بهترین زبان های خارجی برای کسب درآمد کدامند؟

تصمیم گیری برای یادگیری یک زبان جدید یک موضوع است اما تصمیم گیری برای یادگیری بهترین زبان های جهان موضوع مهم تر دیگری است و این همان مطلبی است که امروز می خواهیم به آن بپردازیم.

زبان های پولساز دنیا کدامند؟
زبان های پولساز دنیا کدامند؟

همه ما در مورد مزایای شگفت انگیز یادگیری یک زبان کمابیش اطلاعاتی داریم اما آیا می دانستید که یادگیری یک زبان دیگر می تواند به شما در کسب درآمد بیشتر کمک کند؟

احتمالاً جمله معروف وارن بافت را شنیده اید که “هرچه بیشتر یاد بگیرید، درآمد بیشتری کسب می کنید.” به نظر می رسد این قانون بیش از هر موضوع دیگری در مورد یادگیری یک زبان جدید صدق می کند.

خبر خوب این است که ثابت شده که یادگیری یک زبان نه تنها شانس یافتن فرصت های شگفت انگیز کار را برای شما بالا می برد بلکه قطعا درآمد شما را نیز افزایش خواهد داد.

براساس گزارش آژانس تخصصی استخدام زبان یورو لندن یادگیری یک زبان بین 10 تا 15 درصد به دستمزد شما می افزاید. این نشان می دهد که یادگیری یک زبان برای هر کسی و در هر سنی یک سرمایه گذاری عاقلانه است، چه شما نیروی آماده به کار باشید و چه به دنبال گسترش فرصت های شغلی خود باشید.

از آنجا که می توانید یک زبان جدید را با استفاده از روش های درست به سرعت یاد بگیرید، این یک سرمایه گذاری بسیار خوب بر روی وقت و زمان شماست. علاوه بر این، پاداش و دستمزد شما بسته به زبان هایی که در آن ها مهارت دارید افزایش خواهد یافت.

مهمتر از همه این که با ظهور پدیده جهانی شدن و دهکده جهانی تقاضا برای نیروهایی که به چند زبان مسلط هستند نیز از سوی کارفرمایان افزایش چشمگیری یافته است.

براساس آمار اعلام شده از سوی دفاتر کار، مترجمی جزو پنج شغل با رشد سریع به شمار رفته و پیش بینی می شود بین سال های 2012 و 2022 فرصت های موجود برای این شغل 46 درصد افزایش یابد.

در ادامه این مقاله به این پرسش پاسخ می دهیم که بهترین، پرکاربردترین و پردآمدترین زبان ها بعد از انگلیسی در ایران برای یادگیری کدامند؟ با پرشین استار همراه باشید؛

1. زبان آلمانی

پس از زبان انگلیسی، آلمانی بهترین زبانی است که یادگیری آن می تواند مزایای زیادی را شامل حال شما نماید.

این ممکن است برای بسیاری از افراد تعجب آور باشد چون احتمالا این فرض وجود دارد که زبان هایی مثل ژاپنی، ماندارین یا اسپانیایی که متعلق به کشورهایی با تولید ناخالص داخلی بالاتر هستند، می تواند درآمد بیشتری را شامل حال ما نمایند.

در حالی که این فرضیه اصلا اشتباه نیست باید بگوییم در این مورد، زبان آلمانی یک استثناست چرا که آلمان در حال حاضر یکی از سه کانون قدرت در اروپا به شمار می رود و این بدان معنی است که این زبان برای یک فرد خارجی که از نظر اقتصادی در کشوری با اقتصاد نسبتا بسته تر نسبت به آلمان زندگی می کند ارزشمند خواهد بود.

2. زبان فرانسوی

در حال حاضر بیش از 200 میلیون نفر در 5 قاره جهان به زبان فرانسوی صحبت می کنند و این اتفاق به این دلیل است که فرانسه یکی از مهم ترین و مفید ترین زبان ها برای یادگیری در دنیای امروز به شمار می رود.

در نگاه اول به نظر می رسد که زبان فرانسوی فقط توسط کسانی که در این کشور زندگی می کنند صحبت می شود اما در واقع بایستی بگوییم که این زبان پس از زبان انگلیسی، رتبه دوم را از نظر گستره و فراگیری جهانی به خود اختصاص داده است.

