انشاهای کوتاه در مورد شهادت، شهید و خون شهدا برای کودکان و نوجوانان

انشاهای زیبا و تاثیرگذار درباره شهادت، شهید شدن و خون شهیدان و شهدای راه اسلام و قرآن و دفاع از میهن اسلامی ایران برای پایه چهارم تا هشتم

انشا در مورد شهادت، شهید شدن و خون شهدا
انشا در مورد شهادت

انشا در مورد شهادت برای کودکان

شهادت یعنی در راه خدا کشته شدن.

من در دوران جنگ نبودم اما درباره شهیدان انقلاب و دفاع مقدس از پدر و مادرم و تلویزیون چیزهای زیاد شنیده ام.

می گویند شهیدان کسانی بودن که وقتی دیدند ایران در خطر است و مردم در برابر دشمن بی دفاع هستند خانه و خانواده و همسر و فرزندان خودشان را رها کردند و از خوشی های خودشان گذشتند تا به کمک مردم بروند، آن ها در برابر دشمنان ایستادند و جنگیدند.

شهیدان مردان و زنان شجاعی بوده اند و شهادت یعنی همین از خود گذشتن آن ها به خاطر مردم و دین اسلام و کشور ایران.

اگر در زمان حمله دشمن آن ها فقط به فکر خودشان بودند و دنبال راحتی و آرزوهای خودشان می رفتند الان ما این قدر راحت و در امنیت زندگی نمی کردیم و به مدرسه نمی رفتیم.

من هر وقت عکس شهیدان را می بینم برای آن ها صلوات می فرستم و از خدا می خواهم به من کمک کند تا آدم شجاعی شوم، تا من هم فقط به فکر خودم نباشم و مردم برایم مهم باشند.

از شهدا هم می خواهم برایم دعا کنند تا من هم بتوانم مانند آن ها ایثار داشته باشم، مثل آن ها پاک زندگی کنم و آدم خوبی باشم.

من فکر می کنم هر کس سعی کند آدم خوبی باشد حتی اگر جنگ هم نباشد در مقابل خداوند مثل شهید است. پس ما هم باید سعی کنیم خوب درس بخوانیم تا آدم موفقی در جامعه شویم و هر طور که می توانیم به مردم خدمت کنیم.

انشا در مورد شهادت برای نوجوانان

شهادت هنر مردان خداست …

شهادت تنها به معنای کشته شدن نیست بلکه یک شهید خصوصیات و ویژگی های خاصی دارد. اگر در زندگی شهدا تحقیق کنید خواهید دید همه آن ها سعی می کردند وظایف خود را به طور کامل و بی نقص انجام دهند.

وظیفه تکلیفی است که خداوند بر دوش انسان ها قرار داده، این طور نیست که هر کس کشته شود نام او شهید باشد بلکه یک شهید ایمان بسیار محکمی دارد و ایمانش به او شجاعت زیادی داده است.

در رفتار شهیدان مهربانی، بخشندگی و ادب دیده می شود و از خصوصیات بارز آن ها این است که ایثار فراوان دارند و بی شک زندگی شخصی و آرزوهای آن ها در اولویت اول شان نیست.

آن ها پیوسته به فکر خدمت کردن به مردم هستند و سعی می کنند باری از روی دوش دیگران بردارند.

شهادت یک هنر است و شهید هنرمندی که به زیبایی آن را به تصویر می کشد.

شهادت مرگی است که انسان با پای خود به سوی آن می رود و حتی برایش التماس می کند. شهدا آرمان، عدالت و آزادی در سر داشته اند و انسان هایی بسیار وارسته و تربیت شده در مکتب پیامبران و اولیا بوده اند.

آن ها مردانی غیور و آزادی خواه بوده اند که سعی شان در جهت برافراشتن پرچم استقلال و آزادی بشریت بوده و امروز این وظیفه ما است که راه شهیدان را ادامه دهیم و مراقب باشیم که خون آن ها پایمال نشود و با قدم گذاشتن در جهت آرمان های آن ها نام این شهیدان را زنده و سر بلند نگه داریم.

بر ارواح طیبه شهدا صلوات …