دکوراسیون داخلی آشپزخانه های مدرن و ساده ی خیلی کوچک آپارتمانی

سبک و سلیقه هیچ مرزی نمی شناسد. همیشه فرصتی وجود دارد تا بتوانید احساس شخصی خود را در سبک دکوراسیون یک فضا به کار ببرید این که شما یک چادر را در یک ساحل دوردست، یک انبار صنعتی یا یک آشپزخانه کوچک را دیزاین کنید به انتخاب شما بستگی دارد.

شاید دوست نداشته باشید که فقط چند متر بین درب یخچال و کابینت های روبروی آن فاصله باشد اما با کمی استفاده متفکرانه از رنگ ها، الگو ها و وسایل می توانید حتی باریک ترین آشپزخانه را به مکانی تبدیل کنید که دوست دارید به آن نگاه کنید.

در ادامه این مقاله 25 ایده برای دکوراسیون آشپزخانه های خیلی کوچک را ببینید و از آن ها الهام بگیرید. با پرشین استار همراه باشید؛

1. آشپزخانه را قفسه بندی کنید

قفسه بندی آشپزخانه کوچک
قفسه بندی آشپزخانه کوچک

این آشپزخانه باریک مانند بسیاری از آشپزخانه های آپارتمانی دیگر است که قبلا دیده ایم. کابینت ها در کنار قفسه بندی ها فضا را به طرز چشمگیری بازتر می کند در حالی که آثار هنری روی دیوار باعث می شود فضایی دلپذیر ایجاد شود.

2. دکوراسیون مینیمالیست را امتحان کنید

دکوراسیون آشپزخانه مینیمال
دکوراسیون آشپزخانه مینیمال

در این آشپزخانه مدرن سفید روشن، طراح از خطوط تمیز، یک پالت رنگی روشن و یک سبک ساده و مینیمالیستی برای ایجاد یک فضای راحت و جادار استفاده کرده است.

از آنجا که کانتر های زیادی در این آشپزخانه وجود ندارد، طراح یک میز آشپزخانه استفاده کرده که می تواند برای کارهای مقدماتی نیز استفاده شود.

3. از کابینت های مدرن استفاده کنید

دکوراسیون آشپزخانه خیلی کوچک
دکوراسیون آشپزخانه خیلی کوچک

فضای کافی برای چرخیدن راحت در این آشپزخانه کوچک وجود ندارد اما طراح آن کار زیبایی را با استفاده از کابینت های مدرن و تمیز و یک پالت رنگ سفید انجام داده است.

4. وسایل لوکس برای آشپزخانه بخرید

دکوراسیون آشپزخانه مدرن
دکوراسیون آشپزخانه مدرن

این آشپزخانه ممکن است خیلی کوچک باشد اما وسایل لوکس مانند کانتر مرمر سیاه و یک اجاق گاز / فر به رنگ سیاه جلوه زیبایی به آن بخشیده است.

در فضا های باریک مانند این استفاده از الگو یا رنگ بیش از حد می تواند خسته کننده باشد بنابراین طراح تصمیم گرفته از کابینت های کرم رنگ و فقط یک الگو استفاده کند.

5. چیدمان آشپزخانه کوچک اهمیت زیادی دارد

چیدمان آشپزخانه کوچک
چیدمان آشپزخانه کوچک

این آشپزخانه زیبا قفسه های بندی ساده، یک هود ساده، چوب روستایی روی کانتر، کابینت های زیبا و کفپوش های کاشی سیاه و سفید کلاسیک دارد.

این یک نمونه کامل از چگونگی چیدمان یک آشپزخانه کوچک با در نظر گرفتن جزئیات است.

6. آشپزخانه را سفید کنید

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید
دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید

در اینجا موضوع را حس می کنید؟ دیوار ها و کابینت های سفید تمیز تقریبا همیشه گزینه ای خنثی برای آشپزخانه های کوچک هستند. مجموعه ای زیبا از تخته های برش در این آشپزخانه و شکوفه های تازه چیده شده، کمی سبک شخصی را به ظاهر ساده آشپزخانه اضافه کرده است.

7. از رنگ های مختلف برای دیزاین آشپزخانه استفاده کنید

دیزاین آشپزخانه کوچک جدید
دیزاین آشپزخانه کوچک جدید

رنگ سفید خسته کننده است اما اگر رنگ ها را دوست دارید به شما پیشنهاد می کنیم مانند شرکت طراحی Dzek Dzek Dzek قفسه های چوبی انتخاب کنید، کابینت ها را به رنگ سبز و روی کابینت ها را رنگی رنگی به کار ببرید.

