بهترین ورزش ها برای چربی سوزی سریع و آسان در خانه

در شرایطی که باشگاه های ورزشی با تجهیزات مختلف امکانات مناسبی را برای انجام تمرینات مبتدی تا حرفه ای فراهم آورده اند هنوز هم هستند کسانی که به دلایل مختلف تمایلی به حضور در سالن های ورزشی نداشته و ترجیح می دهند تمرینات خود را در داخل خانه انجام دهند.

بهترین ورزش ها برای چربی سوزی
بهترین ورزش ها برای چربی سوزی

از طرف دیگر شیوع ویروس کرونا هم باعث انقلابی در فعالیت های مردم در سرتاسر دنیا شد. کار، آموزش، تحصیل، تفریح و ورزش همگی پس از شیوع این ویروس تا حد زیادی به فضای خانه محدود شده است.

بنابراین طبیعی است که مردم به دلیل کاهش تحرک روزانه بیش از پیش رو به ورزش و انجام تمرینات ورزشی در خانه بیاورند.

بهترین تمرینات ورزشی آن هایی هستند که گروه های بزرگ عضلانی را درگیر کنند. شما به راحتی می توانید یک حرکت ساده و معمولی را برای تقویت عضلات تان انتخاب کرده و آن قدری پیچیده تر کنید تا تاثیر بیشتری بر روی شما بگذارد.

در ادامه این مقاله بهترین تمرینات ورزشی برای چربی سوزی سریع و آسان در خانه را ارائه کرده ایم. با پرشین استار همراه باشید؛

ورزش های چربی سوزی در خانه

1. حرکت برپی

حرکت برپی
حرکت برپی

هیچ یک از برنامه های چربی سوزی با ورزش بدون لحاظ کردن تمرینات برپی کامل نخواهد بود.

دلیل اهمیت داشتن این تمرینات این است که آن ها قسمت های زیادی از بدن شما را به چالش می کشند و ضربان قلب تان را سریعا افزایش می دهند. این تمرین در هر دقیقه حدود 10 کالری می سوزاند.

با فرض اینکه هر دقیقه بین 10 تا 20 مرتبه این حرکت را تکرار می کنید می توانید مطمئن باشید که برپی یک تمرین بسیار تاثیر گذار خواهد بود. با افزایش سرعت حتی می توانید کالری بیشتری نیز بسوزانید فقط مطمئن شوید که حرکت را درست انجام می دهید و فرم بدن تان در حین انجام تمرین صحیح است.

2. لانچ پرشی

لانچ پرشی
لانچ پرشی

اگر به نظر شما لانچ یکی از تمرینات سخت ورزشی است، این به خاطر آن است که تا کنون این تمرین را انجام نداده اید. لانج یکی از بهترین تمرینات پلایومتریک است که باعث تقویت عضلات مختلفی در بدن می شود و ضربان قلب شما را در زمان بسیار کوتاهی بالا می برد.

  • برای انجام این حرکت پای چپ خود را جلو بگذارید و زانو را تا 90 درجه خم کنید.
  • در این شرایط پای راست را در پشت بدن تان تا جایی که می توانید بکشید.
  • در عین حال بازوی راست خود را به جلو و بازوی چپ را عقب بیاورید، آرنج ها را در زاویه های 90 درجه خم کنید.
  • حالا مجددا به بالا برگردید ولی به جای ایستادن سعی کنید بپرید.
  • پس از پایین آمدن مجددا زانوی چپ را تا 90 درجه خم کنید و پای راست را به عقب بکشید.
  • پس از این که این حرکت را چند مرتبه برای پای چپ انجام دادید نوبت به پای راست خواهد رسید.

با انجام این تمرین در هر دقیقه 12 کالری خواهید سوزاند. بنابراین همانگونه که می بینید لانچ پرشی یک تمرین عالی برای چربی سوزی به شمار می رود.

3. اسکوات پرشی

اسکوات پرشی
اسکوات پرشی

مانند لانج پرشی، اسکوات پرشی هم یک تمرین ایده آل برای بالا بردن ضربان قلب است. می توانید با بالا نگه داشتن بازوهایتان در مقابل قفسه سینه این تمرین را برای خود قدری چالشی تر کنید.

حتی می توانید دست ها را پشت گوش های تان هم قرار دهید.

زمانی که برای انجام این حرکت به سمت پایین می روید و پس از آن برمی خیزید، سعی کنید به جای ایستادن بپرید و بلافاصله بعد از برگشتن روی زمین در حالت اسکوات قرار بگیرید.

فراموش نکنید که وقتی به سمت بالا می پرید با کشیدن دستان خود به سمت سقف یک کشش کامل به بدن تان بدهید.

4. شنا سوئدی

شنا سوئدی
شنا سوئدی

شنا یک ورزش کامل برای بدن است که به راحتی و بدون نیاز به تجهیزات خاصی می توانید آن را انجام دهید. این حرکت در عین سادگی بسیار چالش برانگیز است و از مبتدی ترین تا پیشرفته ترین ورزشکاران با توجه به مزایای این تمرین آن را انجام می دهند.

5. حرکت کوهنورد

حرکت کوهنورد
حرکت کوهنورد

حرکت کوهنورد یکی از آن تمریناتی است که به دلیل ویژگی های منحصر به فردش طرفداران زیادی دارد. این تمرین را در خانه، محل کار، سفر و … می توانید به راحتی انجام دهید بدون این که دغدغه ای برای وسایل، امکانات و فضا داشته باشید.

از سوی دیگر این تمرین محبوب به خوبی بسیاری از عضلات بدن شما را درگیر کرده و کالری سوزی قابل توجهی را نصیب تان می کند.

به طور متوسط یک فرد 69 کیلویی می تواند با انجام سه ست 40 تایی از حرکت کوهنورد 30 کالری بسوزاند. شما می توانید این حرکت را در لابه لای دیگر تمرینات تان بگنجانید تا نتایج بهتری برای کالری سوزی به دست آورید.

6. حرکت پروانه

حرکت پروانه
حرکت پروانه

مزیت اصلی این تمرین که حتی برای کودکان هم بسیار ساده است بالا بردن ضربان قلب است. شما در هنگام پریدن عمیق تر نفس می کشید که این کار باعث می شود اکسیژن بیشتری به جریان خون و در نهایت به عضلات تان برسد.

علاوه بر این شما با انجام این حرکت غدد لنفاوی خود را تکان داده و با سرعت بیشتری چربی می سوزانید در نتیجه این امر باعث کاهش وزن تان می شود.

10 ثانیه تا حد ممکن حرکت پروانه را انجام دهید، 10 ثانیه استراحت کنید سپس همان روال را برای 20 ثانیه و 30 ثانیه نیز تکرار نمایید.

هرکدام از تمرینات فوق الذکر این توانایی را دارد که به تنهایی کالری زیادی را بسوزاند. اما ترکیب کردن آن ها با یکدیگر به طور حتم می تواند تاثیرات بیشتری داشته و کالری سوزی شما را بالا ببرد.

در ادامه بخوانید : برنامه ورزشی برای چربی سوزی در خانه

منبع : lifehack