بیوگرافی، حقایق جالب و عکس های دیدنی بهنام تشکر و همسر و پسرش

عکس بهنام تشکر
عکس بهنام تشکر

بهنام تشکر (Behnam Tashakor) از بازیگران محبوب و دوبلور ایرانی می باشد که در تاریخ 4 بهمن سال 1355 در بندر انزلی متولد شده است.

قد بهنام تشکر 1.87 متر است.

زندگی نامه بهنام تشکر

بهنام تشکر در خانواده ترک زبان بزرگ شده است، خانواده اش از آذری های اردبیل هستند که به دلیل شغل پدر در بندر انزلی ساکن بودند. او دو برادر به نام های بهروز و بهرام تشکر دارد.

بهنام تشکر در دوران نوجوانی به فوتبال علاقه زیادی داشته و در تیم نوجوانان باشگاه ملوان بندر انزلی توپ می زده است اما پس از مدتی فوتبال را رها کرد و به بازیگری روی آورد.

پس از پایان دبیرستان برای دانشگاه هنر کنکور داد اما در این رشته قبول نشد و در نهایت در رشته اقتصاد بازرگانی وارد دانشگاه شد و لیسانس گرفت.

خانواده بهنام تشکر، زمانی که او 20 ساله بود به ساری نقل مکان کردند و بهنام از همان زمان بازیگری در زمینه تئاتر را آغاز کرده است.

بهنام تشکر و همسرش آیدا یزدانی و پسرش کاوه
بهنام تشکر و همسرش آیدا یزدانی و پسرش کاوه

فیلم شناسی بهنام تشکر

بهنام تشکر سال 1383 و با بازی در سریال مروارید سرخ وارد عرصه بازیگری تلویزیون شده است.

از سریال های معروف بهنام تشکر می توان به مختارنامه، ساختمان پزشکان بیژن بنفشه خواه و هومن برق نورد، دزد و پلیس در کنار کمند امیر سلیمانی و هومن برق نورد، دودکش با بازی سیما تیر انداز، هفت سنگ با بازی پرویز پور حسینی، پادری، لیسانسه ها در کنار هوتن شکیبا و امیر حسین رستمی، گمشدگان در کنار پژمان بازغی و وارش با بازی علی رضا کمالی و هدایت هاشمی اشاره کرد.

این بازیگر در فیلم های رستاخیز در کنار پوریا پور سرخ، به امید دیدار با بازی لیلا زارع، استرداد با بازی حمید فرخ نژاد، بچگیتو فراموش نکن در کنار اکبر عبدی، لاک قرمز با بازی پانته آ پناهی ها، جشن دلتنگی با بازی محسن کیایی و زندانی ها در کنار هدایت هاشمی نیز حضور داشته است.

تشکر در زمینه تئاتر، گویندگی رادیو و صداپیشگی نیز حضور فعالی دارد.

ازدواج و همسر بهنام تشکر

بهنام تشکر سال 1385 و در سن 30 سالگی با آیدا یزدانی ازدواج کرده است، حاصل این ازدواج پسری به نام کاوه تشکر می باشد.

بهنام تشکر
بهنام تشکر

حقایق جالب درباره بهنام تشکر

  • برادران بهنام تشکر هر دو هنرمند هستند، بهروز تشکر مجری تلویزیون و بهرام تشکر کارگردان تئاتر می باشد.
  • به دلیل اقامت چند ساله بهنام تشکر در آمریکای شمالی در برخی منابع گفته شد این بازیگر برای همیشه به خارج از کشور مهاجرت کرده است، اما او با بازگشتش در مهر سال 94 به این شایعات خاتمه داد.
  • به عکاسی علاقه دارد و تاکنون عکس های حرفه ای زیادی گرفته است.
  • همسرش شباهت زیادی به عادل فردوسی پور دارد تا جایی که مدتی شایعه شد بهنام تشکر با خواهر فردوسی پور ازدواج کرده است.
  • تاکنون در چند سریال طنز با هومن برق نورد هم بازی بوده و به عنوان زوج های هنری به شهرت رسیده اند.