بیوگرافی کامل و عکس های جدید اعضای گروه بی تی اس (BTS)

عکس گروه بی تی اس
عکس گروه بی تی اس

گروه بی تی اس (به انگلیسی : BTS) که به عنوان بنگتن بویز هم شناخته می شود یک گروه پسرانه 7 نفره در کره جنوبی است که در سال 2010 تشکیل شده و در سال 2013 زیر نظر Big Hit Entertainment رسما فعالیت خود را آغاز نمود.

اعضای این گروه آر ام (RM) رپر و لیدر گروه، جین (Jin) خواننده، شوگا (Suga) رپر، جی-هوپ (J-Hope) رپر، جیمین (Jimin) خواننده، وی (V) خواننده و جونگ کوک (Jungkook) خواننده هستند.

نام گروه بی تی اس از اصطلاح کره ای Bangtan Sonyeondan به معنی پسران پیشاهنگ ضد گلوله گرفته شده است.

در سال 2017 اعلام شد که نام گروه مخفف Beyond the Scene به معنی فراتر از صحنه نیز به کار می رود.

زندگی نامه اعضای گروه بی تی اس

آر ام (RM) : با نام اصلی کیم نام جون که در 12 سپتامبر 1994 در سئول متولد شد و به عنوان لیدر گروه بی تی اس شناخته می شود.

جین (Jin) : با نام اصلی کیم سوک جین که در 4 دسامبر 1992 در گواچئون متولد شد و به عنوان خواننده و ترانه سرای گروه بی تی اس شناخته می شود.

شوگا (Suga) : با نام اصلی مین یون گی که در 9 مارس 1993 در منطقه بوک متولد شد و به عنوان رپر و ترانه سرای گروه بی تی اس شناخته می شود.

جی-هوپ (J-Hope) : با نام اصلی جونگ هو سوک که در 18 فوریه 1994 در منطقه بوک متولد شد و به عنوان رپر، ترانه سرا و طراح رقص گروه بی تی اس شناخته می شود.

جیمین (Jimin) : با نام اصلی پارک جی مین که در 13 اکتبر 1995 در بوسان متولد شد و به عنوان خواننده و ترانه سرای گروه بی تی اس شناخته می شود.

وی (V) : با نام اصلی کیم ته هیونگ که در 30 دسامبر 1995 در منطقه سو متولد شد و به عنوان خواننده و ترانه سرای گروه بی تی اس شناخته می شود.

جونگ کوک (Jungkook) : با نام اصلی جون جونگ کوک که در 1 سپتامبر 1997 در بوسان متولد شد و به عنوان خواننده و ترانه سرای گروه بی تی اس شناخته می شود.

اعضای گروه بی تی اس
اعضای گروه بی تی اس

آلبوم ها و آهنگ های گروه بی تی اس

گروه بی تی اس اولین تک آهنگ خود را با عنوان خیلی خفن برای مدرسه که اولین قسمت از سه گانه ی مدرسه بود را در سال 2013 منتشر کرد.

از دیگر آهنگ های این گروه در سال 2013 می توان به خیالبافی دیگه بسه و ما ضد گلوله ایم 2 اشاره کرد که موفقیت های چندانی در کره به دست نیاوردند.

گروه بی تی اس در سپتامبر 2013 آلبوم چند آهنگ اوه! تو هم دیرت شده؟ را منتشر کرد که شامل قسمت دوم سه‌ گانه مدرسه هم بود، علاوه بر این به همراه آلبوم تک‌ آهنگ ان.او را نیز منتشر کرد.

در سال 2014 و پس از انتشار نسخه ی ژاپنی خیالبافی دیگه بسه این گروه فعالیت خود را در ژاپن آغاز نمود.

آلبوم ماجرای عشقی مدرسه در ژانویه 2014 منتشر شد که آخرین قسمت از سه گانه ی مدرسه بود و با فروش 100000 کپی در سال 2014 و فروش کلی بیش از 250000 کپی در صدر جدول آلبوم های گائون قرار گرفت.

