بیوگرافی و عکس های سیرشا رونان بازیگر فیلم لیدی برد + فیلم ها

سیرشا رونان، با نام کامل سیرشا یونا رونان (Saoirse Una Ronan) بازیگر جوان و خوش آتیه آمریکایی در تاریخ 12 آوریل سال 1994 در برونکس نیویورک متولد شد. پدرش پل رونان (بازیگر) و مادرش مونیکا رونان هر دو ایرلندی می باشند.

قد سیرشا رونان 168 سانتیمتر می باشد.

سیرشا رونان
سیرشا رونان

زندگی نامه سیرشا رونان

زمانی که سیرشا سه ساله بود با خانواده اش به ایرلند نقل مکان کردند و سیرشا رونان در دوبلین بزرگ شد.

بازی در فیلم تاوان و بروکلین، نامزدی جایزه اسکار را برای سیرشا رونان به ارمغان آورد. او یکی از جوان ترین بازیگرانی است که در سن پایین نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

سیرشا هم اکنون در دوبلین ایرلند سکونت دارد.

عکس سیرشا رونان و پدر و مادرش
عکس سیرشا رونان و پدر و مادرش

زندگی خصوصی و ازدواج سیرشا رونان

نکته جالب درباره سیرشا رونان این است که برخلاف اغلب افراد مشهور، او تاکنون با هیچ کس رابطه عاشقانه نداشته و در هیچ قرار عاشقانه ای حضور نداشته است!

او در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به سوال مجری که درباره روابط عاشقانه و نامزد سیرشا رونان سوال کرد، پاسخ داد که هیچ نظری در این باره ندارد و اصلا نمی داند چگونه باید به یک قرار عاشقانه برود یا حتی درباره آن صحبت کند!

سیرشا رونان و جیمز فرانکو در مراسم گلدن گلاب 2018
سیرشا رونان و جیمز فرانکو در مراسم گلدن گلاب 2018

فیلم شناسی سیرشا رونان

سیرشا اولین بار در سال 2003 نقش کوتاهی در چند قسمت سریال کلینیک ( The Clinic ) ایفا کرد. او نخستین بار در سال 2007 در فیلم هرگز نمی توانم زن باشم، ظاهر شد.

نقش آفرینی در فیلم تاوان (Atonement 2007) او را به شهرت جهانی رساند. در این فیلم با کایرا نایتلی و جیمز مک آوی همبازی بود.

موفقیت های سیرشا همچنان ادامه یافت و بین سال های 2008 تا 2011 در فیلم های موفقی ایفای نقش کرد که می توان به شهر اخگر ( City of Ember 2008) که نامزد دریافت جایزه ایرلند شد و استخوان های دوست داشتنی (The Lovely Bones 2009) که جایزه BAFTA را برای سیرشا به ارمغان آورد، اشاره کرد.

سیرشا رونان امسال نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول زن مراسم اسکار 2018 برای فیلم “لیدی برد” شده است.

از جمله فیلم های سیرشا رونان می توان به تاوان (2007)، شهر اخگر (2008)، استخوان های دوست داشتنی (2009)، هانا (2011)، میزبان (2013)، هتل بزرگ بوداپست (2014)، بروکلین (2015) و لیدی برد(2017) اشاره کرد.

سیرشا رونان در فیلم استخوان های دوست داشتنی
سیرشا رونان در فیلم استخوان های دوست داشتنی

حقایق جالب درباره سیرشا رونان

– لهجه دوبلین ایرلندی دارد.
– نام سیرشا یک کلمه ایرلندی به معنای “آزادی” و رونان به معنی “مُهر کوچک” می باشد.
– پدرش، پل رونان بازیگر است و با فیلم های همچون (Own The Devil (1997 و (Veronica Guerin (2003 شناخته شده است.
– زمانی که مشخص شد به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم تاوان انتخاب شده ، در نیوزیلند بود.
– فوتبال تماشا نمی کند اما طرفدار تیم منچستر یونایتد است!
– در سال 2008 در سن 13 سالگی، به خاطر بازی در فیلم تاوان، به هفتمین بازیگر بسیار جوانی که نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده است، تبدیل شد. بازیگران کم سن تر از او شامل تاتوم اونیل، مری بدهام، کویین کامینگز، ابیگیل برسلین، پتی مک کورمک و آنا پاکوین می باشند.
– سیرشا تک فرزند است.
– پیتر جکسون، کارگردان مشهور، او را برای بازی در نقش اصلی فیلم “ناشناخته” انتخاب کرد اما اواسط فیلمبرداری فیلم “استخوان های دوست داشتنی”، اوضاع تغییر کرد، او برای اسکار و گلدن گلاب و BAFTA نامزد شده بود.
– برای بازی در فیلم “رابین هود” ساخته ریدلی اسکات، انتخاب شده بود اما این پیشنهاد را به خاطر بازی در فیلم “راه بازگشت” رد کرد.
– پیتر جکسون بدون دیدن سیرشا رونان و تنها با دیدن نوار ضبط شده از اجرای سیرشا که از ایرلند ارسال کرده بود، او را برای بازی در فیلم “استخوان های دوست داشتنی” انتخاب کرد. جکسون بسیار تحت تاثیر نوار قرار گرفت به طوری که بدون ملاقات با او، سیرشا را برای نقش اصلی فیلمش انتخاب کرد.
– او بازی در نقش کیتی در فیلم “آناکارنینا 2012” را به خاطر حضور در دو فیلم بیزانتیوم (2012) و میزبان (2013) رد کرد. دلیل سیرشا برای این کار، طولانی بودن زمان آغاز تا پایان فیلم آناکارنینا بود که مجبور می شد پیشنهاداتی که از پاییز 2011 تا اواخر بهار 2012 داشت را رد کند.
– او طرفدار پر و پا قرص سریال بریکینگ بد می باشد.
– برای نقش لونا لاوگود در فیلم “هری پاتر و انجمن ققنوس” در نظر گرفته شده بود اما در نهایت این نقش به ایوانا لینچ رسید.
– در هنرهای رزمی مهارت دارد.
– دومین بازیگر زن جوانی می باشد که در سن 21 سالگی برای دومین بار نامزد جایزه اسکار شده است، قبل از او آنجلا لنسبوری قرار دارد که در سن 20 سالگی برای بار دوم نامزد شده بود.
– تا سال 2018 در چهار فیلم ، که نامزد بهترین فیلم اسکار شدند به ایفای نقش پرداخت: تاوان (2007) – هتل بزرگ بوداپست (2014) – بروکلین (2015) – لیدی برد ( 2017)

بیوگرافی و عکس های سیرشا رونان
بیوگرافی و عکس های سیرشا رونان

جوایز اسکار سیرشا رونان

1- نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم تاوان (2008)
2- نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم برکلین (2016)
3- نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم لیدی برد (2018) – در جریان

منبع: imdbwikipediairishmirror

فال حافظ کوکا