بیوگرافی کامل و عکس های استیون سیگال و همسرش اردنتویا باتسوخ

عکس استیون سیگال
عکس استیون سیگال

استیون سیگال با نام کامل “استیون فردریک سیگال” بازیگر، تهیه کننده، فیلمنامه نویس، رزمی کار و موسیقی دان آمریکایی است که در تاریخ 10 آوریل سال 1952 در لنسینگ میشیگان متولد شده است.

قد استیون سیگال 1.93 متر و وزن او 130 کیلوگرم است.

زندگی نامه استیون سیگال

استیون سیگال پسر پاتریشیا (تکنسین پزشکی) و ساموئل سیگال (دبیر ریاضی) می باشد. او یک خواهر به نام برودی دارد. تبار سیگال از سمت مادری هلندی، انگلیسی و آلمانی و از سمت پدری به روس و مغول می رسد.

سیگال تا قبل از پنج سالگی کودکی ضعیف بود که از بیماری آسم رنج می برده است، در سن پنج سالگی و پس از آن که به همراه خانواده به فولرتون کالیفرنیا نقل مکان کردند از نظر جسمی بهبود زیادی پیدا کرده است.

او از سن 7 سالگی زیر نظر مربی مشهور کاراته یادگیری هنرهای رزمی را آغاز کرد و در دهه 1960 زیر نظر هری ایشی زاکا در زمینه آیکیدو آموزش دید.

استیون سیگال در دبیرستان بوئنا پارک تحصیل و بین سال های 1970 تا 1971 در کالج فولرتون درس خوانده است.

سیگال مشتاق بود از کشور ژاپن دیدن کرده و در آن جا هنرهای رزمی را دنبال کند، او تا سال 1973 در ژاپن زندگی کرد و سال 1974 به کالیفرنیا بازگشت اما پس از آشنایی با دختر مورد علاقه اش به همراه او مجددا به ژاپن رفت.

بعد از ازدواج در ژاپن آموزش هنرهای رزمی را آغاز کرد، او اولین فرد غیر آسیایی است که موفق به تاسیس دوجو برای هنرهای رزمی در این کشور شده است. او همچنین توانست کمربند مشکی دان 7 آیکیدو ژاپنی را از آن خود کند.

استیون سیگال سال 1983 به آمریکا برگشت و در هالیوود شمالی دوجو آیکیدو دایر کرد که بعد از شهرت آن را به وست هالیوود انتقال داد.

استیون سیگال و همسرش اردنتویا سیگال
استیون سیگال و همسرش اردنتویا سیگال

فیلم شناسی استیون سیگال

استیون سیگال اولین بار در سال 1987 و با بازی در فیلم “بالاتر از قانون” وارد عرصه بازیگری شد، او در این فیلم با شارون استون هم بازی بوده است.

از فیلم های استیون سیگال می توان به جان سخت، نشان‌گذاری شده برای مرگ، در جستجوی عدالت، تحت محاصره با بازی تامی لی جونز، روی زمین مرگبار، تحت محاصره 2: قلمرو تاریکی، تصمیم اداری با بازی کرت راسل، مرد زرق و برق‌ دار، آتش در زیر پا، میهن پرست، غول من، زخم‌های خروج، تیکر، عبور از نابودی، بیگانه، عزم گشتار و شکم جانور اشاره کرد.

او در فیلم های خارج از دسترس، کلمنتین، به سوی خورشید، زیر آب، تو امروز می‌ میری، سپیده دم سیاه، مزدوری برای عدالت، سایه‌ ای مردانه، نیروی برای حمله، پرواز خشمگین، عدالت شهری، تپانچه خرد شده، نیروی اعدام، کلید کشتار، در برابر تاریکی، رانده‌شده به کشتن، نگهبان، یک مرد خطرناک، ماچت با بازی دنی ترخو و میشل رودریگز، متولد جهنم، حداکثر مجازات، یک مرد خوب، قرارداد کشتن، سلاح بی‌نقص، کارتل‌ها، فروشنده چینی، تخریب و فرمانده کلیدی نیز حضور داشته است.

ازدواج و همسر استیون سیگال

استیون سیگال هفت فرزند و دو نوه دارد.

استیون سیگال سال 1974 با میاکو فوجیتانی که رزمی کار و دختر یک استاد آیکیدو کار بود آشنا شد، آن ها در ژاپن با هم ازدواج کردند و صاحب یک پسر به نام کنتارو سیگال (بازیگر و مدل) و یک دختر به نام ایاکو فوجیتانی (نویسنده و بازیگر) شدند.

سیگال در بازگشت به آمریکا میاکو را ترک کرد. او در آمریکا با کلی لی بروک (بازیگر و مدل) آشنا شد و رابطه اش با او باعث شد میاکو از او طلاق بگیرد. در همین حین و در سال 1984 با آدرین لا روسا (بازیگر) ازدواج کرد اما این ازدواج در همان سال به طلاق منجر شد.

سیگال سال 1987 با لی بروک ازدواج کرد، آن ها صاحب سه فرزند به نام های آنالیزا سیگال (متولد سال 1987)،  دومینیک سیگال (متولد سال 1990) و آریسا سیگال (متولد سال 1993) شدند.

این زوج سال 1994 از هم طلاق گرفتند.

سیگال سال 2001 در سفرش به مغولستان با اردنتویا باتسوخ (رقصنده) آشنا شد، آن ها پس از مدتی با هم ازدواج کردند و صاحب پسری به نام کانزانگ سیگال شدند. او از آریسا وولف نیز فرزندی به نام ساوانا سیگال دارد.

استیون سیگال
استیون سیگال

حقایق جالب درباره استیون سیگال

 • ثروت استیون سیگال 16 میلیون دلار برآورد شده است.
 • تابعیت آمریکایی، صربستانی و روسی دارد.
 • عاشق گیتار است.
 • باغ انگور دارد.
 • در زمینه کن دو ژاپنی استاد است.
 • بادیگارد بوده است.
 • کلکسیون بزرگی از گیتار و شمشیرهای سامورایی دارد.
 • به زبان ژاپنی کاملا مسلط است.
 • با جکی چان دوست است، جکی چان بازی در فیلم ساعت شلوغی 3 را به او پیشنهاد کرد اما نپذیرفت.
 • در کاراته و جودو کمربند مشکی دارد.
 • 25 سال است که به بیمارستان های کودکان سر می زند و به گفته خودش تا روزی که بمیرد به این کار ادامه خواهد داد.
 • سال 1989 از جمله بازیگرانی بود که برای نقش بتمن در نظر گرفته شد.
 • بازیگران مورد علاقه اش جیمز میسون، جان گیلگود، کلینت ایستوود، گری کوپر، اسپنسر تریسی و رابرت ردفورد می باشند.