بیوگرافی، بهترین فیلم ها و عکس های آل پاچینو و نامزد و فرزندانش

آل پاچینو (al pacino) با نام کامل آلفردو جیمز پاچینو، بازیگر و فیلمساز آمریکایی در تاریخ 25 آوریل سال 1940 در نیویورک متولد شد.

قد آل پاچینو 1.70 متر است.

آل پاچینو
آل پاچینو

زندگی نامه آل پاچینو

آل پاچینو فرزند سالواتور پاچینو (کارمند بیمه) و رز می باشد. پدر و مادرش زمانی که دو ساله بود از هم طلاق گرفتند و او و مادرش با پدربزرگ و مادربزرگش که اصالتا اهل سیسیل بودند زندگی کردند.

در دوران نوجوانی آرزو داشت بازیکن بیس بال شود و به بازیگری نیز علاقه داشت. در نوجوانی و دوران مدرسه به جز کلاس انگلیسی در سایر کلاس ها حاضر نمی شد و سرانجام در سن 17 سالگی ترک تحصیل کرد اما چون مادرش مخالف این کارش بود او از خانه فرار کرد و برای گذران زندگی به کارهایی همچون سرایداری، پیشخدمتی، پستچی پرداخت.

آل پاچینو از سن 9 سالگی سیگار می کشید و الکل مصرف می کرد و در سن 13 سالگی به مصرف گاه به گاه ماری جوانا روی آورد اما معتاد نشد.

از دوران نوجوانی در تئاترهای زیرزمینی بازی می کرد و برای ثبت نام در استودیوی بازیگران اقدام کرد اما پذیرفته نشد.

بعد از مدتی وارد استودیوی اچ بی شد. اگرچه در این دوران همانند بی خانمان ها در خیابان یا خانه دوستانش به سر می برد.

زندگی نامه آل پاچینو
زندگی نامه آل پاچینو

در سن 22 سالگی مادر و در سن 23 سالگی پدربزرگش را از دست داد، او این دو رخداد را بدترین اتفاقات زندگی اش می داند.

4 سال بعد و در سال 1966 توسط استودیوی بازیگران نیز پذیرفته شد و و زیر نظر لی استراسبرگ، مربی افسانه ای آموزش بازیگری دید و در سال 1969 وارد دنیای بازیگری شد.

ازدواج و همسر آل پاچینو

آل پاچینو از معدود بازیگران پیشکسوت هالیوودی است که تا به حال ازدواج نکرده است با این وجود صاحب سه فرزند می باشد.

سال 1988 تا 1989 با جن ترنت (مربی بازیگری) رابطه داشت که حاصل آن دختری به نام “جولی ماری” می باشد.

عکس آل پاچینو و دخترش جولی ماری
عکس آل پاچینو و دخترش جولی ماری

سال 1996 تا 2003 با بورلی دی آنجلو (بازیگر) رابطه داشت، آن ها سال 2001 صاحب فرزندان دوقلویی به نام های “آنتون جیمز” و “اولویا رز” شدند.

آل پاچینو و فرزندانش
آل پاچینو و فرزندانش

آل پاچینو مدتی با دایان کیتون، همبازی اش در پدر خوانده رابطه داشت که پس از اتمام فیلمبرداری پدرخوانده 2 این رابطه نیز به پایان رسید. پس از آن با افرادی همچون تیوزدی ولد، جیل کلیبرگ، مارت کلر، کاتلین کوئینلان و لیندال هابس رابطه داشته است.

آل پاچینو و نامزدش لوشیا سولا
آل پاچینو و نامزدش لوشیا سولا

از سال 2009 تاکنون با لوشیا سولا در رابطه است و سال 2017 جشن تولد 77 سالگی اش را با او در مکزیکو گذرانده است.

فیلم شناسی و جوایز آل پاچینو

آل پاچینو در طول بیش از پنجاه سال فعالیت حرفه ای در عرصه بازیگری موفق به دریافت جوایز زیادی همچون جایزه اسکار، دو جایزه تونی، دو جایزه امی، یک جایزه آکادمی بریتانیا، چهار جایزه گلدن گلاب و غیره شده است.

