طراحی، نقاشی و تزیین دیوار اتاق خواب کودک دختر و پسر

دیزاین اتاق خواب برای بچه ها کار بسیار جالبی است. چرا که عملا هیچ محدودیتی در این کار وجود نداشته و از هیچ قاعده و قانونی هم تبعیت نمی کند. برای بسیاری از طراحان اتاق کودک، لذت بخش ترین قسمت مربوط به دیوار هاست.

تزیین دیوار اتاق خواب کودک
تزیین دیوار اتاق خواب کودک

آن ها دیوار ها را مانند بوم های بزرگی می دانند که منتظر رنگ های جسورانه و طرح های سرگرم کننده هستند.

در این مقاله ایده های الهام بخش از طراحی، نقاشی و تزیین دیوار اتاق خواب کودک و چیدمان اساب بازی ها و عروسک ها را ارائه کرده ایم. با پرشین استار همراه باشید؛

تزیین دیوار اتاق کودک با پروانه های کاغذی
تزیین دیوار اتاق کودک با پروانه های کاغذی

1. این برچسب های پروانه ای شایسته ستایش هستند و به راحتی بصورت آنلاین می توانید آن ها را خریداری کنید. اما برای تهیه آن در منزل تنها به یک مشت کاغذ نیاز دارید تا بتوانید خودتان تولید کننده این پروانه های زیبا باشید.

یک لامپ دیواری سفید رنگ هم با طرحی مبتکرانه، به شکل گوزن سفید بر روی دیوار خود نمایی می کند.

طرح نقاشی روی دیوار اتاق خواب کودک
طرح نقاشی روی دیوار اتاق خواب کودک

2. نقاشی دیواری در این اتاق نه تنها بسیار سرگرم کننده است، بلکه خلق حیواناتی به شکل کلاژ نیز طرحی منحصر به فرد را در این فضا ایجاد کرده است. این طرح حتی ممکن است بچه ها را ترغیب کند تا از برگ و گلبرگ های گل و چیز های دیگری که در خارج از خانه پیدا می کنند، کلاژ های زیبایی را تهیه کنند.

کاغذ دیواری مخصوص اتاق کودک
کاغذ دیواری مخصوص اتاق کودک

3. تا به حال فکر کرده اید که وقتی بچه ها کمی بزرگ تر شوند ممکن است سبک متفاوت تری را برای اتاق خواب شان بخواهند؟ کاغذ دیواری ای که در این اتاق استفاده شده هم برای یک نوجوان مناسب است و هم برای سال های بعد که پا به سن جوانی بگذارد به اندازه کافی جالب، شیک و کاربردی است.

کاغذ دیواری طرح تنه درخت
کاغذ دیواری طرح تنه درخت

4. وقتی که قرار است بچه ها به صورت مشترک از یک اتاق خواب استفاده کنند، انتخاب طرحی که میانه و مناسب حال همه آن ها باشد، کمی سخت است. به همین منظور در این اتاق خواب، از دو نوع کاغذ دیواری استفاده شده تا نظر هر دو صاحب اتاق تامین شود.

استیکر دیواری برای اتاق کودک
استیکر دیواری برای اتاق کودک

5. رنگ های خنثی تطابق زیادی با استاندارد های کودکانه ندارند چرا که نمی توانند به اندازه کافی هیجان انگیز باشند. اما تنها نقشی که رنگ های خنثی در دکوراسیون اتاق کودک می توانند ایفا کنند این است که پیوند دهنده خوبی بین طیف گسترده ای از رنگ های تند هستند. بنابراین می توان بدون ترس از رنگ های مختلف و هیجان انگیزی در کنار رنگ های خنثی استفاده کرد.

ردیف خانه هایی که در بالای دیوار واقع شده اند و نیز پانل های سرگرم کننده حروف الفبا در پایین دیوار در حقیقت دیوار های اتاق را به مجموعه ی این دکوراسیون رنگارنگ وصل می کند.

