لیست انواع غذا های بدون گوشت گیلانی + طرز تهیه هر کدام

در سال 1394 جشنواره آشپزی غذا های گیلانی در رشت برگزار شده است و یونسکو پیشنهاد داد رشت به عنوان شهر خلاق غذا ثبت شود. بیش از 170 غذای محلی در گیلان پخته می‌ شود که از این نظر در ایران در رتبه اول قرار دارد.

در این مقاله نام انواع غذا های بدون گوشت گیلانی و طرز تهیه هر کدام را به طور خلاصه ارائه کرده ایم. با پرشین استار همراه باشید؛

1. باقلا قاتق

باقلا قاتق
باقلا قاتق

یکی از معروف ترین غذا های محلی رشت است که با استفاده از باقالی، شوید خشک، سیر، تخم مرغ، روغن، نمک و زردچوبه تهیه می شود و در کنار برنج، سیر تازه، ترشی هفت بیجار، زیتون یا زیتون پرورده سرو می شود.

2. میرزا قاسمی

میرزا قاسمی
میرزا قاسمی

میرزا قاسمی را با بادمجان کبابی، تخم مرغ، سیر سرخ شده، گوجه فرنگی، روغن، پودر میخک، نمک، فلفل، زردچوبه و دارچین تهیه می کنند و در کنار برنج یا نان سرو می کنند.

3. ترش تره

ترش تره
ترش تره

سبزی آش و سبزی های محلی (خالواش و چوچاق) برنج، سیر، روغن، نمک، فلفل، زردچوبه، دارچین، آبغوره و تخم مرغ از مواد اولیه برای تهیه این غذای خوشمزه هستند. ترش تره بیشتر همراه با برنج سرو می‌شود.

4. کویی تره

کویی تره
کویی تره

یکی دیگر از غذا های گیلانی بدون گوشت کویی تره است که با استفاده از گردوی ساییده و پخته شده همراه با رب انار و رب گوجه فرنگی، کدو حلوایی، سیر، نمک، فلفل، زردچوبه و گلپر در روغن تفت داده شده تهیه می شود و اغلب با برنج سرو می‌شود.

5. سیرابیج یا سیراویج

سیراویج
سیراویج

این غذای ساده از برگ سیر تازه که در روغن کمی تفت داده می شود، تخم مرغ، نمک، فلفل و زردچوبه تهیه می‌شود و در کنار برنج سرو می شود.

6. کال کباب

کال کباب
کال کباب

یک غذای گیاهی است که با استفاده از بادمجان کباب شده، گردوی ساییده شده، دانه های انار ترش، سبزی چوچاق، سیر، نمک و فلفل تهیه می شود.

7. ترش آش

ترش آش
ترش آش

نخود و لوبیا، برنج، سبزی آش، باقالی، آبغوره یا رب انار از مواد اصلی تشکیل دهنده ترش آش هستند.

8. پامادور قاتوق

پامادور قاتوق
پامادور قاتوق

پامادور قاتوق یا خورش گوجه از غذا های محبوب گیلانی است که با استفاده از گوجه فرنگی، سیر، تخم مرغ، نمک، فلفل، زردچوبه و روغن تهیه می شود و با برنج سرو می شود.

9. باقلا وابیج

باقلا وابیج
باقلا وابیج

برای تهیه باقلا وابیج باقالی های سبز و کوچک را همراه با شوید، نمک و زردچوبه در روغن تفت می دهند و سپس تخم مرغ را به آن اضافه می کنند.

10. ورقه بادمجان

ورقه بادمجان
ورقه بادمجان

برای تهیه این خوراک گیاهی بادمجان ها را سرخ می کنند و روی آن ها تخم مرغ می شکنند، نمک و فلفل می زنند و در نتیجه غذایی شبیه کوکو به دست می آید. این غذا را با نان سرو می کنند.

11. شش انداز

شش انداز
شش انداز

این خورش با گردوی ساییده شده، بادمجان، رب انار، پیاز سرخ کرده و روغن تهیه شده و با برنج سرو می شود.

12. کاکا کدو

شیرینی کاکا کدو
شیرینی کاکا کدو

برای تهیه این شیرینی خوشمزه از آرد گندم، کدو حلوایی پخته شده، تخم مرغ، زعفران، بکینگ پودر، گلاب، شیر، دارچین، هل، شکر و نمک استفاده می شود.

13. رشته خوشکار

رشته خوشکار
رشته خوشکار

برای تهیه رشته خوشکار از آب مغز گردو، آرد برنج و گندم، روغن مایع، مغز پسته، شکر، دارچین و مغز هل استفاده می شود.

14. دوشاب بج

دوشاب بج
دوشاب بج

دوشاب بج یا دوشاب برنج از برنج بو داده شده، دوشاب یا شیره انگور،‌ مغز گردو،‌ پسته، هل و گلاب تهیه می شود.

15. شیرینی آگرده

شیرینی آگرده
شیرینی آگرده

مواد تشکیل دهنده شیرینی آگرده آرد برنج محلی، پودرقند، هل، پودر گل میخک و زنجبیل است.