8. از رنگ های پاستل استفاده کنید

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون اپن
دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون اپن

رنگ های پاستلی لایه به لایه، ظروف فلزی براق، سنگ های کابینت مرمر سفید، فرش دوست داشتنی و گلدان های کوچک این آشپزخانه را به طرز چشمگیری بی نظیر می کنند.

با وجود شکل نه چندان زیبا، هنوز فضایی است که دوست داریم در آن آشپزی کنیم.

9. درب های کابینت را بردارید

کابینت آشپزخانه کوچک و مدرن
کابینت آشپزخانه کوچک و مدرن

در یک آپارتمان با کفپوش لمینت و وسایل قدیمی زندگی می کنید؟ همانطور که می بینید هنوز هم امید وجود دارد.

ترفند در اینجا این است که درب های کابینت های خود را بردارید تا احساس باز بودن فضا را ایجاد کنید سپس از ظروف ظریف و سرویس های زیبا برای جذاب شدن دکوراسیون استفاده کنید.

10. بگذارید جزئیات معماری بدرخشند

دکوراسیون آشپزخانه جدید
دکوراسیون آشپزخانه جدید

کابینت های براق و مونوکروم به این آشپزخانه اروپایی زیبایی خاصی می بخشد اما جزئیات گرافیکی و معماری مانند سنگ آکاردئون و پنجره های کوچک به هم پیوسته آن را زیبا جلوه می دهند.

11. لوازم جانبی سرگرم کننده اضافه کنید

جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه
جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه

حتی ابتدایی ترین فضا هم با اضافه شدن چند لوازم جانبی بی نظیر می تواند زیباتر شود. ما در این آشپزخانه که دارای دکوراسیون به سبک اسکاندیناویایی است عاشق چراغ آویز از جنس کروم، شمعدان منحصر به فرد و نقاشی دیواری آن شده ایم.

12. از وسایل IKEA برای دیزاین آشپزخانه استفاده کنید

دیزاین آشپزخانه سفید
دیزاین آشپزخانه سفید

شما می توانید وسایل آشپزخانه را با مارک های مقرون به صرفه مانند IKEA دیزاین کنید و لوازم مورد نیاز خود را از Home Depot خریداری کنید تا کابینت ها و قفسه های خود را به روز کنید.

سپس به همه چیز یک لایه رنگ تازه ببخشید. با وجود تمام عناصر کم بودجه به کار رفته در این آشپزخانه قالیچه ی با طرح های هندسی به آن زیبایی خاصی بخشیده است.

13. نور کافی را برای آشپزخانه تامین کنید

دیزاین اشپزخانه پنجره دار
دیزاین اشپزخانه پنجره دار

این آشپزخانه توسط BHDM Design، در شهر نیویورک طراحی شده است. دکوراسیون آشپزخانه به رنگ طوسی طراحی شده اما پنجره بزرگ آن نور کافی را برای فضا تامین می کند.

14. سلیقه شخصی خود را به کار ببرید

دکوراسیون آشپزخانه کوچک آپارتمانی
دکوراسیون آشپزخانه کوچک آپارتمانی

این آشپزخانه کوچک دارای کابینت های سفید و چراغ های آویز نامتقارن است که ترکیب جالبی با فرش راه راه رنگی ایجاد کرده است.

میز و صندلی یکدست سفید و پرده ی کتان سفید همخوانی خوبی با وسایل دیگر ایجاد کرده اند.

15. وسایل قدیمی را رنگ کنید

دکوراسیون آشپزخانه کوچک قدیمی
دکوراسیون آشپزخانه کوچک قدیمی

این آشپزخانه عجیب و غریب توسط شرکت معماری فرانسوی A + B Kasha در یک ساختمان قدیمی در پاریس طراحی شده است. طراحان این کمد چوبی قدیمی و بدون دسته را رنگ کرده و صیقل داده اند و به جای یک قفسه ی ظروف استفاده می کنند.

16. کابینت های سفارشی استفاده کنید

قفسه بندی دیوار آشپزخانه
قفسه بندی دیوار آشپزخانه

با نصب کابینت های سفارشی به اندازه و شکل دقیقا متناسب با وسایل آشپزخانه و قطعات سرویس خود از فضای محدود استفاده هوشمندانه کنید. یک قفسه کوتاه جایگاه ماگ قهوه است در حالی که قفسه های کوچک جایگاه کاسه ها و وسایل کیک پزی هستند.

