بیوگرافی و عکس های مهدی پاکدل و خانواده و همسرش + ماجرای ازدواج دومش

عکس مهدی پاکدل
عکس مهدی پاکدل

مهدی پاکدل (Mahdi Pakdel) بازیگر تئاتر, سینما و تلویزیون ایرانی در تاریخ 10 تیر 1359 در اصفهان متولد شده است.

زندگی نامه مهدی پاکدل

مهدی پاکدل برادر کوچک تر حسین پاکدل نویسنده، مجری و کارگردان ایرانی و مسعود پاکدل عکاس و برنامه ساز ایرانی است.

مهدی پاکدل دانشجوی انصرافی رشته گرافیک دانشگاه آزاد تهران می باشد.

وی کار بازیگری را از سال 1376 با بازی در تئاتر شروع کرد و در سال 1379 با فیلم سینمایی آبی وارد سینما شد. پس از چند سال دوری از سینما و تلویزیون در سال 1381 با بازی در سریال با من بمان وارد تلویزیون شد و سال 1384 در پنجمین تجربه اش در تلویزیون با سریال اولین شب آرامش به شهرت رسید.

مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور
مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور

فیلم شناسی مهدی پاکدل

از فیلم های مهدی پاکدل می توان به آبی با بازی بهرام رادان و هدیه تهرانی، ماهی ها عاشق می شوند، ماجراهای اینترنتی با بازی بهاره رهنما، شبانه با بازی هدیه تهرانی، مصائب دوشیزه در کنار بهنوش طباطبایی، مخمصه، دایره زنگی، بدون اجازه، آزاد راه در کنار هومن سیدی و بهنوش طباطبایی اشاره کرد.

تمشک در کنار نیکی کریمی، فردا، گاهی، محمد رسول الله با بازی ساره بیات، بن بست وثوق، ماجرای نیمروز، خانه کاغذی با بازی پرویز پرستویی، نرگس مست، تنگه ابوقریب در کنار جواد عزتی، چهار راه استانبول با بازی بهرام رادان، محسن کیایی، رعنا آزادی ور و سحر دولتشاهی از جمله فیلم های این بازیگر پر کار هستند.

با من بمان با بازی یکتا ناصر، مروارید سرخ، خاموشی دریا، اولین شب آرامش با بازی شبنم قلی خانی، یکتا ناصر و پرویز پورحسینی، ما چند نفر، بی گناهان، ضامن، شب می گذرد، گمشده، ستایش در کنار داریوش ارجمند و نرگس محمدی، کیمیا در کنار مهراوه شریفی نیا از سریال های تلویزیونی مهدی پاکدل هستند.

مهدی پاکدل
مهدی پاکدل

از سریال های شبکه نمایش خانگی مهدی پاکدل می توان به شام ایرانی، شاهگوش، وقت خواب، هم گناه در کنار پرویز پرستویی، هدیه تهرانی و محسن کیایی اشاره کرد.

ازدواج و همسر مهدی پاکدل

مهدی پاکدل در سال 1389 در سن 30 سالگی با بهنوش طباطبایی -بازیگر سینما و تلویزیون- ازداوج کرد. در نهایت این زوج بعد از 6 سال زندگی مشترک در سال 1395 از یکدیگر جدا شدند.

خبرهایی مبنی بر ازدواج مجدد مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور به گوش می رسد که تا به این لحظه توسط هیچکدام تایید یا تکذیب نشده است.

مهدی پاکدل و حسین پاکدل و عاطفه رضوی
مهدی پاکدل و حسین پاکدل و عاطفه رضوی

حقایق جالب درباره مهدی پاکدل

  • مهدی پاکدل علاوه بر بازیگری، در عرصه موسیقی و مدلینگ فعالیت می کند.
  • آلبومی به نام در انعکاس کوچه های خیس نیز منتشر کرده است.
  • کتاب خواندن و سفر کردن از علایق زندگی او هستند.
  • عاطفه رضوی همسر برادر مهدی پاکدل نیز از بازیگران معروف سینما و تلویزیون است.