بیوگرافی و عکس های هلنا بونهام کارتر و فرزندانش + حقایق خواندنی و جالب

هلنا بونهام کارتر (helena bonham carter) بازیگر انگلیسی در تاریخ 26 می سال 1966 در اسلینگتون لندن متولد شده است.

قد هلنا بونهام کارتر 1.57 متر است.

هلنا بونهام کارتر
هلنا بونهام کارتر

زندگی نامه هلنا بونهام کارتر

هلنا بونهام کارتر دختر ریموند بونهام کارتر (بانکدار تجاری) و النا (روانپزشک) می باشد. پدرش از یک خانواده برجسته سیاسی در انگلیس بود و از سال 1960 به عنوان نماینده بانک انگلیس در صندوق بین المللی پول در واشنگتن دی سی فعالیت می کرد.

هلنا کوچکترین فرزند خانواده است و دو برادر بزرگ تر از خودش به نام های ادوارد و توماس دارد. او در دبیرستان همپاستید جنوبی و وست مینستر تحصیل کرده است.

قصد داشت وارد کالج کینگ کمبریج شود اما از آن جا که آن ها معتقد بودند او درس را به خاطر بازیگری رها خواهد کرد او را نپذیرفتند.

زمانی که 5 ساله بود مادرش دچار اختلال عصبی جدی شد و به مدت سه سال تحت درمان و ریکاوری بود.

پنج سال بعد از بهبودی مادرش، پدرش به بیماری تومور عصب شنوایی مبتلا شد و طی عمل جراحی برای همیشه ویلچرنشین شد و سال 2004 از دنیا رفت. بیماری پدر و مادر تجربیات زیادی به هلنا بونهام کارتر داد که در بازیگری به او کمک زیادی کرد.

او که هیچ تحصیلات رسمی دانشگاهی ندارد سال 1979 در مسابقات نویسندگی برنده شد و از پول جایزه آن برای ثبت نام در Spotlight directory بازیگران استفاده کرد.

فیلم شناسی هلنا بونهام کارتر

هلنا بونهام کارتر اولین بار و در سن 16 سالگی در یک کار تبلیغاتی تلویزیونی حضور پیدا کرد و در فیلم تلویزیونی طرحی از گل های رز (1983) نقش کوچکی به او محول شد.

او اولین بار در سال 1985 و با بازی در فیلم “اتاقی با یک چشم انداز” به صورت جدی وارد عرصه بازیگری شد.

عکس هلنا بونهام کارتر و جانی دپ
عکس هلنا بونهام کارتر و جانی دپ

بونهام کارتر تاکنون در فیلم های موفق و پرفروشی همچون سیاره میمون ها با بازی مارک والبرگ، ماهی بزرگ با بازی ایوان مک‌ گرگور، چارلی و کارخانه شکلات‌سازی و سوئینی تاد با بازی جانی دپ، نابودگر: رستگاری با بازی کریستین بیل، آلیس در سرزمین عجایب با بازی آن هاتاوی، سخنرانی پادشاه با بازی کالین فرث، سایه‌های سیاه با بازی جانی دپ و اوا گرین، بینوایان با بازی هیو جکمن و راسل کرو، رنجر تنها، سیندرلا با بازی لیلی جیمز و کیت بلانشت، آلیس آنسوی آینه و هشت یار اوشن با بازی ساندرا بولاک حضور داشته است.

از در کنار بازیگران سرشناسی همچون مل گیبسون در فیلم هملت، آنتونی هاپکینز در فیلم هواردز اند، رابرت دنیرو در فیلم فرانکنشتاین، برد پیت و ادوارد نورتن در فیلم باشگاه مبارزه و مریل استریپ و آن ماری داف در فیلم حق رای به ایفای نقش پرداخته است.

این بازیگر در سری فیلم های هری پاتر در نقش “بلاتریکس لسترنج” ظاهر شده است.

هلنا بونهام کارتر برای فیلم بال های کبوتر (1997) نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی و برای فیلم سخنرانی پادشاه (2010) نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل شده است.

ازدواج و همسر هلنا بونهام کارتر

بونهام کارتر سال 1994 و سر صحنه فیلمبرداری فیلم فرانکشتاین با کنت برانا آشنا شدند، کنت برانا در آن زمان همسر اما تامپسون بود، اما شروع رابطه اش با بونهام کارتر باعث شد زندگی مشترکش با تامپسون سال 1995 به طلاق بینجامد.

اگرچه تامپسون از بونهام کارتر کینه ای به دل نگرفت و حتی در مجموعه هری پاتر نیز با هم بازی شدند.

رابطه بونهام کارتر و کنت برانا سال 1999 به پایان رسید.

هلنا بونهام کارتر سال 2001 با تیم برتون – که در فیلم سیاره میمون ها با هم آشنا شدند – دوست شد و پس از آن در چند فیلم پر فروش تیم برتون بازی کرد.

عکس هلنا بونهام کارتر و تیم برتون
عکس هلنا بونهام کارتر و تیم برتون

حاصل این رابطه پسری به نام بیل ریموند برتون (متولد سال 2003) و دختری به نام نل برتون (متولد سال 2007) می باشد.

بونهام کارتر و تیم برتون سال 2014 از هم جدا شدند و بونهام کارتر درباره این اتفاق گفت که شاید از این به بعد راحت تر بتوانند با هم همکاری کاری داشته باشند.

حقایق جالب درباره هلنا بونهام کارتر

 • اغلب با تیم برتون و جانی دپ همکاری کرده است.
 • بسیاری اوقات با موهای به هم ریخته و آرایش تیره در فیلم ها ظاهر می شود.
 • بیشتر در نقش شخصیت های قرن 20 بازی می کند.
 • سال 2008 چهار نفر از بستگانش در یک تصادف اتوبوس در آفریقای جنوبی کشته شدند و او که سر فیلمبرداری فیلم نابودگر بود مدتی از کارش مرخصی گرفت.
 • در مصاحبه ای گفته که عصای شخصیت بلاتریکس را نگه داشته و هربار که دوست های پسرش در خانه شان سر و صدا یا شیطنت می کنند از این عصا برای ترساندن آن ها استفاده می کند.
 • با جانی دپ در 7 فیلم همبازی بوده است.
 • او و تیم برتون از توانایی فوق العاده پسرشان بیلی در زمینه فوتبال در سنین کودکی بسیار شگفت زده بودند زیرا هیچک از آن ها اهل ورزش خاصی نبوده اند.
عکس هلنا بونهام کارتر و فرزندانش
عکس هلنا بونهام کارتر و فرزندانش
 • تا اوایل سی سالگی با پدر و مادرش و در خانه پدری اش زندگی می کرده، به گفته خودش به خاطر این که رابطه خیلی خوبی با آن ها داشته است.
 • مادربزرگش ویولت بونهام کارتر دوستی نزدیکی با وینستون چرچیل داشته است.
 • سال 2009 مجله تایم او را یکی از “10 بازیگر برتر انگلیسی کل تاریخ” اعلام کرد.
 • در بیش از 10 فیلم از دندان های مصنوعی استفاده کرده است.
 • یکی از صحنه های مبارزه او و گری اولدمن (بازیگر نقش سیریوس بلک) در فیلم هری پاتر حذف شد، او برای این صحنه سه هفته تمرین کرده بود.
 • با جانی دپ دوستی نزدیکی دارد، دپ پدرخوانده فرزندشان بیلی ریموند است.
 • فرانسوی خوب صحبت می کند.