انشا درباره مهاجرت برای نوجوانان و دانش آموزان

انشا خواندنی و زیبا در مورد مهاجرت برای کودکان، نوجوانان و دانش آموزان پایه چهارم تا دوازدهم

انشا در مورد مهاجرت
انشا در مورد مهاجرت

مهاجرت یعنی از تمام داشته هایت، عزیزانت و مردم کوچه و محله ات دل کنده و راهی شهر و دیاری شوی که هیچ نام و نشان آشنایی در آن جا وجود ندارد و گاهی حتی درک احساسات مردمان آن جا هم برایت سخت به نظر می رسد.

مهاجرت مسیری است که می تواند بسیاری از انسان ها را به خوشبختی برساند، انسان هایی که در محل زندگی خود فرصتی برای پیشرفت ندارند و شرایط موجود اجازه رشد و شکوفایی به آن ها نمی دهد با مهاجرت و رسیدن به شرایط بهتر پیشرفت کرده و زندگی خوبی را برای خود و آیندگانشان فراهم می کنند.

اما برخی ها به جای رسیدن به خوشبختی، با مهاجرت همه چیز را از دست می دهند و غم از دست دادن داشته ها و آرزوهای بر باد رفته، آن ها را روز به روز ناامیدتر کرده و در انتها به نابودی می کشاند.

دسته ی سومی هم وجود دارند، افرادی که مهاجرت می کنند و در ظاهر شرایط بسیار خوبی دارند اما روح لطیف آن ها توان تحمل دلتنگی و غربت ندارد و به همین دلیل ترجیح می دهند به گذشته و شهر و دیار خود برگشته و شرایط سخت را تحمل کنند نه غم دوری عزیزانشان و غربت و تنهایی را.

یک مهاجر زمانی که قدم به جای جدیدی می گذارد شبیه کودکی می شود که باید از ابتدا همه چیز را بیاموزد، او باید یاد بگیرد تا با زبان مردمی سخن بگوید که برایش نا آشناست و با فرهنگی زندگی کند که ممکن است با فرهنگ محل تولدش بسیار متفاوت باشد.

گاهی این تفاوت ها دلچسب است و گاهی آزار دهنده، اما فرقی نمی کند که فرد مهاجر نسبت به آن ها چه احساسی دارد، احساس او هر چه که باشد مجبور است با تمام تفاوت ها کنار بیاید و خود را با آن ها وفق دهد.