بیوگرافی کامل و عکس های دیدنی مهرانه مهین ترابی + ماجرای ازدواجش

عکس مهرانه مهین ترابی
عکس مهرانه مهین ترابی

مهرانه مهین ترابی (Mehraneh Mahin Torabi) بازیگر ایرانی در تاریخ 20 مهرداد ماه سال 1336 در کرج متولد شده است.

زندگی نامه مهرانه مهین ترابی

مهرانه مهین ترابی در خانواده ای هفت نفره به دنیا آمد. وی فرزند چهارم خانواده است و جز او کسی در خانواده فعالیت هنری ندارد.

مهرانه فارغ التحصیل کارشناسی رشته بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران می باشد. اولین تجربه بازیگری او بازی در تله تئاتری نوشته محسن یلفانی و به کارگردانی خانم دیانا در سال 1356 بود.

مهرانه مهین ترابی با فیلم گلبهار به کارگردانی تهمینه اردکانی در سال 1365 به سینما آمد و با مجموعه تلویزیونی مش خیرالله صندوقچه اسرار در سال 1370 وارد تلویزیون شد.

وی با نقش آفرینی در مجموعه همسران و خانه سبز به اوج محبوبیت رسید.

فیلم شناسی مهرانه مهین ترابی

از فیلم های مهرانه مهین ترابی می توان به گلبهار، ردپایی بر شن، دوران سربی، راز کوکب، ملک خاتون، مسافران دره انار، دادستان، فاتح، سفر پر ماجرا، شور زندگی، نگین، برگ برنده، جنایت و جنحه، پاتو زمین نذار، دو و آتش بس 2 با بازی بهرام رادان و میترا حجار اشاره کرد.

مهرانه مهین ترابی
مهرانه مهین ترابی

مسافران دره انار، همسران با بازی فردوس کاویانی، فرهاد جم و الهام پاوه نژاد، بهار در بهار، آخرین فرصت، ب مثل بهار، نوعی دیگر، خانه سبز با بازی خسرو شکیبایی و رامبد جوان، سرزمین سبز، قطار ابدی، راه سوم، آژانس دوستی در کنار فردوس کاویانی و حسین پناهی، روز ایپریت، داستان یک شهر، دلبر آهنی، نیستان، یادداشت های کودکی با بازی حمیده خیر آبادی، شب چراغ، باران عشق، در کنار هم، نو عروس، عروس از سریال های موفق او در تلویزیون هستند.

از دیگر سریال او می توان به بانویی دیگر، قهر و آشتی، اگه بابام زنده بود، نرگس با بازی پوپک گلدره، صاحبدلان با بازی حسین محجوب و باران کوثری، کتاب فروشی هدهد در کنار امیر حسین صدیق و راضیه برومند، پنجره، مامور بدرقه در کنار سیروس گرجستانی و محسن تنابنده، همه بچه های من در کنار لیلی رشیدی، شمس العماره با بازی هانیه توسلی و مسعود رایگان، پرانتز باز، در مسیر زاینده رود با بازی مهدی سلطانی و حسین محجوب، گپ، زمانه در کنار حمید گودرزی، بچه های نسبتا بد، همه چیز آنجاست، آنام با بازی گلچهره سجادیه و عبدالرضا اکبری، دلدادگان با بازی پانته آ بهرام و آرماندو اشاره کرد.

عشق تعطیل نیست با بازی محمدرضا گلزار از سریال های شبکه نمایش خانگی مهرانه مهین ترابی است.

ازدواج و همسر مهرانه مهین ترابی

مهرانه مهین ترابی ازدواج نکرده و هنوز مجرد است. البته به تازگی در برنامه دورهمی مهران مدیری خبر هایی مبنی بر ازدواج او اعلام شد که هنوز تایید نشده است.