بیوگرافی خواندنی و عکس های کریس ایوانز + فیلم شناسی و حقایق جالب

کریس ایوانز (Chris Evans) با نام کامل “کریستوفر رابرت ایوانز” بازیگر آمریکایی است که در تاریخ 13 ژوئن سال 1981 در بوستون ماساچوست متولد شده است.

قد کریس ایوانز 1.83 متر است.

کریس ایوانز
کریس ایوانز

زندگی نامه کریس ایوانز

کریس ایوانز فرزند لیزا (کارگردان هنری تئاتر جوانان کنکورد) و جی.رابرت ایوانز (دندانپزشک) می باشد. او یک خواهر بزرگ تر به نام کارلی و یک خواهر و برادر کوچک تر به نام های شانا و اسکات ایوانز است.

خانواده ایوانز زمانی که کریس 11 ساله بود به سابربان سدبری نقل مکان کردند و ایوانز در منطقه سدبری بزرگ شد. گرایش خواهر بزرگش به بازیگری باعث شد کریس ایوانز نیز از همان دوران کودکی به بازیگری علاقمند و در نمایش های مدرسه فعالیت داشته باشد.

او در دبیرستان لینکلن سدبری تحصیل کرد، در دوران دبیرستان معلم تئاتر با دیدن استعداد او در یکی از نمایش های مدرسه او را در این زمینه تشویق کرد و ایوانز بعد از اتمام دبیرستان به نیویورک رفت تا در موسسه فیلم و تئاتر لی استرابرگ ثبت نام کند.

پس از چندی به اصرار دوستانش با چند نماینده استعدادیابی آشنا و از طریق یکی از آن ها رسما وارد دنیای بازیگری شد.

فیلم شناسی کریس ایوانز

اولین بازی کریس ایوانز سال 1997 و در یک ویدئوی کوتاه آموزشی درباره تنوع زیستی بود. سال 2000 برای اولین بار در سریال تلویزیونی The Fugitive با بازی هریسون فورد به ایفای نقش پرداخت.

کریس ایوانز در نقش کاپیتان آمریکا
کریس ایوانز در نقش کاپیتان آمریکا

ایوانز سال 2000 و با بازی در نقش “جود” در فیلم “تازه وارد” پا به عرصه سینما گذاشت و با بازی در نقش جانی استورم / مشعل آسمانی در فیلم چهار شگفت انگیز (2005) به شهرت رسید.

از دیگر فیلم های موفق کریس ایوانز می توان به خاطرات پرستار بچه (2007)، سلاطین خیابان (2008) با بازی کیانو ریوز، فشار (2009) با بازی داکوتا فنینگ، بازنده‌ ها (2010) و با استعداد (2017) اشاره کرد.

کریس ایونز در فیلم هایی همچون بالاترین نمره با بازی اسکارلت جوهانسون، موبایل، لندن با بازی جیسون استاتهام و جسیکا بیل، آفتاب، شماره‌ات چنده؟، آیسمن، برف‌ شکن و پیش از آنکه برویم نیز حضور داشته است.

ایوانز سال 2011 و با بازی در فیلم “کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام جو” ساخته کمپانی مارول در نقش ابر قهرمان “کاپیتان آمریکا” قدم بلند دیگری در رسیدن به شهرت بین المللی برداشت و پس از آن در فیلم های دیگری همچون انتقام جویان (2012)، ثور: دنیای تاریک (2013)، کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان (2014)، انتقام‌جویان: عصر اولتران (2015)، مرد مورچه‌ ای (2015)، کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (2016)، مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (2017) و انتقام جویان: جنگ ابدیت (2018) در نقش کاپیتان آمریکا ظاهر شد.

جدیدترین فیلم کریس ایوانز، انتقامجویان 4 (2019) است که به گفته ایوانز در این فیلم رسما با شخصیت کاپیتان آمریکا خداحافظی کرده است.

این بازیگر تاکنون نامزد جایزه اسکار نشده است.

عکس کریس ایوانز در کنار کریس همسورث و رابرت دی جونیور
عکس کریس ایوانز در کنار کریس همسورث و رابرت دی جونیور

ازدواج و همسر کریس ایوانز

کریس ایوانز سال 2001 با جسیکا بیل (بازیگر) آشنا شد. آن ها در دو فیلم موبایل (2004) و لندن (2005) نیز با هم هم بازی بودند و رابطه آن ها سال 2006 به پایان رسید.

حقایق جالب درباره کریس ایوانز

 • ثروت کریس ایوانز حدود 50 میلیون دلار برآورد شده است.
 • خواهرش کارلی نیز در زمینه هنر تحصیل کرده و در حال حاضر معلم زبان انگلیسی است و برادرش اسکات نیز بازیگر است.
 • او در خانواده کاتولیک بزرگ شده است و به مذهب بودایی علاقه زیادی دارد.
 • برای بازی در نقش “کامرون کرو” در فیلم Elizabethtown (2005) آماده شد اما این نقش به بلوم اورلاندو رسید.
 • یک سگ به نام است (مشرق) دارد.
 • سال 2006 در لیست “جذاب ترین مردان مجرد” مجله people قرار گرفت.
 • سال 2007 در لیست “جذاب ترین بازیگران کل تاریخ سینما” مجله امپایر قرار گرفت.
 • برای بازی در نقش “اسکات اسمیت” در فیلم شیر (2008) پیشنهاد شد اما این نقش به جیمز مارکو رسید.
 • با اسکارلت جوهانسون دوستی نزدیک دارد و با آنتونی مک، کوبی اسمالدرز، هایلی اتول، جان کراسینسکی، کریس همسورث، سباستین استن و کریس پرت نیز دوستان خوبی هستند.
عکس کریس ایوانز و اسکارلت جوهانسون
عکس کریس ایوانز و اسکارلت جوهانسون
 • در ده فیلم با شخصیت “کاپیتان آمریکا / استیو راجرز” ظاهر شده است.
 • ابتدا از پذیرفتن نقش کاپیتان آمریکا واهمه داشت، او برای بازی در این فیلم دوره شدید بدنسازی رفت و لباس های یک یا دو سایز کوچک تر می پوشیده تا ورزیدگی اندامش کاملا مشخص باشد
 • در دوران فیلمبرداری انتقام جویان (2012) به دلیل کلاه خودی که بر سر می گذاشت از میگرن رنج می برده است.
 • سال 2014 اعلام کرد که می خواهد همکاری اش با کمپانی مارول را کمتر کرده و به کارگردانی بپردازد، در آن زمان پیش بینی کرد که بازی در نقش کاپیتان آمریکا تا سال 2017 به پایان خواهد رسید!
 • به سریال سیمپسون ها (1989) علاقه زیادی دارد.