پر طرفدارترین مقاصد سفر در نوروز

206

تعطیلات نوروز یکی از بهترین فرصت‌ها برای سفر است چراکه اکثر مردم در این ایام تعطیلاتی طولانی دارند و همچنین هوا برای سفر در اوایل بهار بسیار هوای مطبوعی است. بنابراین بیشتر مردم از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی‌ها برای سفر در این تعطیلات را آغاز می‌کنند.

از دیرباز شهرهایی مانند مشهد، اصفهان، کیش، قشم، شیراز و شهرهای شمال کشور در این ایام بسیار شلوغ می‌شوند. این شهرها به خاطر داشتن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی همیشه از مقاصد اصلی گردشگران بوده است و می‌توان آنها را پر طرفدارترین مقاصد سفر در نوروز  دانست. در این میان شهر مشهد به علت وجود حرم امام رضا(ع) پر بازدیدتر از دیگر شهر هاست.

بهار می‌تواند بهترین زمان برای سفر به مشهد باشد. وجود تعطیلات نوروز، آب‌وهوای مناسب و تنوع در تور مشهد نوروز 97 که معمولا در رنج قیمتی مختلف یافت می‌شود؛ از دلایل اثبات مناسب بودن این سفر است.

تور مشهد
تور مشهد

مشهد به دلیل تداخل جبهه‌های مختلف آب و هوایی، دارای خصوصیات ویژه اقلیمی‌ست؛ اما در مجموع می‌توان گفت که آب‌ و هوای شهر مشهد، متغیر اما معتدل و متمایل به سرد و خشک است و از تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد و مرطوب برخوردار است. مشهد به واسطه آب و هوای متغیرش، توانسته است در تمام طول سال زائران و گردشگران را به خود جذب کند؛ با این حال به سبب زمستان‌های مرطوب، اوایل بهار به‌نوعی بهترین زمان برای سفر به مشهد است.

تور کیش
تور کیش

جزایر کیش و قشم نیز دو مقصد سفری هستند که در سال‌های اخیر طرفداران آنها بیشتر شده و روز به روزهم بیشتر می‌شود. این دو جزیره در تعطیلات نوروز هم مورد توجه مردم قرار می‌گیرند و تورهای مختلفی برای سفر به این مقاصد طراحی می‌شود. جزایر و شهرهای جنوبی ایران در این زمان‌ از سال در بهترین شرایط جوی قرار دارند و مناسب‌ترین گزینه‌ها برای سفر هستند؛ چرا که بهار طبیعت در این مناطق از ایران، معمولاً در اوایل اسفند ماه آغاز می‌شود و در تعطیلات نورروزی به اوج شکوفایی خود می‌رسد. این در حالی‌ست که در همین زمان، اکثر نقاط ایران، هوای سرد و خشکی را تجربه می‌کنند.

امکانات رفاهی زیادی که در جزیره کیش وجود دارد، گردشگران زیادی را متقاعد می‌کند تا تور کیش نوروز 97 را انتخاب کنند. امکان آب‌تنی در ابتدای بهار، ویژگی بزرگی‌ست که جزیره کیش به خوبی از آن بهره برده است؛ تفریحات آبی تکامل‌یافته و شگفت‌انگیز، تور کیش را به یکی از بهترین انتخاب‌ها در این زمان‌ها از سال تبدیل می‌کند.

جزیره قشم اگر چه مانند کیش امکانات رفاهی ندارد اما از چنان طبیعت بکری برخودار است که همه سفر دوستان را قانع می‌کند حداقل یک بار از این جزیره بازدید کنند.

تور قشم
تور قشم

تور قشم نوروز 97 از ویژگی‌های بسیار مهم‌‌تری به نسبت همتای معروفش (جزیره کیش) سود می‌برد که گردشگران جدی‌تر را به خود جذب می‌کند؛ مهم‌ترین ویژگی تور قشم، جاذبه‌های حیرت‌آور طبیعی‌ست که تقریباً تمام آنها را تنها در این جزیره تجربه خواهید کرد! طبیعت قشم در بهار به اوج شکوفایی می‌رسد و به دلیل وقوع بهار زودرس در مناطق جنوبی ایران، گردشگران در تعطیلات نوروز قشم، طبیعتی استثنایی را تجربه خواهند کرد.

فال حافظ کوکا