بیوگرافی کامل و عکس های کریس پرت و همسرش آنا فاریس و پسرش جک

کریس پرت با نام کامل کریستوفر مایکل پرت (Chris Pratt) بازیگر سرشناس آمریکایی در تاریخ 21 ژوئن سال 1979 در ویرجینیا، مینوستا متولد شد.

قد کریس پرت 1.88 متر است.

کریس پرت
کریس پرت

زندگی نامه کریس پرت

کریس پرت کوچک ترین فرزند کاتلین لوئیز ( صندوق دار سوپرمارکت) و دانیل پرت (معدنچی و تعمیرکار منزل) است و دو خواهر و برادر بزرگ تر از خود به نام های کالی و آنجی دارد.

مادر کریس پرت نروژی و پدرش از تبار انگلیسی، آلمانی، سوئیسی و فرانسوی بود که در سال 2014 درگذشت.

زمانی که کریس سه ساله بود خانواده اش به واشنگتن نقل مکان کردند. او از بچگی به شهرت و ثروت علاقه داشت در حالی که به گفته خودش هرگز نمی دانست چطور به آن خواهد رسید و بعدها به این نتیجه رسید که شهرت یک اتفاق سمی در زندگی است.

در دوران نوجوانی به ورزش کشتی جذب شد و با وجود موفقیت هایی که در این زمینه کسب کرد این ورزش را ادامه نداد. در سال 1997 از دبیرستان فارغ التحصیل و به کالج راه پیدا کرد اما ترم اول کالج را نیز رها کرده و مدتی را به فروش بلیط گذراند.

او تا سن 19 سالگی در میان افراد بی خانمان، درون ون یا چادری در کنار ساحل زندگی کرد و فقط برای امرار معاش روزانه کارهای متفرقه انجام می داد.

نقطه عطف زندگی کریس پرت در سن 19 سالگی بود، زمانی که در یک رستوران کار می کرد و توسط بازیگر و تهیه کننده “رئا داون چونگ” به عنوان چهره مناسب بازیگری کشف و برای بازی در فیلم کوتاه و ترسناک “نفریت 3” دعوت شد.

کریس پرت درباره دوران کودکی و نوجوانی اش می گوید: “پدرم کارگر معدن بود و به سختی کار می کرد، جایی بزرگ شدم که ارزش پول را یاد گرفتم.”

عکس کریس پرت و آنا فاریس
عکس کریس پرت و آنا فاریس

ازدواج و همسر کریس پرت

کریس پرت در سال 2007 و در فیلم “امشب من را به خانه ببر” با آنا فاریس هم بازی بود و این آشنایی به ازدواج آن ها در تاریخ 9 ژوئیه 2009 منجر شد.

این زوج در سال 2012 صاحب پسری به نام جک پرت شدند.

کریس پرت و همسر و پسرش
کریس پرت و همسر و پسرش

گفته می شود کریس پرت یک مسیحی معتقد و سنتی است در حالی که همسرش آنا فاریس اعتقادی به مذهب ندارد، از طرفی به اوج رسیدن کریس پرت در سال های اخیر و پایان یافتن دوران طلایی آنا فاریس باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی مشترک آن ها شد به طوری که در تربیت فرزند خود نیز به تفاهم نرسیدند.

زندگی زناشویی کریس پرت و آنا فاریس دوام نیافت و این زوج در سال 2017 به صورت قانونی از هم طلاق گرفتند.

عکس کریس پرت و پسرش جک
عکس کریس پرت و پسرش جک

فیلم شناسی کریس پرت

کریس از سال 2000 میلادی وارد دنیای بازیگری شد و آغاز فعالیت حرفه ای او در تلویزیون بازی در مجموعه “اوروود” بود.

کریس پرت بیشتر به خاطر سریال های تلویزیونی از جمله در نقش “اندی دوایر” در سریال پارک ها و تفریحات (2015-2009) شناخته شده که تحسین منتقدان را برانگیخت و نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد تلویزیونی کمدی در سال 2013 شد.

سپس در فیلم های متعدد از جمله تحت تعقیب (2008)، مانیبال (2011)،سی دقیقه پس از نیمه شب (2012) و اهداکننده (2013) ظاهر شد، اما اوج درخشش او در سال 2014 و در دو فیلم موفق فیلم لگو و محافظین کهکشان بود که نامش را سر زبان ها انداخت.

کریس پرت و جنیفر لارنس
کریس پرت و جنیفر لارنس

در سال 2015 در دنیای ژوراسیک ظاهر شد که موفقیت مالی خوبی به همراه داشت. سال بعد مجله تایم او را در لیست 100 فرد با نفوذ جهان قرار داد.

پارک ژوراسیک 2 جدیدترین فیلم کریس پرت است که محصول سال 2018 می باشد.

حقایق جالب درباره کریس پرت

– در سال 2017 با درآمد 17 میلیون دلار رتبه نوزدهمین بازیگر پردرآمد جهان به انتخاب مجله فوربس را دریافت کرد.

– از علایق کریس پرت ماهیگیری، شکار و کار روی ماشین است.

– با آبری پلازا دوستی نزدیکی دارد.

– بازیگر سه فیلمی بود که در سه سال متوالی نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار شدند: مانیبال (2011)، سی دقیقه پس از نیمه شب (2012) و او (2013).

بیوگرافی و عکس های کریس پرت
بیوگرافی و عکس های کریس پرت

– در تاریخ 21 آوریل 2017 ستاره ای به نام او در پیاده روی هالیوود ثبت شد.

– او و آنا فاریس هر دو کلکسیونی از حشرات مرده داشتند که بعد از ازدواج با هم ترکیب کردند.

– کریس پرت بین سال های 2000 تا 2014 موفقیت چشمگیری نداشت. پس از سال 2014 بود که توانست به شهرتی که همیشه آرزویش را داشت دست پیدا کند.

– کریس پرت در دوران کودکی به دلیل کوچک بودن سرش به “پسر موشی” و “پسر میمونی” معروف شده بود!