علت فوت سری دیوی بازیگر و ملکه زیبایی هند به همراه بیوگرافی و عکس ها

سری دیوی بازیگر مشهور هندی به علت حمله قلبی در سن 54 سالگی درگذشت. او از سن 4 سالگی بازیگری را آغاز کرده و در سال 1997 از دنیای بازیگری فاصله گرفت. در ادامه عکس ها و بیوگرافی سری دیوی را قرار داده ایم. با پرشین استار همراه باشید.

سری دیوی در جوانی
سری دیوی در جوانی

سری دیوی در تاریخ 13 اوت سال 1963 در تامیل نادو هند متولد شد.

سری دیویبا نام اصلی “شری امی یانگر ” بازیگری را در سن چهار سالگی آغاز کرد. اما برای ورودش به سینما با یک مشکل اساسی رو به رو بود و آن هم لهجه خاص تامیلی اش و مشکلش در صحبت کردن به زبان هندی بود و همین باعث شده بود که خیلی ها در ابتدای ورودش حضور او را چندان جدی نگیرند . اما او با هوش و استعدادی که داشت خیلی زود به زبان هندی مسلط شد و توانست به مدت دو دهه ملکه بی رقیب سینمای هندوستان باقی بماند .

سری دیوی در صدها فیلم به ایفای نقش پرداخت و در دوره‌های زمانی خویش جزو برترین بازیگران زن بود. وی که پس از ازدواج سالها سینما را کنار گذاشت، در سال ۲۰۱۲با فیلم کمدی « اینگلیش وینگلیش » (یا «کابوی ها و سرخپوست ها»)– در کسوت زنی میانسال و سنتی که باید برای زندگی در آمریکا زبان انگلیسی یاد بگیرد و با فرهنگ آنها کنار بیاید-دوباره به بازیگری روی آورد. فیلمی که با استقبال مردم و منتقدان سینمای هند روبه رو شد و برای سری دیوی نامزدی جوایز متعددی را به همراه آورد.

علت فوت سری دیوی
علت فوت سری دیوی

سری دیوی در ۲۰ سالگی با “میتون چاکرا بورتی” بازیگر مشهور بالیوود و نقش مقابل خود ازدواج کرد ، آن دو یک سال و نیم بعد بنا به دلایلی از هم جدا شدند.

وی سرانجام در ژوئن سال ۱۹۹۶ با “بونی کاپور” تهیه کننده، کارگردان و بیزینس من (برادر آنیل کاپور) ازدواج کرد.

سری دیوی دو دختر به نامهای جانوی و کوشی دارد. (در برخی منابع یک دختر و یک پسر ذکر شده است) راج کاپور ، ریشی کاپور، آنیل کاپور ، سانجی کاپور ، کاریشما کاپور ، کارینا کاپور که همگی هنرپیشه بوده یا هستند از اعضای خانواده و بستگان او می باشند . وی علاوه بر بازیگری به تهیه کنندگی و تبلیغات جواهر و مواد غذایی نیز مشغول بوده است.

عکس سری دیوی در میانسالی
عکس سری دیوی در میانسالی

فیلم های سری دیوی

آقای هند
چاندنی
لمحه
اینگلیش وینگلیش
کابوی ها و سرخپوست ها
سری دیوی سری دیوی سری دیوی

سری دیوی در 24 فوریه 2018 در سن 54 سالگی و به علت حمله قلبی در دبی درگذشت. مرگ سری دوی توسط برادر شوهرش، سانجی کاپور تایید شده است.