بیوگرافی کامل و عکس های جدید تسا تامپسون بازیگر فیلم مردان سیاهپوش

تسا تامپسون (Tessa Thompson) با نام کامل “تسا لین تامپسون” بازیگر، خواننده و ترانه سرای آمریکایی در تاریخ 3 اکتبر سال 1983 در لس آنجلس کالیفرنیا متولد شده است.

قد تسا تامپسون 1.62 متر است.

تسا تامپسون
تسا تامپسون

زندگی نامه تسا تامپسون

تسا تامپسون دختر مارک آنتونی تامپسون است. پدرش خواننده و ترانه سرای شرکت موسیقی Chocolate Genius از تبار آفریقایی پانامایی و مادرش مکزیکی اروپایی می باشند.

تسا دوران کودکی اش را در لس آنجلس و بروکلین گذرانده و در دبیرستان سانتا مونیکا و پس از آن کالج سانتا مونیکا در رشته انسان شناسی تحصیل کرده است.

تامپسون بازیگری را در سن 19 سالگی و با تئاتر آغاز کرده است، او پس از ورود به موسسه تئاتر شکسپیر زنان در لس آنجلس، در سال 1993 با بازی در نقش “ژولیت” در نمایش رومئو و ژولیت نظر بسیاری را به خود جلب کرده و نامزد جایزه NAACP شد.

فیلم شناسی تسا تامپسون

تسا تامپسون سال 2006 و با بازی در فیلم وقتی غریبه ای زنگ می زند وارد دنیای سینما شد و پس از آن در فیلم هایی همچون قرارداد انسانی (2008) با بازی جیسون کلارک، هر روز مرد سیاه (2010)، برای دختران رنگی (2010) با بازی جانت جکسون، مردم سفید عزیز (2014)، سلما (2014)، عقیده 1 و 2 با بازی مایکل بی جردن و سیلوستر استالونه، ثور: راگنارک (2017) با بازی کریس همسورث و تام هیدلستون، ببخشید که مزاحم شدم (2018) و نابودی (2018) در کنار ناتالی پورتمن حضور داشته است.

تسا تامپسون در فیلم ثور
تسا تامپسون در فیلم ثور

از فیلم های جدید تسا تامپسون می توان به انتقامجویان: آخر بازی و مردان سیاهپوش اشاره کرد.

این بازیگر در سریال های معروفی همچون ورونیکا مارس، آناتومی گری، سریال جنایی کاپر و وست ورلد نیز بازی کرده است.

عکس تسا تامپسون و کریس همسورث
عکس تسا تامپسون و کریس همسورث

حقایق جالب درباره تسا تامپسون

  • استعدادش در بازیگری در کودکی و زمانی که به همراه پدرش در بلوار هالیوود در حال گشت و گذار بود کشف شده است.
  • تسا نوه بازیگر و خواننده مشهور بابی راموس است، او از اولین مکزیکی آمریکایی هایی بوده که برنامه تلویزیونی شخصی خودش را داشته است.
  • از نظر تیپ و ظاهر از سبک گلن کلوز پیروی می کند.
  • مدتی عضو گروه موسیقی Caught A Ghost بوده است.
  • در فیلم عقیده در نقش یک خواننده ظاهر شده و به گفته خودش گاهی تا 15 ساعت کار می کرده تا آهنگ های فیلم را آماده سازی کنند.
  • عاشق جواهرآلات است.