انشا های زیبا درباره لالایی مادر برای کودکان و نوجوانان پایه چهارم تا هشتم

انشاهای زیبا و خواندنی درباره لالایی مادر و حس و حال خود با شنیدن صدای لالایی مادر برای کودکان و نوجوانان پایه چهارم تا هشتم

انشا در مورد صدای لالایی مادر
انشا در مورد صدای لالایی مادر

انشای کودکانه درباره لالایی مادر

همه مادرها برای کودکان خود لالایی می خوانند: “لالا لالای لالا لالایی لالا لالایی لالا لالایی  گنجشک لالا مهتاب لالا لالا لالایی …”

مادر من می گوید من شب ها خیلی گریه می کردم و تنها چیزی که من را آرام می کرد این بود که مادرم من را در آغوش بگیرد و برایم لالایی بخواند و وقتی صدای مادرم قطع می شد زود متوجه می شدم و چشم هایم را باز می کردم و دوباره گریه می کردم. مادرم آن قدر برای من لالایی می خوانده تا با خیال راحت به خواب عمیق بروم.

دیشب باز هم از مادرم خواستم برایم لالایی بخواند، البته این بار دیگر گریه نمی کردم! او دست های مهربانش را لای موهایم برد و من را نوازش کرد و لالایی قشنگی را برای من خواند. چه حس خوبی داشت.

لالایی مادر باعث می شود نوزادان شب ها راحت تر بخوابند و خواب های قشنگ ببینند همان طور که من با صدای مادرم کم کم به آسمان رفتم، انگار همراه مادرم پرواز می کردم و دست در دست او وارد آسمان ها شده بودم.

همان طور که مادرم لالایی می خواند وارد باغی از گل های خوش بو و زیبا شدم، پروانه ها بالای گل ها پرواز می کردند و انگار بهشت را در خوابم می دیدم. آهنگ لالایی مادر در باغ پیچیده بود و دست های پر مهرش همراهم بود.

ناگهان از خواب پریدم و دیدم مادر هنوز با لبخند مهربانش بالای سرم نشسته و برایم می خواند و با دست هایش من را نوازش می کند.

من یادم نمی آید اما فکر می کنم وقتی نوزاد کوچکی بودم هم با صدای لالایی مادرم این احساس به من دست می داده و خواب بهشت را می دیدم که گریه ام قطع می شده است.

انشا در مورد لالایی مادر برای نوجوانان

خداوند فرشته ای مهربان را برای ما فرستاده تا با قشنگ ترین موسیقی عالم روح ما را نوازش دهد و ما را برای ورود به دنیای بزرگ و پیچ در پیچ زمینی آماده سازد.

زمانی که به کلمات لالایی مادرم می اندیشم هیچ کلمه عجیب و غریب و پیچیده ای در آن نمی بینم، پس راز این تاثیر عمیق و این دریای شکوه و زیبایی در لالایی مادرم چیست؟ چرا تا این حد شیفته این ترنم دلنشین مادرم هستم؟

وقتی خوب فکر می کنم علتش را کشف می کنم. بله! آن داروی شفابخش نا آرامی های شب و روز عشق مادر است، عشق مادر هدیه ای است که خود خداوند آن را به صورت ذره ای از وجودش و در قالب یک موسیقی دلنشین بر دهان فرشته مادر جاری می سازد و آن شگفتی بزرگ را رقم می زند.

مادر با گریه های نوزادش ترانه های زیبایش را همزمان که گهواره را به آرامی تکان می دهد می خواند و می سراید و آرامش را به تک تک سلول های بدن نوزادش تزریق می کند.

و همه ما که لالایی مادر را در دوران نوزادی خود شنیده ایم امروز و فردا و فرداهای دیگر و آن هنگام که دستخوش خط خطی این دنیای هزار چهره می شویم و در این تو در توهای تاریک گیر می افتیم کافی است در این جعبه موسیقی معجزه آسا را باز کنیم تا تمام زخم های مان التیام یابد.

لالایی مادر به ما عشق بخشیده، عشقی واقعی و پایدار و ما را به سر منشا اصلی اش یعنی خود خدا می رساند … مادر تو را سپاس