شرح کامل حادثه تیراندازی و خودکشی نسیم اقدم در یوتیوب + عکس ها

نسیم اقدم زن 39 ساله ایرانی، با حمله مسلحانه به سازمان یوتیوب در کالیفرنیا سه نفر ( یک مرد و دو زن ) را زخمی کرده و خودکشی کرد.

نسیم اقدم
نسیم اقدم

به گزارش شاهدان حادثه، عصر سه شنبه 14 فروردین، نسیم اقدم از کاربران مشهور یوتیوب و اینستاگرام که از سیاست های جدید فیلترینگ این سایت ها به خشم آمده بود، در حالی که با عینک و روسری چهره خود را پوشانده بود به محوطه ساختمان یوتیوب وارد شده و اقدام به تیراندازی کرد.

در لحظات اولیه بعد از این حادثه، مقامات مسئول انتظامی دلیل تیراندازی را اختلافات داخلی عنوان کرده و بعد از مدتی اعلام شد نسیم اقدم، دوست پسرش را مورد هدف قرار داده است.

صحنه خودکشی نسیم اقدم
صحنه خودکشی نسیم اقدم

اقدم که به گفته خودش بدنساز، خواننده، ورزشکار، هنرمند، کارگردان و از شخصیت های محبوب گیاهخواری و مدافع حقوق حیوانات در یوتیوب بوده، حضور فعالی در چندین کانال یوتیوب و شبکه های اجتماعی مختلف داشته است. او به تازگی یوتیوب را به دلیل سیاست های جدید و سانسور فیلم هایش متهم کرده بود.

بیوگرافی نسیم اقدم
بیوگرافی نسیم اقدم

نسیم اقدم زن ایرانی الاصل در جنوب کالیفرنیا ساکن بود. او در ارومیه متولد شده و بیشتر سال های زندگی اش را در ایران گذراند.

اقدم در ویدئویی که در ژانویه 2017 منتشر کرد درباره سانسور محتویات فیلم ها و ویدئوهایش در یوتیوب صحبت کرد و این که به دلیل فیلتر شدن مطالبش در این سایت، حضورش در کانال 5 هزار مشترک که برای تبادل دیدگاه ها استفاده می شده کمتر شده است.

کانال های نسیم اقدم پس از حادثه مرگبار تیراندازی، از سایت یوتیوب حذف شدند.

علت حادثه از زبان پدر نسیم اقدم

به گفته اسماعیل اقدم، پدر نسیم، یوتیوب مدتی بود پرداخت کارمزد مطالبی که نسیم در سایت قرار می داد را متوقف کرده بود. او قبلا به پلیس هشدار داده بود که دخترش به قدری از یوتیوب متنفر شده است که ممکن است به مقر آن ها حمله کند.

پدر نسیم اقدم، روز دوشنبه در حالی که دو روز بود از دخترش بی اطلاع بود خبر گم شدن او را به پلیس داد. حدود ساعت 3 صبح سه شنبه پلیس با او تماس گرفته و اعلام کرد که دخترش را در فاصله 470 مایلی بیرون شهر داخل اتومبیل، در حالی که خواب بوده پیدا کردند.

پلیس به پدر نسیم می گوید همه چیز تحت کنترل است.

شرح کامل حادثه تیراندازی نسیم اقدم

حدود ساعت 1 بعدازظهر روز سه شنبه نیروهای پلیس کالیفرنیا بعد از دریافت گزارش تیراندازی در سازمان یوتیوب، در مقابل این ساختمان تجمع کردند.

ماجرای حمله نسیم اقدم به یوتیوب
ماجرای حمله نسیم اقدم به یوتیوب

پلیس نسیم اقدم را در حالی پیدا کرد که بعد از زخمی کردن سه نفر از کارکنان، با تیراندازی به خودش خودکشی کرده بود. سه فردی که در این حادثه زخمی شدند شامل یک مرد 36 ساله و دو زن 32 و 27 ساله می باشد.

زک ووریس، مهندس ارشد نرم افزار یوتیوب می گوید قبل از حادثه آلارم آتش نشانی خاموش بوده و کارمندان سازمان در حال صرف ناهار بودند.

علت نارضایتی نسیم اقدم از یوتیوب

عکس های نسیم اقدم
عکس های نسیم اقدم

جزئیات پرداخت هایی که توسط یوتیوب به نسیم اقدم صورت گرفته هنوز منتشر نشده است.

این حادثه تیراندازی یک هفته بعد از زمانی رخ داد که یوتیوب تصمیم گرفت به صورت دستی همه ویدئوها را در بخش preferred بررسی کند تا تبلیغ کنندگان مطمئن شوند ویدئوهای مضر را تبلیغ نمی کنند.

در کنار این بررسی های دستی، یوتیوب قوانین سختگیرانه ای مبنی بر اینکه چه کسی واجد شرایط ارسال آگهی های پولی می باشد ایجاد کرد.

قبلا قوانین به این صورت بود که کانال هایی که 10 هزار بازدید داشتند می توانستند درآمد حاصل از آگهی هایی که قبل از فیلم آن ها قرار داده می شد را دریافت کنند.

اما شرکت مادر یوتیوب اعلام کرد از 20 فوریه کانال هایی که 1000 مشترک داشته و طی یک سال گذشته 4 هزار ساعت از فیلم های آن ها تماشا شده است واجد شرایط چنین قانونی می باشد.

این بزرگ ترین تغییر در قوانین تبلیغات یوتیوب از آغاز تاکنون بوده که چند هفته بعد از انتشار فیلم خودکشی توسط لوگان پل در یوتیوب ایجاد شد.

نسیم اقدم
نسیم اقدم

نسیم اقدم: دلم برای آدم‌های این سیاره می‌سوزد که “مثل ربات‌های برنامه‌ریزی شده یا دنبال شکم‌پرستی و گوشت‌خواری یا شهوت‌پرستی یا پول‌پرستی و پز آهن و پارچه و مو و دماغ و …” هستند.