بیوگرافی و عکس های مونیکا بلوچی مانکن مشهور و همسر و فرزندانش

مونیکا بلوچی (Monica Bellucci) با نام کامل “مونیکا آنا ماریا بلوچی” بازیگر و مدل ایتالیایی در تاریخ 30 سپتامبر سال 1964 در روستایی در اومبریا ایتالیا متولد شد.

قد مونیکا بلوچی 1.71 متر است.

مونیکا بلوچی
مونیکا بلوچی

زندگی نامه مونیکا بلوچی

مونیکا بلوچی تک فرزند لوییجی بلوچی و ماریا گاستینلی است.

بلوچی در سن 13 سالگی وارد عرصه مدلینگ شد، پس از پایان دوران دبیرستان قصد داشت در رشته حقوق ادامه تحصیل دهد، بعد از ورود به دانشگاه برای تامین هزینه تحصیل، همزمان به عنوان مدلینگ نیز مشغول به کار شد اما پس از مدتی برای فعالیت تمام وقت در عرصه مد، دانشگاه را نیمه کاره رها کرد و پس از آن به عنوان بازیگر فیلم های ایتالیایی و سپس در هالیوود حضور پیدا کرد.

بلوچی به عنوان یکی از زیباترین زنان دنیا مشهور شده است.

در سن 24 سالگی به یکی از مراکز مد اروپا در میلان رفت و با شرکت الیت (elite) قراردادی امضا کرد و در عرض یک سال توانست به عنوان مدلینگ در پاریس و نیویورک به شهرت برسد و با شرکت های بزرگی همچون دولچه و گابانا (Dolce & Gabbana) و ال (Elle) فرانسه و غیره همکاری کرد.

عکس های مونیکا بلوچی
عکس های مونیکا بلوچی

در همان دوران برای کلاس های بازیگری نیز ثبت نام کرد. فیلم دراکولای برام استوکر (1992) اولین حضور او در فیلم های هالیوودی است. بلوچی در این فیلم با بازیگرانی همچون گری اولدمن و آنتونی هاپکینز همبازی بود.

سپس در فیلم هایی همچون آپارتمان (1996)، مالنا (2000)، برگشت ناپذیر (2002) و سری فیلم های ماتریکس به ایفای نقش پرداخت و به شهرت جهانی رسید.

از دیگر فیلم های مونیکا بلوچی می توان به مصائب مسیح (2004) به کارگردانی مل گیبسون، برادران گریم (2005) با بازی مت دیمون و هیث لیجر، شلیک نهایی (2007)، شاگرد نهایی (2010) با بازی نیکلاس کیج، راهنمای عشق 3 (2011) با بازی رابرت دنیرو، فصل کرگدن (2012) به کارگردانی بهمن قبادی و بازی بهروز وثوق، شگفتی ها (2014) و اسپکتر (2015) از سری فیلم های جیمز باند اشاره کرد.

ازدواج و همسر مونیکا بلوچی

مونیکا بلوچی سال 1990 با کلودیو کارلوس باسو (عکاس ایتالیایی) ازدواج کرد اما زندگی مشترک آن ها سال 1994 به پایان رسید. سال 1999 با وینسنت کسل (بازیگر فرانسوی) که در فیلم آپارتمان با هم همبازی بودند ازدواج کرد.

عکس مونیکا بلوچی و همسرش وینسنت کسل
عکس مونیکا بلوچی و همسرش وینسنت کسل

حاصل این ازدواج دو دختر به نام های دوا کسل (متولد سال 2004) و لئونیه کسل (متولد سال 2010) می باشد. این زوج سال 2013 از هم جدا شدند.

مونیکا بلوچی و دخترانش
مونیکا بلوچی و دخترانش

ماجرای پیام عاشقانه جواد کاظمیان به مونیکا بلوچی

به تازگی جواد کاظمیان – مهاجم سابق پرسپولیس و تیم ملی – تولد مونیکا بلوچی را با ارسال پیامی عاشقانه در اینستاگرام تبریک گفته است. متن پیام او چنین است:

“چه بگویم نهفته هم پیداست
غم این دل مگر یکی دوتاس
به همم ریخت س گیسویی
به همم ریخت س مدتهاس”

مونیکا بلوچی نیز از جواد کاظمیان تشکر کرده است.

حقایق جالب درباره مونیکا بلوچی

ثروت مونیکا بلوچی حدود 45 میلیون دلار تخمین زده شده است.

او اعلام کرده از نظر مذهب یک اگنوستیک است (کسانی که معتقدند نمی توان به حضور یا عدم حضور خداوند آگاهی پیدا کرد) اگر چه به ادیان مختلف احترام گذاشته و علاقه مند است و به حضور انرژی برتر اطمینان دارد.

صدای عمیق، چهره زیبا و خاص و موهای مشکی طبیعی از ویژگی های ظاهری او می باشد.

هنگامی که در تبلیغات تلویزیونی برند دولچه گابانا در تلویزیون حضور داشت توسط جوزپه تورنتوره، کارگردان این تبلیغات برای بازی در فیلم مالنا انتخاب شد.

به زبان های ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی، فارسی و اسپانیایی مسلط است.

طرفدار تیم فوتبال ایتالیا است.

سال 2006 یکی از داوران جشنواره کن بود.