این آلبوم در جدول آلبوم های ملل بیلبورد رتبه ی 3 را به دست آورد و این اولین حضور بی تی اس در این جدول بود. این آلبوم شامل دو تک آهنگ پسر عاشق و فقط یک روز بود که در رتبه های 45 و 149 جدول های کره قرار گرفتند.

گروه بی تی اس در اوت 2014 اولین آلبوم استودیویی کره ای با نام تاریک و وحشی را منتشر کرد که در رتبه ی دوم جدول کره قرار گرفت و شامل دو تک آهنگ خطر و جنگ هورمون می باشد.

گروه پس از اجرا در برنامه‌ های موسیقی کره‌ ای اولین تور کنسرت خود را با عنوان گلوله سرخ را آغاز کرد که از اکتبر تا دسامبر در مراکز و سالن‌ های تئاتر شش شهر سئول، کوبه، توکیو، مانیل، سنگاپور و بانکوک برگزار شد.

اولین آلبوم استودیویی ژاپنی بی تی اس به نام بیدار شو در دسامبر سال 2014 منتشر شد که شامل ترانه های قبلی به زبان ژاپنی و دو آهنگ بیدار شو و ستاره ها می شود. آن ها برای حمایت از این آلبوم اولین تور ژاپن با نام بیدار شو : چشمانت را با کن را برگزار کرد و پس از پایان این تور، دومین کنسرت خود در کره را با عنوان سه گانه زنده بی تی اس قسمت اول : بی تی اس آغاز می شود شروع کرد.

سومین آلبوم چند آهنگ گروه بی تی اس زیباترین لحظه در زندگی قسمت اول نام دارد که در سال 2015 منتشر شد و در فهرست 27 آلبوم برتر سال 2015 فیوز قرار گرفته است. تک آهنگ های این آلبوم به تو نیاز دارم و عالی موفقیت های زیادی را برای آنها به همراه داشت.

موزیک ویدئوی ترانه ی عالی اولین موزیک ویدئوی بی تی اس بود که در اکتبر سال 2015 از مرز 100 میلیون بازدید در یوتیوب گذشت.

بی تی اس در سال 2015 ادامه تور گلوله سرخ را از سر گرفت و در آسیا، اقیانوسیه، آمریکای شمالی و آمریکای لاتین به اجرا پرداخت.

چهارمین تک‌ آهنگ ژاپنی گروه با نام برای تو در 17 ژوئن و به مناسبت اولین سالگرد شروع به کار بی‌ تی‌ اس در ژاپن منتشر شد.

بی‌ تی‌ اس در ماه نوامبر 2015 سومین تور کنسرت خود را با عنوان زیباترین لحظه در زندگی : روی صحنه آغاز کرد.

ترانه جدید گروه بدو که اولین تک‌ آهنگ چهارمین آلبوم چند آهنگ گروه با نام زیباترین لحظه در زندگی قسمت 2 بود برای اولین بار در کنسرت‌ های سئول این تور اجرا شد.

این آلبوم در صدر جداول هفتگی آلبوم‌ های گائون و آلبوم‌ های ملل بیلبورد قرار گرفت و بی‌ تی‌ اس اولین هنرمند کی پاپ بود که برای چندین هفته در صدر این جدول حضور داشت. آلبوم همچنین با فروش بیش از 5000 کپی در رتبه 171 جدول بیلبورد 200 جای گرفت و اولین حضور بی‌ تی‌ اس در این جدول را رقم زد.

اولین آلبوم گردآوری‌ شده گروه با عنوان زیباترین لحظه در زندگی : همیشه جوان در مه 2016 منتشر شد و پایانی بر مجموعه جوانی بود.

بی‌ تی‌ اس تور آسیایی خود را با عنوان تور زنده 2016 بی‌ تی‌ اس زیباترین لحظه در زندگی روی صحنه : خاتمه از مه تا اوت در 10 شهر و برای 144000 طرفدار اجرا کرد.

