بیوگرافی کامل و عکس های جدید بیلی ایلیش و پدر و مادر و برادرش

بیلی آیلیش
بیلی آیلیش

بیلی آیلیش با نام کامل بیلی ایلیش پایرت بیرد اوکانل (به انگلیسی : Billie Eilish) خواننده و ترانه سرای آمریکایی در 18 دسامبر 2001 در لس آنجلس، کالیفرنیا متولد شد.

زندگی نامه بیلی آیلیش

بیلی دختر مگی بیرد معلم، بازیگر و فیلمنامه نویس و پاتریک اوکانل کارگر ساختمانی است که به عنوان بازیگر به صورت نیمه وقت کار می کرد و در فیلم هایی مانند مرد آهنی (2008) بازی کرده است.

پدر و مادرش هر دو نوازنده آماتور هستند. بیلی از طریف لقاح مصنوعی به دنیا آمده و در محله های لند پارک لس آنجلس بزرگ شد.

بیلی یک برادر به نام فینیاس اوکانل دارد که چهار سال از او بزرگتر است.

مادرش در حالی که بیلی در منزل تحصیل می کرد، اصول ترانه سرایی را به او می آموخت. والدینش او و برادرش را تشویق می کردند که در زمینه های هنر، رقص و بازیگری به آموزش بپردازند.

بیلی اولین ترانه خود را در 11 سالگی برای کلاس ترانه سرایی مادرش نوشت. این ترانه در مورد آخرالزمان زامبی ها و با الهام از سریال مردگان متحرک نوشته شده بود. وی در نمایش های استعدادیابی اجرا داشت و از هشت سالگی به گروه کر کودکان لس آنجلس پیوست.

بیلی آیلیش و پدر و مادر و برادرش فینیاس
بیلی آیلیش و پدر و مادر و برادرش

آلبوم ها و آهنگ های بیلی آیلیش

بیلی آیلیش در سال 2015 تک آهنگ چشم های اقیانوسی را که متن آن توسط برادرش فینیاس نوشته شده بود ضبط کرد و برای معلم رقصش فرستاد تا به او برای ساخت ویدئوی رقص آن کمک کند.

این آهنگ در سال 2016 به عنوان اولین تک آهنگ بیلی منتشر شد و موزیک ویدئوی آن در 24 مارس همان سال و ویدئوی رقص بیلی آیلیش در 22 نوامبر منتشر شد.

تک آهنگ چشم های اقیانوسی توسط دارک روم و اینتراسکوپ رکوردز منتشر شد و نقد های مثبتی دریافت کرد.

بیلی در سال 2016 تک آهنگ شش فوت زیر را هم منتشر کرد.

بیلی آیلیش در ژانویه سال 2017 یک آلبوم چند آهنگه که حاوی چهار ریمیکس از آهنگ چشم های اقیانوسی بود هم منتشر کرد. در 24 فوریه 2017 او تک آهنگ دل درد را منتشر کرد که تهیه کننده آن برادرش بود، موزیک ویدئوی این آهنگ در 22 مادر 2017 منتشر شد.

در 30 مادر 2017 آهنگ بی حوصله به عنوان موسیقی متن سریال 13 دلیل برای اینکه منتشر شد. در 30 ژوئن همان سال تک آهنگ تماشا و در 11 ژوئیه تک آهنگ میمون صفت منتشر شد.

بیلی در هر جمعه ی ماه ژوئیه یک آهنگ از آلبوم جدیدش با نام های دیگر نمی خواهم تو باشم و پسر من را منتشر کرد. به من لبخند نزن در 11 اوت 2017 منتشر شد.

بیلی آیلیش در فوریه 2018 تور عقلم کجا رفته را آغاز کرده و در آوریل همان سال به پایان رساند.

سپس او با خالید رابینسون برای ساخت آهنگ دوست داشتنی همکاری کرد که در آوریل 2018 منتشر شد و به عنوان موسیقی متن فصل دوم سریال 13 دلیل برای اینکه انتخاب شد.

