بیوگرافی، حقایق جالب و عکس های باران کوثری و خانواده اش

عکس باران کوثری
عکس باران کوثری

باران کوثری (Baran Kosari) هنرپیشه جوان ایرانی که در زمینه طراحی صحنه، طراحی لباس و منشی صحنه نیز فعالیت داشته در تاریخ 25 مهر سال 1364 در تهران متولد شده است.

قد باران کوثری 1.66 متر است.

زندگی نامه باران کوثری

باران کوثری در خانواده ای هنرمند و مشهور به دنیا آمده است، مادرش رخشان بنی اعتماد – کارگردان صاحب نام ایرانی – و پدرش جهانگیر کوثری – تهیه کننده و کارشناس فوتبال – می باشند.

او یک برادر بزرگ تر از خودش به نام تندیس کوثری دارد.

باران کوثری در رشته نمایش تحصیل کرده و از هنرستان سوره فارغ التحصیل شده است، او بازیگری را از سن شش سالگی و با نقش آفرینی در فیلم بهترین بابای دنیا به کارگردانی داریوش فرهنگ آغاز کرده است.

کوثری تا سال 1380 تنها در فیلم های مادرش از جمله نرگس، روسری آبی، بانوی اردیبهشت، داستان های جزیره و زیر پوست شهر بازی کرده و اولین بازی مستقل او در سن 16 سالگی در فیلم برگ برنده سیروس الوند در کنار فریبرز عرب نیا بوده است.

اگرچه ورود به دنیای بازیگری برای باران کوثری با توجه به شهرت پدر و مادرش کار چندان سختی نبوده اما این بازیگر در نهایت توانست به عنوان هنرپیشه ای با استعداد و مستقل به چهره شناخته شده ای تبدیل شود.

باران کوثری و پدرش جهانگیر کوثری و مادرش رخشان بنی اعتماد
باران کوثری و پدر و مادرش

فیلم شناسی باران کوثری

از فیلم های باران کوثری می توان به رقص در غبار، گیلانه با بازی فاطمه معتمد آریا، خوابگاه دختران در کنار مجید صالحی، تقاطع با بازی بهرام رادان، نسل جادویی در کنار هدیه تهرانی و رامبد جوان، خون بازی با بازی بیتا فرهی، روز سوم در کنار پوریا پور سرخ و حامد بهداد، حیران با بازی مهرداد صدیقیان، دایره زنگی در کنار مهران مدیری و امین حیایی، توفیق اجباری با بازی محمد رضا گلزار و پستچی سه بار در نمی زند در کنار علی نصیریان اشاره کرد.

این بازیگر در فیلم های هیچ در کنار مهدی هاشمی، لطفا مزاحم نشوید، قصه پریا با بازی مهناز افشار، اسب حیوان نجیبی است با بازی رضا عطاران، قصه ها، عصبانی نیستم با بازی نوید محمد زاده، مستانه در کنار سحر دولتشاهی، کوچه بی نام در کنار پانته آ بهرام، جامه دران با بازی مهتاب کرامتی و مصطفی زمانی، خانه دختر در کنار حامد بهداد، لانتوری، هفت ماهگی در کنار پگاه آهنگرانی، سد معبر، عرق سرد در کنار امیر جدیدی، آستیگمات با بازی نیکی کریمی و محسن کیایی، جان دار، بی حسی موضعی و کشتارگاه حضور داشته است.

از سریال های باران کوثری می توان به صاحبدلان، کلاه قرمزی و دندون طلا اشاره کرد.

کوثری برای فیلم های خون بازی، روز سوم و کوچه بی نام جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن را دریافت کرده است.

باران کوثری
باران کوثری

ازدواج و همسر باران کوثری

باران کوثری تاکنون ازدواج نکرده و مجرد است.

حقایق جالب درباره باران کوثری

  • سال 1381 در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان (1381) از اعضای هیئت داوران در بخش مسابقه بود.
  • سال 1394 دچار یک سانحه رانندگی شدید با کامیون شد.
  • سال 1393 با پای شکسته در جشنواره فیلم فجر حضور یافت و جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن برای فیلم کوچه بی نام را از مادرش دریافت کرد.
  • در بسیاری از فیلم ها با حامد بهداد هم بازی بوده و با او رابطه خانوادگی دارد، به گفته خودش در اوضاع بد مالی از بهداد پول قرض می گرفته است.
  • مدتی تنیس بازی می کرده است.