بیوگرافی کامل و عکس های اولیویا کلمن برنده جایزه اسکار 2019 و همسرش

اولیویا کلمن (Olivia Colman) یا اولیویا کولمن با نام کامل “سارا کارولین اولویا کلمن” بازیگر انگلیسی است که در تاریخ 30 ژانویه سال 1974 در نوریچ نورفولک متولد شده است.

قد اولیویا کلمن 1.7 متر است.

اولیویا کلمن
اولیویا کلمن

زندگی نامه اولیویا کلمن

اولیویا کلمن دختر مری (پرستار) و کیث کلمن (ارزیاب مالیاتی) می باشد. او در دبیرستان خصوصی نورویچ دخترانه و مدرسه گریشام تحصیل کرده است.

اولین تجربه بازیگری کلمن به سن 16 سالگی برمی گردد زمانی که در نقش جین برودی در تئاتر مدرسه ظاهر شد. پس از اتمام دبیرستان به مدت یک ترم در کالج هامرتون کمبریج تحصیل کرد اما به دلیل علاقه زیاد به بازیگری کالج را رها کرده و وارد مدرسه تئاتر بریستول اولد ویک شد. او سال 1999 از این مرکز فارغ التحصیل شد.

فیلم شناسی اولیویا کلمن

اولیویا کلمن از سال 2003 و با حضور در سریال های تلویزیونی همچون پیپ شاو به چهره شناخته شده ای تبدیل شد و سال 2006 با بازی در فیلم Confetti قدم به عرصه سینما گذاشت.

عکس اولیویا کلمن در مراسم اسکار 2019
عکس اولیویا کلمن در مراسم اسکار 2019

از فیلم های کلمن می توان به پلیس خفن (2007)، تیراناسور (2011)، بانوی آهنی (2011) با بازی مریل استریپ، لاک (2013) با بازی تام هاردی، خشم کوبایی (2014)، خرچنگ (2015) با بازی کالین فارل و قتل در قطار سریع‌السیر شرق (2017) با بازی کنت برانا و جانی دپ اشاره کرد.

این بازیگر در سریال های تلویزیونی همچون شهر هالپی، اسکینز با بازی نیکلاس هولت، مدیر شب با بازی تام هیدلستون، براد چرچ، دکتر هو، آدمکشان میدسامر و تاج حضور داشته است.

کلمن برای بازی در فیلم سوگلی (2018) موفق به دریافت جایزه اسکار شده، او در این فیلم با بازیگرانی همچون اما استون و ریچل وایس همبازی بوده است.

او تاکنون جوایز متعددی همچون چهار جایزه بفتا و دو جایزه گلدن گلاب دریافت کرده و دو بار نامزد دریافت جایزه امی شده است.

ازدواج و همسر اولیویا کلمن

اولیویا کلمن از سال 1993 و در دانشگاه کمبریج با اد سنکلر آشنا شد، آن ها سال 2001 با هم ازدواج کردند. حاصل این ازدواج دو پسر به نام های فین و هال جوزف و یک دختر می باشد.

عکس اولیویا کلمن و همسرش اد سنکلر
عکس اولیویا کلمن و همسرش اد سنکلر

حقایق جالب درباره اولیویا کلمن

  • ثروت اولیویا کلمن 3 میلیون دلار برآورد شده است.
  • به نظر خودش فیلم Confetti بدترین بازی و بدترین تجربه اش بوده است.
  • روز تولدش با کریستن بل در یک روز است.
  • بعد از دریافت جایزه اسکار 2019 از گلن کلوز به عنوان قهرمانش یاد کرده است.