علاوه بر این او دو آهنگ دیگر با نام های قلب های شکسته پتیاره ها و باید من را با تاج ببینی را منتشر کرد. او در اکتبر 2018 تک آهنگ وقتی مهمونی تموم میشه را منتشر کرد.

در 30 ژانویه 2019 تک آهنگ به خاک سپردن یک دوست را به عنوان سومین آهنگ از آلبوم وقتی همه می خوابیم، کجا می ریم؟ منتشر کرد. چهارمین تک آهنگ این آلبوم با عنوان کاش گی بودی در 4 مارس 2019 منتشر شد و آلبوم وقتی همه می خوابیم، کجا می ریم؟ سرانجام در 29 مارس 2019 منتشر شد.

در 14 ژانویه سال 2020، آیلیش به عنوان خواننده 25 امین قسمت از مجموعه فیلم های جیمز باند با نام زمانی برای مردن نیست انتخاب شد و به این ترتیب آیلیش جوان ترین هنرمندی شد که آهنگ جیمز باند را نوشت و اجرا کرد. این آهنگ به صورت تک آهنگ در تاریخ 13 فوریه سال 2020 منتشر شد.

این دومین آهنگ جیمز باند بود که در بالای جدول رسمی بریتانیا قرار گرفت و اولین آهنگ جیمز باند بود که توسط یک هنرمند زن اجرا شده است. همچنین اولین تک آهنگ شماره یک بیلی در انگلستان بود.

در 30 ژوئیه سال 2020، آیلیش آهنگ آینده من را منتشر کرد.

در 12 نوامبر 2020 او تک آهنگ جدید در نتیجه من هستم را به همراه موزیک ویدئوی آن منتشر کرد.

در 18 اکتبر سال 2020، آیلیش با ونیتی فیر مصاحبه کرد و ادعا کرد که او در حال کار بر روی شانزده ترانه جدید است به احتمال زیاد در سال 2021 به عنوان دومین آلبوم استودیویی او خواهد بود.

ازدواج و همسر بیلی آیلیش

بیلی آیلیش مجرد است و تاکنون ازدواج نکرده است. او در حال حاضر در محله ی هایلند پارک در کنار پدر و مادرش زندگی می کند.

عکس بیلی آیلیش
عکس بیلی آیلیش

حقایق جالب درباره بیلی آیلیش

 • از کودکی گیاهخوار بود و در سال 2014 وگن شده است.
 • مبتلا به نشانگان توره، افسردگی، حس آمیزی و اختلال وسواس بوده است.
 • بیلی آیلیش اولین هنرمند متولد دهه 2000 است که یک آلبوم شماره یک در جهان دارد.
 • در کودکی بیتلز، گرین دی و آوریل لوین مورد علاقه ی او بوده اند.
 • الهام بخش او در موسیقی لانا دل ری است.
 • جاستین بیبر عشق اول اوست و علاقه ی وسواس گونه ای به او دارد.
 • در سال 2020 او با درآمد 53 میلیون دلار به عنوان جوان ترین فرد در رتبه بندی سالانه 100 چهره پردرآمد جهان در فوربس قرار گرفت.
 • بیلی ایلیش مورد انتقاد قرار گرفته است که هرگز در عکس ها لبخند نمی زند. او در پاسخ به چنین انتقادی گفته که لبخند را دوست ندارد زیرا احساس ضعف و ناتوانی در او ایجاد می کند.
 • او به خاطر  لباس های عجیب و غریبش معروف است. خودش دلیل پوشیدن این لباس ها را قضاوت نکردن اندامش توسط مردم می داند.
 • هیپ هاپ موسیقی مورد علاقه ی اوست.

جوایز بیلی آیلیش

 • 5 جایزه گرمی
 • 2 جایزه موسیقی آمریکا
 • 3 جایزه موزیک ویدئوی ام تی وی
 • 3 جایزه موسیقی بیلبورد