کسانی که به این زبان تسلط کافی دارند، نه تنها در کشور فرانسه بلکه در بسیاری از نقاط جهان نظیر کانادا، سوئیس، بلژیک و حاشیه شمالی و جنوبی صحرای آفریقا یعنی در جاهایی که شاهد حضور گسترده شرکت های فرانسوی زبان هستیم نیز می توانند از این زبان بهره بگیرند.

فرانسه به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان و مقصد شماره سه برای بسیاری از سرمایه گذاری های خارجی در حال حاضر یکی از قطب های اصلی اقتصاد در جهان به شمار می رود.

برای دانشجویانی که به دنبال پیگیری مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک MBA هستند، تسلط به زبان فرانسه می تواند به عنوان یک مزیت بزرگ عمل کند.

دانشگاه ها و مدارس تجاری مشهور فرانسه به عنوان موسسات برتر آموزش عالی در اروپا و جهان رتبه بندی می شوند.

دانشجویانی که می توانند به زبان فرانسه صحبت کنند، واجد شرایط دریافت فرصت های ویژه برای بورس تحصیلی هستند که می توانند از این طریق ده ها هزار دلار پس انداز کنند.

3. زبان اسپانیایی

طی یک دهه گذشته تسلط بر زبان اسپانیایی نه تنها یک مزیت برای افراد متقاضی کار در بسیاری از کشورها به شمار آمده بلکه یک ضرورت محسوب می شود.

در ایالات متحده و اروپا معمولا پس از انگلیسی اسپانیایی به عنوان زبان خارجی به شمار می رود.

مهم نیست که در کدام صنعت هستید، اعداد و ارقام اعلام شده از سوی نهاد های بزرگ اقتصادی به تنهایی اثبات می کنند که یادگیری زبان اسپانیایی برای حضور در دنیای تجارت تا چه حد نیاز است.

علاوه بر تعداد بسیار زیاد افرادی که در دنیای امروز به زبان اسپانیایی صحبت می کنند، کشورهایی نظیر مکزیک، شیلی و کلمبیا نیز با حضور شرکت های اسپانیایی نه تنها به مراکزی از قدرت اقتصادی مبدل شده اند بلکه در حال حاضر میزبان زبان اسپانیایی نیز هستند.

کسانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، اذعان می کنند که یادگیری زبان اسپانیایی بسیار کار ساده ای است. شما می توانید با بهره گیری از گزینه های آنلاینی مانند “Rype ” که در آن به دروس خصوصی و نامحدود اسپانیایی دسترسی دارید سریع این زبان را یاد بگیرید و حتی با یک مربی زبان اختصاصی به صورت آنلاین کار کنید.

4. زبان ماندارین (چینی)

بر کسی پوشیده نیست که چین در حال حاضر اقتصاد غالب جهان با تاثیر و گستره ای فزاینده حتی تا آمریکا و آفریقاست. اگر در کار تجارت هستید چین یک معدن طلای فرصت است، با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت که می توانید هدف قرار دهید.

به گفته یک موسسه جستجوی مستقر در لندن به نام Ascentator در حال حاضر تقاضا برای سمت های اجرایی توسط شرکت های آمریکایی و چند ملیتی در چین 35 درصد نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است.

با این حال، بر خلاف زبان اسپانیایی ماندارین زبان پیچیده ای برای یادگیری است. اما خبر خوب این است که اگر بتوانید ماندارین را بیاموزید اصلی ترین و سخت ترین مرحله را پشت سر گذاشته و پس از آن شرایط بسیار خوبی پیش روی شماست.

5. زبان عربی

جهان عرب (خاورمیانه) با بیش از 600 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی به عنوان یکی از ثروتمندترین مناطق جهان شناخته شده است. قدرت اقتصادی خاورمیانه فقط طی سال های 2003 تا 2008، 120 درصد افزایش یافت و پس از آن هم تا کنون این روال کمابیش ادامه یافته است.

با وجود فراوانی فرصت ها در منطقه خاورمیانه، بسیاری از کشورهای بزرگ عربی دراین منطقه تنها وارد کننده ی کالاهای غربی بوده و تقاضای بسیار بالایی هم دارند اما از نظر عرضه بسیار ضعیف عمل می کنند. بنابراین این فرصت برای کسانی که به زبان عربی صحبت می کنند وجود دارد که در صنایع متنوعی از جمله آموزش، امور مالی، روزنامه نگاری، خدمات خارجی و… فعالیت های خود را توسعه دهند.

منبع : lifehack