نقاشی کودکانه روی دیوار اتاق کودک
نقاشی کودکانه روی دیوار اتاق کودک

6. پانل هایی به شکل تخته سیاه گزینه مناسبی برای اتاق خواب یک کودک خلاق است! برای این کار حتما نیاز نیست که یک دیوار یا بخشی از آن را سیاه کنید بلکه تنها استفاده از یک تخته یا پانل چوبی سیاه رنگ که به خوبی در جای خود فیکس شود، کفایت می کند. درست مانند همان کاری که طراح این اتاق انجام داده است.

طراحی دیوار اتاق خواب کودک
طراحی دیوار اتاق خواب کودک

7. در دیوار های این اتاق شاهد چند نوع بافت و رنگ هستیم : یک دیوار به رنگی مابین نارنجی و مرجانی با یک نقاشی دیواری بزرگ، در ادامه ی دیوار پوششی با آجر های سفید برجسته و تابلو هایی منظم! مطمعنا مدت زمان زیادی طول می کشد تا یک نوجوان از این طراحی دلزده شود.

طراحی دیوار اتاق خواب نوجوان
طراحی دیوار اتاق خواب نوجوان

8. این فضا برای نوجوانی علاقه مند به فضا طراحی شده است. یک چراغ دیواری به شکل ماه، بر روی دیواری که به شکل تخته سیاه طراحی شده قرار گرفته است. سطح دیوار جای مناسبی برای نوشتن یادداشت های مختلف است.

تزیین دیوار اتاق کودک با تور و عروسک
تزیین دیوار اتاق کودک با تور و عروسک

9. در این اتاق کودک شاهد ایده های بزرگی هستیم. شبکه ای از طناب ها در مقابل دیوار یک دکوراسیون هوشمندانه مناسب برای اتاق کودک و نیز فضای خلاقانه ای را برای نگه داری حیوانات عروسکی ایجاد کرده است.

تمی به رنگ زرد و چوبی به حفظ محیطی آرام و مساعد برای خواب کودک کمک می کند.

تزیینات دیوار اتاق خواب کودک
تزیینات دیوار اتاق خواب کودک

10. قفسه های کوچک به شکل خانه در سمت راست دیوار تاثیر خاصی در این فضا ایجاد کرده است و حسی کودکانه را القا می کند. این در حالی است که یک میز کار در سمت چپ اتاق فضای جدی تری را ایجاد کرده و در کل فضا را به یک تعادل مناسب می رساند.

تزیین دیوار اتاق خواب دخترانه
تزیین دیوار اتاق خواب دخترانه

11. اصلی ترین پیام این اتاق، علاقه صاحب آن به اسباب بازی های انیمیشن داستان اسباب بازی هاست که در قاب های زیبا و متعدد دیده می شوند. یک صندلی بزرگ مخمل در قسمت پایین تختخواب این اتاق صورتی دلپذیر را خاص تر و منحصر به فردتر می کند.

چیدمان وسایل اتاق کودک
چیدمان وسایل اتاق کودک

12. قفسه های دیواری به شکل زیگزاگ، جوی خلاقانه را در فضای این اتاق ایجاد کرده اند. هر چند که وظیفه سنگین نگهداری کتاب ها را بر عهده دارند. استفاده خلاقانه از حروف الفبا بر روی کمد لباس ها، یک تزئین ساده ولی جذاب را ایجاد کرده است.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه لاکچری
دکوراسیون اتاق خواب پسرانه لاکچری

13. یک قفسه جالب به شکل درخت در گوشه اتاق واقع شده و ابر های چوبی به همراه قطرات باران از جنس پارچه که در مجاورت این قفسه قرار گرفته اند یک ترکیب دلچسب را ایجاد کرده اند.

کف نا مسطح اتاق، با رنگ دو گانه ای بر روی دیوار نیز کشیده است.

طراحی روی دیوار اتاق کودک
طراحی روی دیوار اتاق کودک

14. اینجا یک اتاق خواب دیگر با استفاده از عنصر درخت است که یک فضای فوق العاده را ایجاد کرده است. دکوراسیون اتاق کودکان باید تخیل وی را تحریک کند و استفاده از سازه درخت در این اتاق به همین منظور است. در قسمت بالای مبل، حضور زیبایی از تابلو های حیوانات باعث تقویت تم جنگل می شود.