گروه بی تی اس در سپتامبر 2016 دومین آلبوم استودیویی ژاپنی خود با عنوان جوانی را منتشر کرد.

دومین آلبوم استودیویی کره‌ ای گروه با نام بال‌ ها در اکتبر 2016 منتشر شد. این آلبوم مورد تحسین منتقدین واقع شد؛ رولینگ استون آن را از نظر مفهومی و شنیداری یکی از جاه‌ طلبانه‌ترین آلبوم‌ های پاپ 2016 نامید، فیوز آن را به‌ خاطر محتوای آسیب‌ پذیر و صادقانه ترانه‌ ها و قطعات متنوع تحسین کرد.

اولین تک‌ آهنگ آلبوم با نام خون، عرق و اشک در تمامی جداول کره جنوبی شماره یک شد و اولین اثر بی‌ تی‌ اس بود که در رتبه اول جدول دیجیتال هفتگی گائون قرار گرفت. موزیک ویدئوی این ترانه در عرض 24 ساعت 6 میلیون بازدید یوتیوب داشت و رکورد پربیننده‌ترین موزیک ویدئوی یک گروه کی پاپ در 24 ساعت را شکست.

بال‌ ها پس از انتشار در جایگاه 26 بیلبورد 200 ایالات متحده قرار گرفت، این بالاترین رتبه‌ ای بود که یک آلبوم کی پاپ در این جدول به آن دست یافته است.

بی‌ تی‌ اس در فوریه 2017 نسخه بسته‌ بندی‌ شده بال‌ ها را که هرگز تنها راه نمیروی نام داشت منتشر کرد. نسخه بسته‌ بندی‌ شده چهار ترانه جدید داشت، تک‌ آهنگ اول این آلبوم با عنوان روز بهاری مورد تحسین منتقدین قرار گرفت.

بی‌ تی‌ اس پس از انتشار هرگز تنها راه نمیروی، دومین تور جهانی خود را با عنوان تور بال‌ ها از فوریه تا دسامبر 2017 برگزار کرد. این تور در 12 کشور برزیل، استرالیا، ژاپن، هنگ کنگ و ایالات متحده آمریکا برگزار شد.

پنجمین آلبوم چند آهنگه ی گروه بی تی اس عاشق خودت باش : او بود که در سپتامبر 2017 منتشر شد و شامل آهنگ های بهترین من، دی ان ای و ریمیکس استیو آئوکی از ترانه مایک دراپ می شود. گروه با این آلبوم موفقیت های زیادی به دست آورد، موزیک ویدئوی ترانه دی ان ای رکورد پربیننده‌ ترین موزیک ویدئوی یک گروه کی پاپ را در 24 ساعت با بیش از 20 میلیون بازدید در یوتیوب شکست.

هر دو ترانه ی مایک دراپ ریمیکس و دی‌ ان‌ ای، گواهینامه طلای انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا را دریافت کردند. بی‌ تی‌ اس نخستین و تنها هنرمند کره‌ ای است که موفق به دریافت دو گواهینامه شده است.

در دسامبر 2017 دی ان ای و مایک دراپ به همراه ترانه ی جدید برف بلوری به عنوان یک آلبوم تک آهنگ در ژاپن منتشر شدند.

بی‌ تی‌ اس در مه 2018 سومین آلبوم استودیویی کره‌ای‌ زبان خود با نام عاشق خودت باش : اشک را منتشر کرد که شامل آهنگ عشق دروغین می باشد و یکی از موفق ترین آلبوم های این گروه محسوب می شود.

آلبوم عاشق خودت باش : اشک اولین اثر بی‌ تی اس بود که در ده شماره اول جداول بریتانیا جای گرفت.

آن ها با انتشار دومین آلبوم گردآوری‌ شده کره‌ای عاشق خودت باش : پاسخ در اوت 2018 به مجموعه عاشق خودت باش پایان دادند. این آلبوم شامل قطعاتی از آلبوم‌ های پیشین عاشق خودت باش به‌ همراه هفت آهنگ جدید از جمله آیدل بود.

