بیوگرافی کامل و عکس های بروس ویلیس و همسر و دخترانش + حقایق جالب

بروس ویلیس (Bruce Willis) با نام کامل والتر بروس ویلیس بازیگر، تهیه کننده و خواننده آمریکایی است که در تاریخ 19 مارس سال 1955 در یک مرکز نظامی در ایدار-اوبراشتاین آلمان متولد شده است.

قد بروس ویلیس 1.83 متر است.

بروس ویلیس
بروس ویلیس

زندگی نامه بروس ویلیس

بروس ویلیس فرزند دیوید ویلیس (سرباز آمریکایی) و مارلین (کارمند بانک) می باشد. او بزرگ ترین فرزند خانواده است و سه خواهر و برادر کوچک تر از خود داشته که یکی از برادرانش فوت شده است.

پس از اخراج پدرش از ارتش در سال 1957، خانواده ویلیس به کرنیس پوینت نیوجرسی نقل مکان کردند و پدرش به کار جوشکاری و کارگری کارخانه مشغول شد.

بروس ویلیس در دبیرستان پینز گرو تحصیل کرده است، او از اختلال لکنت رنج می برده اما با پیوستن به کلوب نمایش مدرسه و شرکت در اجراهای روی صحنه تا حد زیادی توانست لکنت خود را برطرف کند.

ویلیس سال 1973 و پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان مدتی به عنوان نگهبان در یک نیروگاه هسته ای مشغول به کار شد. و پس از چندی وارد دانشگاه ایالتی مونت کلیر شد اما سال 1977 دانشگاه را رها کرده و به نیویورک نقل مکان کرد.

در نیویورک بازیگری را با بازی در نقش های کوچک در سریال های تلویزیونی آغاز کرد.

فیلم شناسی بروس ویلیس

بروس ویلیس اولین بار و در سال 1980 با بازی در نقش کوچکی در فیلم اولین گناه کبیره وارد دنیای سینما شد و پس از بازی در فیلم هایی همچون حکم، قرار ملاقات دو ناشناس و غروب آفتاب، سرانجام با نقش آفرینی در اولین قسمت سری فیلم های جان سخت (1988) به شهرت زیادی دست پیدا کرد.

بروس ویلیس در فیلم جان سخت
بروس ویلیس در فیلم جان سخت

بروس ویلیس در فیلم های موفقی همچون آتش غرور (1990) با بازی تام هنکس، هادسون هاوک (1991)، آخرین پسر پیشاهنگ (1991)، مرگ درخور اوست (1992) در کنار مریل استریپ، داستان عامه پسند (1994) با بازی جان تراولتا و اوما تورمن، 12 میمون (1995) با بازی برد پیت، شغال (1997)، عنصر پنجم (1997)، طلوع مرکوری (1998) در کنار الک بالدوین، محاصره (1998) با بازی دنزل واشنگتن، اشک های خورشید (2003) با بازی مونیکا بلوچی، کاملا غریبه (2007) با بازی هالی بری و لوپر (2012) حضور داشته است.

از دیگر فیلم های پرفروش بروس ویلیس می توان به آرماگدون با بازی بن افلک، حس ششم، همه نه یارد، بچه، راهزنان با بازی بیلی باب تورنتون و کیت بلانشت، نشکن در کنار ساموئل ال.جکسون، 12 یار اوشن با بازی جرج کلونی و برد پیت، گروگان، شهر گناه، بدل ها، قانون شکن، رد با بازی مورگان فریمن، بی مصرف ها 1 و 2 با بازی سیلوستر استالونه، جی. آی. جو: تلافی با بازی دواین جانسون و شکافته با بازی جیمز مک آوی اشاره کرد.

نور سرد روز با بازی هنری کویل، شاهزاده با بازی جان کیوساک، غارتگران و سری فیلم های جان سخت نیز از دیگر فیلم های بروس ویلیس است.

ازدواج و همسر بروس ویلیس

بروس ویلیس سال 1987 با دمی مور (همبازی اش در فیلم Stakeout) ازدواج کرد. حاصل این ازدواج سه دختر به نام های رومر (متولد سال 1988)، اسکات (متولد سال 1991) و تالولا (متولد سال 1994) می باشد.

عکس بروس ویلیس و دخترانش
عکس بروس ویلیس و دخترانش

این زوج سال 2000 رسما از هم طلاق گرفتند. ویلیس پس از آن با بروک برنز (بازیگر) و مدتی نیز با تامارا فلدمن رابطه داشت.

این بازیگر سال 2009 با اما همینگ (مدل) ازدواج کرد، در مراسم ازدواج آن ها سه دخترش، دمی مور به همراه همسر دومش اشتون کوچر و مدونا حضور داشتند.

عکس بروس ویلیس و همسرش اما همینگ
عکس بروس ویلیس و همسرش اما همینگ

حاصل این ازدواج دو دختر به نام های مابل ری (متولد سال 2012) و ایولین پین (2014) می باشند.

حقایق جالب درباره بروس ویلیس

 • ثروت بروس ویلیس حدود 180 میلیون دلار برآورد شده است.
 • برادر کوچکترش – رابرت ویلیس – سال 2001 در سن 42 سالگی به دلیل ابتلا به سرطان پانکراس فوت کرد.
 • ساز دهنی می نوازد.
 • برای بازی در جان سخت در حالی انتخاب شد که بازیگرانی همچون آرنولد شوارتزنگر و سیلوستر استالونه این نقش را رد کرده بودند.
 • از مهمانان مراسم ازدواج دمی مور (همسر سابقش) با اشتون کوچر بوده است.
 • در زمینه سیاست فعال است.
 • نقش سم ویت در فیلم روح (1990) را رد کرد زیرا فکر می کرد بازی کردن در نقش روح به سابقه کاری او لطمه می زند.
 • با دان جانسون، جولیا رابرتز و سیلوستر استالونه دوستی نزدیک دارد.
عکس بروس ویلیس در کنار آرنولد شوارتزنگر و سیلوستر استالونه
عکس بروس ویلیس در کنار آرنولد شوارتزنگر و سیلوستر استالونه
 • سال 2006 ستاره ای به نام او در پیاده روی مشاهیر هالیوود حک شد.
 • قهرمانان او در عرصه بازیگری رابرت دنیرو، گری کوپر، استیو مک کوئین و جان وین هستند.
 • برای بازی در فیلم ترمیناتور (1984) پیشنهاد شد اما نقش به مایکل بین رسید.
 • برای بازی در فیلم زیبای آمریکایی (1999) پیشنهاد شد اما نقش به کوین اسپیسی رسید و جایزه اسکار را برایش به ارمغان آورد.
 • با جان گودمن دوست است.
 • چپ دست است.
 • ویل اسمیت به او کمک کرد تا با مسئله طلاقش از دمی مور و ازدواج مجدد او با اشتون کوچر کنار بیاید، ویل اسمیت دوست مشترک ویلیس و مور است.
 • او علاوه بر بازیگری به خوانندگی نیز علاقه دارد، آلبوم او با نام The Return of Bruno در سال 1987 حدود 1 میلیون نسخه در انگلیس فروش داشت.
 • سال 2013 از نقش آفرینی در فیلم های اکشن دست کشید.