اولین بار سال 1969 و در فیلم “من، ناتالی” در نقش کوچکی ظاهر شد، با بازی در فیلم وحشت در نیدل پارک (1971) به بازیگر شناخته شده ای تبدیل شد و سپس در فیلم پدرخوانده (1972) به شهرت جهانی دست پیدا کرد و برای اولین بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

آل پاچینو در پدر خوانده
آل پاچینو در پدر خوانده

دنباله های بعدی پدر خوانده در سال های 1974 و 1990 نیز به موفقیت زیادی دست پیدا کرده و این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما شناخته شد.

آل پاچینو برای بازی در فیلم های سرپیکو (1973)، پدرخوانده (1974)، بعداز ظهر سگی (1975)، عدالت برای همه (1979)، دیک تریسی (1990)، گلن‌ گری گلن راس (1992) نامزد دریافت جایزه اسکار شده است اما سرانجام فیلم بوی خوش زن (1992) جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اصلی و چندین جایزه سینمایی از جمله گلدن گلاب را برایش به ارمغان آورد. او در این فیلم با کریس اودانل و فیلیپ سیمور هافمن همبازی بود.

از دیگر فیلم های آل پاچینو می توان به راه کارلیتو (1993)، دنی براسکو (1997) با بازی جانی دپ، وکیل مدافع شیطان (1997)و بی خوابی (2002) با بازی رابین ویلیامز اشاره کرد.

او در فیلم 13 یار اوشن (2007) با جرج کلونی، در قتل عادلانه (2008) با رابرت دنیرو و در سو رفتار(2016) با آنتونی هاپکینز همبازی بوده است و در مینی سریال فرشتگان در آمریکا (2003) و تو جک را نمی شناسی (2010) حضور داشته است.

آل پاچینو فیلم ها و مستندهایی همچون در جستجوی ریچارد، قهوه چینی، سالومه وایلد و ریخته گری را نیز کارگردانی کرده است.

حقایق جالب درباره آل پاچینو

اغلب در نقش مردان قدرتمند ظاهر شده است.

سال 1961 به اتهام حمل اسلحه غیرقانونی بازداشت شد.

سال 1977 برای فیلم جنگ ستارگان 4 انتخاب شد اما در نهایت این نقش به هریسون فورد رسید.

برای بازی در پدرخوانده 3 درخواست دستمزد 7 میلیون دلاری کرد که باعث خشم کارگردان شد تا حدی که تصمیم گرفت فیلمنامه آن را تغییر دهد تا با مراسم خاکسپاری مایکل کورلئونه آغاز شود اما آل پاچینو دستمزد درخواستی اش را به 5 میلیون دلار کاهش داد.

سال 1994 برای مراقبت از صدایش عادت مصرف دو بسته سیگار روزانه را ترک کرد. او در حال حاضر تنها گاهی سیگارهای گیاهی مصرف می کند.

طرفدار پر و پا قرص اپرا است و به آثار ویلیام شکسپیر و به ویژه نمایشنامه “هملت” علاقه زیادی دارد.

او چهار خواهر به نام های جوزتی، روبرتا و پائولا و دزایری دارد.

در اوایل دوران کارگردانی نام مستعار “سانی اسکات” را برای خودش انتخاب کرد، “سانی” نامی بود که دوستانش در دوران کودکی با این نام او را صدا می کردند.

از بی خوابی مزمن رنج می برد.

برای بازیگرانی همچون رابرت دنیرو، جانی دپ و شان پن احترام زیادی قائل است.

به زبان ایتالیایی و اسپانیایی مسلط است.

خانواده مادری اش اصالت سیسیلی دارند.

به گفته خودش همیشه در دوران مدرسه نام فامیلش را نادرست تلفظ می کردند و تنها کسی که آن را درست تلفظ کرد مربی بازیگری اش “لی استراسبرگ” بود.