این آلبوم دومین آلبوم شماره 1 بی‌ تی‌ اس در بیلبورد 200 ایالات متحده و بالاترین فروش هفتگی گروه در این کشور تا آن زمان بود و آن ها را به نخستین هنرمند پاپی که در کمتر از یک سال دو آلبوم شماره یک داشت تبدیل کرد، به این ترتیب آن ها رکورد گروه وان دایرکشن را شکستند.

بی‌ تی‌ اس به‌ دنبال انتشار عاشق خودت باش : پاسخ در اوت 2018 سومین تور جهانی خود را با عنوان تور جهانی بی‌ تی‌ اس : عاشق خودت باش با اجرای کنسرتی در ورزشگاه المپیک سئول آغاز کرد.

ششمین آلبوم چند آهنگ گروه با عنوان نقشه روح : پرسونا در 12 آوریل 2019 منتشر شد که شامل آهنگ پسری با عشق بود و خواننده آمریکایی هالزی در آن حضور داشت.

گروه با انتشار این آلبوم به موفقیت‌ های تجاری زیادی دست پیدا کرد و سومین آلبوم گروه در طول یازده ماه بود که در صدر بیلبورد 200 قرار می‌گرفت. این رکورد پیش از این توسط بیتلز در سال‌ های 1995-96 شکسته شده‌ بود.

پسری با عشق پس از انتشار در 100 آهنگ داغ بیلبورد شماره 8 شد و به بالاترین رتبه یک گروه کره‌ای در تاریخ این جدول دست یافت و موزیک ویدئوی آن نیز با بیش از 74.6 میلیون بازدید در یک روز به پربیننده‌ترین ویدئوی آن‌لاین در 24 ساعت تا سال 2019 تبدیل شد.

گروه بی تی اس در سال 2019 تور جهانی عاشق خودت باش : خودت را ابراز کن را آغاز کرد.

در همین سال آن ها سه تک‌ آهنگ رویای درخشان با همکاری خواننده انگلیسی چارلی اکس‌ سی اکس، یک روز نو به‌ همراه خواننده سوئدی زارا لارسون و تمام شب با همکاری رپر آمریکایی جویس ورلد را منتشر کردند.

بی‌ تی‌ اس در 3 ژوئیه دهمین تک‌ آهنگ ژاپنی خود را با عنوان روشنایی‌ ها منتشر کرد.

این گروه در ماه اکتبر 2019 در ورزشگاه ملک فهد ریاض به اجرا پرداخت و نخستین هنرمند خارجی بود که در عربستان سعودی کنسرت مستقل برگزار کرد.

بی‌ تی‌ اس در ژانویه 2020 آهنگ قوی سیاه را به‌ عنوان اولین تک‌ آهنگ از چهارمین آلبوم استودیویی کره‌ای‌ زبان خود نقشه روح : 7 منتشر کرد.

نقشه روح : 7 در 21 فوریه منتشر شد و نقد های جهانی مثبتی دریافت کرد. اولین تک‌ آهنگ این آلبوم آن نام داشت. این آلبوم تنها 9 روز پس از انتشار به پرفروش‌ ترین آلبوم تاریخ کره جنوبی و اولین آلبوم چهار میلیونی تاریخ جدول گائون تبدیل شد.

بی‌ تی‌ اس برای حمایت از آلبوم نقشه روح : 7 چهارمین تور جهانی و دومین تور استادیومی خود را آغاز کرد اما با همه گیری کرونا این تور کنسل شد.

در 19 ژوئن 2020 تک‌ آهنگ ژاپنی باارزش بمان را از چهارمین آلبوم استودیویی ژاپنی خود منتشر کرد.