تقریبا تمام کابینت های دیگر در زیر پیشخوان قرار گرفته اند و فقط زیباترین قطعات نمایش داده می شوند به این ترتیب در فضا احساس راحتی بیشتری می کنید و از به هم ریختگی خبری نیست.

17. از اشکال معماری استفاده کنید

دکوراسیون آشپزخانه طرح چوب
دکوراسیون آشپزخانه طرح چوب

استفاده از طرح های معماری همیشه ایده ای هوشمندانه بوده است. ما عاشق این هستیم که دیوار های روکش شده با چوب روستایی به عنوان قفسه های معلق استفاده می شوند.

میز و صندلی چوبی همچنین منعکس کننده معماری خوب خانه است بنابراین اگر آشپزخانه و اتاق غذاخوری رسمی یک جا هستند از این روش استفاده کنید.

18. در آشپزخانه آینه نصب کنید

دکوراسیون داخلی آشپزخانه
دکوراسیون داخلی آشپزخانه

از فضای رمانتیک و وسایل ریز و درشت به کار رفته در دکوراسیون این آشپزخانه کاملا مشخص است که از یک مغازه در پاریس خریداری شده اند.

کابینت های مرمر سفید، قالیچه ی سرخابی و شکوفه های گل دار زیبایی خاصی را به آشپزخانه می بخشد در حالی که آینه ها باعث می شوند فضای کوچک بزرگ تر دیده شود.

19. لوازم قدیمی را حذف کنید

کابینت آشپزخانه مدرن سفید
کابینت آشپزخانه مدرن سفید

همه ی لوازم جانبی از این آشپزخانه ی جمع و جور که در یک خانه روستایی قرار دارد حذف شده اند. لوازم ضروری مثل کاشی ها و سنگ های گرانیتی سفید روی کابینت ها هنوز باقی مانده اند مگر اینکه صاحبان آینده نظر دیگری درباره آن داشته باشند.

20. از فضا استفاده بهینه داشته باشید

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید و آبی
دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید و آبی

تعبیه کردن اجاق گاز بر روی جزیره آشپزخانه استفاده بهینه ای از فضا است – و آن سرویس سرامیکی چیده شده در قفسه شاید کوتاه ترین مجموعه ای باشد که تا کنون دیده ایم. ما تخته سنگ مرمر صورتی روشن و سفید براق را دوست داریم و همانطور که می بینید به خوبی با کابینت های به رنگ آبی ترکیب زیبایی را ایجاد کرده اند.

21. از رنگ های زمینی استفاده کنید

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ کرم قهوه ای
دکوراسیون آشپزخانه به رنگ کرم قهوه ای

این آشپزخانه معاصر یک چیز مهم در این فضای کوچک دارد : گرما. ما عاشق این هستیم که طراحان آن کابینت ها را به رنگ قهوه ای انتخاب کرده اند و گلدان هایی را در قسمت های مختاف آشپزخانه به کار برده اند.

22. قابلمه ها و تابه ها را آویزان کنید

چیدمان آشپزخانه مرتب و معمولی
چیدمان آشپزخانه مرتب و معمولی

آویزان کردن تابه ها و قابلمه ها بر روی دیوار نه تنها راه حلی برای کمبود جاست بلکه یک طرح گرافیکی را نیز به محیط اطراف اضافه می کند. اگر کسی می گوید شما نمی توانید برای تمام وسایل آشپزخانه خود فضایی ایجاد کنید، آن را باور نکنید.

23. دکوراسیون کلاسیک و مدرن را در کنار هم استفاده کنید

دکوراسیون آشپزخانه مدرن و شیک
دکوراسیون آشپزخانه مدرن و شیک

ترکیبی از مبلمان سنتی و لوازم مدرن به این آشپزخانه سوئدی تعادل بخشیده است.

24. آشپزخانه را صنعتی دیزاین کنید

دکوراسیون آشپزخانه با وسایل استیل
دکوراسیون آشپزخانه با وسایل استیل

کاشی کوچک زرق و برق دار، چراغ آویز و چارپایه های فلزی، تیرک های چوبی به سبک دکوراسیون های روستیک و قفسه های معلق. ما اعتقاد نداریم که یک آشپزخانه مرموز دیده ایم.

25. لوازم خانگی خود را به روز کنید

دکوراسیون آشپزخانه نقلی
دکوراسیون آشپزخانه نقلی

این آشپزخانه کوچک قدیمی یک ظاهر جدید و پیشرفته با سطوح لاکچری، کابینت های چوبی روشن و وسایل کاملا جدید به روز شده است. این خانه در قلب شهر نیویورک واقع شده است.

منبع : mydomaine