بیوگرافی، عکس ها و حقایق جالب درباره الیزابت اولسن و نامزدش

الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) با نام کامل “الیزابت چیس اولسن” بازیگر آمریکایی است که در تاریخ 16 فوریه سال 1989 در شرمن اوکس کالیفرنیا متولد شده است.

قد الیزابت اولسن 1.68 متر و وزن او 58 کیلوگرم است.

الیزابت اولسن
الیزابت اولسن

زندگی نامه الیزابت اولسن

الیزابت اولسن دختر جارنی و دیوید اولسن (مشاور املاک و بانکدار) می باشد. او خواهر کوچک تر دوقلوهای بازیگر مری کیت و اشلی اولسن است که از کودکی در فیلم و سریال های مختلف بازی کرده اند.

او همچنین یک برادر بزرگ تر به نام ترنت و دو خواهر و برادر ناتنی کوچک تر دارد و پدر و مادرش سال 1996 از هم طلاق گرفته اند.

الیزابت اولسن در کودکی در زمینه باله و آواز آموزش دید، او بازیگری را از سن 6 سالگی با نقش آفرینی در کنار خواهران بازیگرش در فیلم های مختلف آغاز کرد و پس از 11 سالگی کم کم در کارهای جداگانه حضور پیدا کرد.

عکس الیزابت اولسن و خواهرانش مری کیت و اشلی
عکس الیزابت اولسن و خواهرانش مری کیت و اشلی

الیزابت از مهد کودک تا کلاس دوازدهم در مدرسه کمپبل هال در هالیوود شمالی کالیفرنیا تحصیل کرد، بعد از پایان دوره دبیرستان به دانشکده هنر تیش در نیویورک وارد شد و پس از شش سال و در سال 2013 از این دانشکده فارغ التحصیل شد. او یک ترم نیز در مدرسه هنر تئاتر مسکو تحصیل کرده است.

فیلم شناسی الیزابت اولسن

الیزابت اولسن در سال 2011 و با بازی در فیلم “مارتا مارسی می مارلین” توانست نظر مثبت منتقدان را به خود جلب و جوایز متعددی دریافت کند. او تنها دو هفته قبل از شروع فیلمبرداری به بازیگران این فیلم ملحق شده بود.

از فیلم های معروف الیزابت اولسن می توان به خانه ساکت (2011)، چراغ های قرمز (2012) با بازی کیلین مورفی، سیگورنی ویور و رابرت دنیرو، لیبرال آرتس (2012)، دختران خیلی خوب (2014) با بازی داکوتا فانینگ، عزیزانت را بکش (2013) با بازی دنیل رادکلیف، اولدبوی (2013) با بازی جاش برولین، گودزیلا (2014)، انتقام‌جویان: عصر اولتران (2015) با بازی رابرت دی جونیور و کریس همسورث، کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی
(2016) با بازی کریس ایوانز، رودخانه ویند (2017) با بازی جرمی رنر، انتقامجویان: جنگ ابدیت (2018) و انتقامجویان: آخر بازی (2019) اشاره کرد.

ازدواج و همسر الیزابت اولسن

الیزابت اولسن سال 2013 و در طول فیلمبرداری فیلم دختران خیلی خوب با بوید هولبروک (بازیگر) دوست شد اما دوستی آن ها سال 2015 به پایان رسید و در حال حاضر مدتی است با رابی آرنت (خواننده و آهنگساز آمریکایی) دوست شده است.

عکس الیزابت اولسن و رابی آرنت
عکس الیزابت اولسن و رابی آرنت

حقایق جالب درباره الیزابت اولسن

  • ثروت الیزابت اولسن حدود 5 میلیون دلار برآورد شده است.
  • بازیگر زن مورد علاقه اش در دوران نوجوانی میشل فایفر بوده است.
  • ورزش والیبال را دوست دارد.
  • برای بازی در نقش دنریس تارگرین در سریال بازی تاج و تخت تست بازیگری دارد اما نقش در نهایت به امیلیا کلارک رسید.
  • او دوران دبیرستان را با نام متفاوت الیزابت چیس تحصیل کرد زیرا نمی خواست به واسطه شهرت خواهرانش شناخته شود.
  • الیزابت اوایل جلوی دوربین بودن را دوست نداشت و به شدت عصبی می شد به همین دلیل ابتدای کار قصد داشت روی تئاتر تمرکز داشته باشد.
  • با داکوتا فانینگ دوستی نزدیک دارد.
عکس الیزابت اولسن و داکوتا فانینگ
عکس الیزابت اولسن و داکوتا فانینگ
  • در دوران تحصیل در مسکو عاشق یکی از همکلاسی های روسی اش شد اما هفت ماه بعد به ایالات متحده بازگشت و مسافت زیاد بین آن ها باعث شد این عشق سرانجامی نداشته باشد.
  • اگرچه تئاتر موزیکال را خیلی دوست داشت اما هیچ وقت فکر نمی کرد صدای خوب و قوی برای بازی در نمایش های موزیکال داشته باشد.
  • خواهرانش زودتر از او به شهرت رسیدند اما در حال حاضر او از آن ها معروف تر بوده و پیشنهادات کاری جدی تری دریافت می کند.