نخستین تک‌ آهنگ انگلیسی‌ زبان گروه بی تی اس با عنوان دینامیت در 21 اوت 2020 منتشر شد. موزیک ویدئوی این تک‌ آهنگ رکورد پربیننده ترین نمایش اولیه یوتیوب را با بیش از سه میلیون بیننده شکست و با بیش از 101 میلیون بازدید طی 24 ساعت به پربیننده‌ترین ویدئو در 24 ساعت نخست پس از انتشار تبدیل شد و همچنین اولین موزیک ویدئو در یوتیوب بود که در کمتر از یک روز از مرز 100 میلیون بازدید گذشت.

بی‌ تی‌ اس در 2 اکتبر 2020 ریمیکسی از تک‌ آهنگ عشق وحشی را منتشر کرد که در صدر جدول 100 آهنگ داغ بیلبورد قرار گرفت.

بی‌ تی‌ اس در 20 نوامبر 2020 آلبوم بودن را منتشر کرد که شامل آهنگ زندگی ادامه دارد بود و نخستین بار در 22 نوامبر در مراسم جوایز موسیقی آمریکا 2020 اجرا شد.

در 30 نوامبر 2020 تک‌ آهنگ زندگی ادامه دارد در صدر جدول 100 آهنگ داغ بیلبورد قرار گرفت.

گروه بی تی اس
گروه بی تی اس

حقایق جالب درباره گروه بی تی اس

 • بی‌ تی‌ اس اولین گروه کی پاپ است که در سال 2016 ایموجی توییتری دریافت کرده است
 • بی‌ تی‌ اس اولین گروه کی پاپ است که در سال 2017 در مراسم جوایز موسیقی آمریکا به اجرا پرداخته است
 • بی‌ تی‌ اس اولین گروه کی پاپ بود که در آمریکا همه بلیط‌ های سالن‌ هایی که در آن اجرا داشت فروخته شد
 • تایم در سال 2019 از این گروه به عنوان یکی از 100 فرد تاثیرگذار سال یاد کرد
 • رکورد بیشترین توییت در مورد یک موسیقیدان در سال 2019
 • بی تی اس پرفروش‌ ترین هنرمند کره جنوبی در تمام دوران‌ هاست
 • RM تنها عضو گروه است که می تواند با تسلط کامل به زبان انگلیسی صحبت کند
 • از سال 2015 به عنوان سفیران برند پوما شناخته می شوند

جوایز گروه بی تی اس

 • برنده جایزه هنرمند تازه وارد در جوایز موسیقی ملون
 • برنده جایزه هنرمند تازه وارد در جوایز گلدن دیسک
 • برنده جایزه هنرمند تازه وارد در جوایز موسیقی سئول
 • برنده جایزه آلبوم سال در جوایز موسیقی ملون
 • جایزه ی بهترین اجرا کننده ی جهانی در جوایز موسیقی آسیایی ام نت
 • جایزه هنرمند سال در جوایز موسیقی آسیایی ام نت
 • جایزه بهترین ترانه سال در جوایز موسیقی ملون
 • جایزه هنرمند اجتماعی برتر در جوایز موسیقی بیلبورد در سال 2017
 • جایزه هنرمند اجتماعی برتر در جوایز موسیقی بیلبورد در سال 2018
 • جایزه هنرمند سال جوایز موسیقی آسیایی ام‌ نت
 • جایزه هنرمند سال جوایز موسیقی آسیایی ام‌ نت
 • جایزه هنرمند اجتماعی برتر در جوایز موسیقی بیلبورد در سال 2018
 • جایزه گروه برتر در جوایز موسیقی بیلبورد در سال 2018
 • نامزدی در بخش بهترین اجرای گروهی در شصت و سومین مراسم جایزه گرمی
 • جایزه بهترین گروه پاپ/راک در مراسم جوایز موسیقی آمریکا 2019
 • بهترین هنرمند اجتماعی در مراسم جوایز موسیقی آمریکا 2019
 • جایزه بهترین گروه، بهترین طراحی رقص، بهترین ویدئوی پاپ و بهترین کی پاپ در مراسم جوایز موزیک ویدئوی ام‌ تی‌ وی 2020
 • بهترین هنرمند اجتماعی برتر در جوایز موسیقی بیلبورد در سال 2020