردان خوب (2016) و مومیایی (2017) اشاره کرد.

راسل کرو و فرزندانش
راسل کرو و فرزندانش

ویژگی های بازیگری راسل کرو

صدای جذابی دارد.
اغلب در نقش افراد باهوش و مستعد ظاهر می شود.
با کارگردان های مطرح همچون رون هوارد و ریدلی اسکات کار کرده است.
نقش های او معمولا برگرفته از شخصیت های واقعی است.
در اکثر فیلم ها به عنوان پدر خانواده که فقدان بزرگی را تجربه کرده است ظاهر شده است.

اطلاعات جالب درباره راسل کرو

– جف کرو و مارتین کرو پسرعموهای نیوزیلندی او محسوب می شوند.

– دندان جلویش را در بازی راگبی و زمانی که 10 ساله بود از دست داد، تا سال 1990 آن را ترمیم نکرد. هنگام بازی در فیلم عبور، به اصرار کارگردان و با هزینه او، دندانش را ترمیم کرد.

– بعد از اتمام فیلمبرداری گلادیاتور (2000) به همراه تعدادی از دوستانش با موتورسیکلت مسافت 4000 مایل اطراف استرالیا را سفر کردند.

– یک مزرعه 560 هکتاری در شمال غربی سیدنی دارد.

– در زمینه موسیقی فعالیت کرده است، سال 1970 به عنوان گیتاریست و خواننده به گروه راک پیوست. این گروه سال ها فعالیت داشت اما به نام 30 Odd Foot of Grunts اولین کنسرت خود را بعد از درخشش راسل کرو در گلادیاتور و در تگزاس برگزار کرد و در سال 2005 به کار خود پایان داد.

– راسل کرو در سال 2000 و بعد از بازی در فیلم گلادیاتور، پیشنهاد بازی در نقش لوگان (وولورین) در مردان ایکس را رد کرد زیرا معتقد بود هر دو شخصیت نوعی خوی حیوانی گرگ مشابه داشتند و نمی خواست در دو نقش مشابه ظاهر شود.

– او برای گرفتن حق شهروندی استرالیایی وقت و انرژی زیادی را صرف کرده است.

– در تبار او و اجدادش رگه هایی از ملیت های مختلف انگلیسی، آلمانی، ایرلندی، نروژی، اسکاتلندی، سوئدی و ولش دیده می شود.

– سال 2002 و بعد از دخالت در دعوایی که در یک رستوران رخ داد، اعلام کرد به علت فشار روحی و روانی قصد دارد به استرالیا برود تا با گذراندن زمان بیشتری با پدرش و دانیل اسپنسر (دوست دختر قدیمی راسل و خواننده)، به آرامش روحی برسد.

– برای بازی در فیلم ناخدا و فرمانده (2003) ویولون یاد گرفت زیرا جک اوبری (با بازی راسل کرو) در چند بخش فیلم ویولون می نواخت.

– آهنگی به نام Other Ways of Speaking درباره جودی فاستر نوشت. او و جودی فاستر دوستان خوبی هستند.

– در سال 2011 و به دلیل تولید فیلم های استرالیایی مدال صد سالگی دریافت کرد.

– هنگام بازی در فیلم مرد سیندرلا (200) دچار آسیب دیدگی از ناحیه کتف شد و فیلمبرداری دو ماه به تعویق افتاد.

راسل کرو و نیکول کیدمن
راسل کرو و نیکول کیدمن

– راسل کرو و نیکول کیدمن دوستان خوبی هستند، نیکول کیدمن در صحبت هایش هنگام دریافت جایزه اسکار به خاطر فیلم ساعت ها به راسل کرو اشاره کرد.

– مجله پریمایر در سال 2005 راسل کرو را چهل و نهمین ستاره فیلم در تاریخ سینما معرفی کرد.

– هنگامی که فیلم نامه شخصیت “باد وایت” در فیلم محرمانه لس آنجلس را مطالعه می کرد متوجه شد این پلیس اندام غول پیکری دارد. راسل کرو قد متوسط حدود 1.82 متر داشت، به همین دلیل برای ایجاد حس بلند و تنومند بودن، مدتی در آپارتمان بسیار کوچکی که به سختی می توانست از درهای آن عبور کند، زندگی کرد. به گفته خودش این تجربه باعث شد احساس غول پیکر بودن و هم ذات پنداری با شخصیت فیلم داشته باشد.

– هنگامی که همسرش اولین فرزندشان را باردار شد راسل کرو نوشیدن الکل را ترک کرد.

– آموزش ابتدایی خود را در مدرسه عمومی Vaucluse گذراند.

– فیلم یک ذهن زیبا در سال 2006 توسط موسسه American Film رتبه 93 از 100 میان الهام بخش ترین فیلم های کل تاریخ کسب کرد.

– بازی در نقش “آراگورن” در سه گانه ارباب حلقه ها (2001) را به خاطر تداخل در بازی در یک ذهن زیبا (2001) رد کرد اگرچه به خاطر فیلمبرداری این فیلم در مناطق نیوزیلند تمایل داشت در آن حضور داشته باشد.

– در پنت هاوس خانوادگی در سیدنی زندگی می کند که بیش از 13.7 میلیون دلار توسط کرو و دانیل اسپنسر خریداری شده بود.

– نقش آفرینی در فیلم مرد سیندرلایی را دوست دارد.

– برای بازی در نقش اسلان در فیلم نارنیا : شیر، جادوگر و کمد لباس (2005) انتخاب شده بود.

– در ابتدا بازی در فیلم محرمانه لس آنجلس را رد کرد زیرا شک داشت بتواند از عهده چنین نقش سختی بربیاید.

– در سال 2010 به خاطر فرزندانش سیگار را ترک کرد. او که از سن 10 سالگی سیگار می کشید اعلام کرد طی یک دوره 60 روزه دخانیات را کنار گذاشته که البته ناموفق بود.

– در سال 2010 در پیاده روی هالیوود ستاره ای به نام او حک شد.

جوایز اسکار راسل کرو

نامزد بهترین بازیگر اول مرد برای فیلم نفوذی (1999)
برنده بهترین بازیگر اول مرد برای فیلم گلادیاتور (2000)
نامزد بهترین بازیگر اول مرد برای فیلم یک ذهن زیبا (2001)

منبع: imdb