تزیین دیوار اتاق کودک
تزیین دیوار اتاق کودک

15. گرچه این جا یک رستوران بوده و یک اتاق خواب نیست اما موضوع استفاده از اشکالی نظیر کوه و چتر می تواند یک ایده جالب برای دکور اتاق کودک هم به شمار رود. اگر شما ابزار مناسب برای برش مدور تخته های چوبی را دارید حتی می توانید این دکور را طی یک تعطیلی آخر هفته خودتان درست کنید.

تزیین دیوار اتاق کودک
تزیین دیوار اتاق کودک

16. این نقشه دیواری کامل در حقیقت نوعی از تلفیق آموزش و دکوراسیون است. هم کودکان و هم نوجوانان در مجاورت این نقشه بزرگ مطمئنا در آینده می توانند درک خوبی از نقشه داشته باشند و به همین خاطر قدر دان شما خواهند بود.

رنگ دیوار اتاق خواب کودک
رنگ دیوار اتاق خواب کودک

17. هماهنگی آثار هنری گاهی کار دشواری است. این تصاویر با ظاهری یکنواخت اما در حقیقت متفاوت و زیبا، انتخاب مناسبی برای اتاق خواب یک کودک و حتی یک نوجوان است.

دکوراسیون اتاق کودک به رنگ طوسی زرد
دکوراسیون اتاق کودک به رنگ طوسی زرد

18. دیوار های خاکستری و پنل هایی با روکش نرم به این اتاق کمک می کنند تا احساس راحتی و آرامش را به ساکنین القا نماید. مطمئنا چه زمانی که در این اتاق در حال مطالعه هستید و چه زمانی که تلاش می کنید تا بخوابید احساسات مطلوبی را تجربه خواهید کرد.

چیدمان اتاق خواب کودک با اسباب بازی
چیدمان اتاق خواب کودک با اسباب بازی

19. نمایش یادگاری ها اغلب به خلاقیت نیاز دارد و این قفسه های دیواری زیبا کمک می کنند تا مجموعه ای از توپ های ورزشی به شکل دکوراسیون پر زرق و برقی نمایش داده شود.

دکوراسیون اتاق خواب نوجوان ورزشی
دکوراسیون اتاق خواب نوجوان ورزشی

20. اینجا یک اتاق دیگر با تم ورزشی است. این بار صاحب اتاق یک نوجوان است که می خواهد تم ورزشی اتاق را با سبکی کلاسیک حفظ نماید. رنگ سیاه برای بچه های بزرگتری که می خواهند قدری از رنگ های تند و متنوع فاصله بگیرند انتخابی آسان برای دیوار است.

طراحی دیوار اتاق بچه
طراحی دیوار اتاق بچه

21. می توان گفت که هر بچه ای دوست دارد که یک دیوار صعود در اتاقش داشته باشد. هر دو رشته کوه نوردی و صخره نوردی ورزش های سالمی به شمار می روند. این کودک خوش شانس حتی می تواند از این دیوار صعود برای دست یافتن به اسباب بازی های واقع در طبقات بالای قفسه هم استفاده کند.

تزیین دیوار اتاق کودک پسرانه
تزیین دیوار اتاق کودک پسرانه

22. دکوراسیون این اتاق بر استفاده از عناصر مرتبط با فوتبال استوار است. با یک طراحی خلاقانه شاهد حضور مستطیل سبز فوتبال بر روی دیوار هستیم که خط سفیدی در میان آن، در حقیقت کار یک طبقه را انجام می دهد.

تزیین دیوار اتاق نوزاد
تزیین دیوار اتاق نوزاد

23. قفسه های دیواری همیشه مفید هستند. قفسه های رنگارنگ سبز و نارنجی که عکس های کودکان و والدین، کتاب ها، گلدان های گل و نیز وسایل تزئینی دیگری را در خود جای داده اند.

منبع : home-designing