بیوگرافی خواندنی و عکس های جدید جیسون بیتمن و همسر و دخترانش

عکس جیسون بیتمن
عکس جیسون بیتمن

جیسون بیتمن (Jason Bateman) با نام کامل “جیسون کنت بیتمن” بازیگر، کارگردان و تهیه کننده آمریکایی است که در تاریخ 14 ژانویه سال 1969 در رای نیویورک متولد شده است.

قد جیسون بیتمن 1.8 متر است.

زندگی نامه جیسون بیتمن

جیسون بیتمن فرزند ویکتوریا الیزابت (خدمه کابین هواپیما) و کنت بیتمن (بازیگر، نویسنده و کارگردان آمریکایی) می باشد. او یک خواهر به جاستین بیتمن (بازیگر) دارد.

زمانی که جیسون 4 ساله بود به همراه خانواده به یوتا و پس از آن به کالیفرنیا مهاجرت کردند. او در مدرسه پاسیفیک هیلز در هالیوود غربی تحصیل کرده اما از آن جا که دوران تحصیلش با فیلمبرداری فیلم گرگ نوجوان همزمان بود هیچ وقت نتوانست دیپلم بگیرد.

جیسون بیتمن و همسرش آماندا آنکا
جیسون بیتمن و همسرش آماندا آنکا

فیلم شناسی جیسون بیتمن

جیسون بیتمن بازیگری را از سال 1980 و با حضور در تبلیغات تلویزیونی آغاز کرده است. او با بازی در سریال خانه کوچک به چهره شناخته شده ای تبدیل شد و اولین بار در سال 1986 و با نقش آفرینی در فیلم من چطوری می تونم بگم که واقعا عاشق شدم وارد دنیای سینما شد.

از دیگر فیلم های جیسون بیتمن می توان به شیرین ترین چیز با بازی کامرون دیاز، استارسکی و هوچ با بازی بن استیلر و اوون ویلسون، جدایی با بازی جنیفر آنیستون، پادشاهی با بازی جیمی فاکس، کریس کوپر و جنیفر گارنر، هنکاک با بازی ویل اسمیت و شارلیز ترون، تندر استوایی با بازی بن استیلر و رابرت دی جونیور، وضعیت فعلی با بازی راسل کرو، رئیس های وحشتناک با بازی جنیفر آنیستون و کالین فارل، شیره، دیسکانکت، هدیه و کلمات بد اشاره کرد.

این بازیگر در فیلم های تغییر کردن، خانواده فانگ با بازی نیکول کیدمن، اطلاعات مرکزی با حضور دواین جانسون و شب بازی با ریچل مک آدامز اشاره کرد.

جیسون بیتمن در انیمیشن های آرتور و نامرئی ها و زوتوپیا به عنوان صداپیشه فعالیت داشته و از سریال های او می توان به خانواده هوگان، جورج و لئو، پرورش شکست خورده و شوخی کردن اشاره کرد.

او برای سریال پرورش شکست خورده جایزه گلدن گلوب را دریافت کرده است.

جیسون بیتمن
جیسون بیتمن

ازدواج و همسر جیسون بیتمن

جیسون بیتمن سال 2001 با آماندا آنکا دختر پل آنکا (خواننده) ازدواج کرد، حاصل این ازدواج دو دختر به نام های فرانسیسکا نورا بیتمن (متولد سال 2006) و مپل سیلوی بیتمن (متولد سال 2012) می باشد.

حقایق جالب درباره جیسون بیتمن

  • ثروت جیسون بیتمن حدود 30 میلیون دلار برآورد شده است.
  • سال 2005 جراحی پولیپ خوش خیم در ناحیه گلو داشته است.
  • جیسون بیتمن در دهه 90 درگیر ترک اعتیاد به مواد مخدر و الکل بوده و آن را برای همیشه ترک کرده است.
  • به دوچرخه سواری علاقه دارد و روزانه 8 کیلومتر می دود. او می گوید در طول دویدن مراقبه کرده و ذهن خود را پاکسازی می کند، در این مدت موسیقی گوش نمی دهد و بیشتر به افکار خودش توجه دارد.
  • او یک شرکت فیلمسازی به نام F + A دارد که از اول اسم همسر و دخترش گرفته شده است.
  • از سال 1995 با جنیفر آنیستون دوست است و در چندین فیلم در کنار هم بازی کرده اند.
  • سال 2017 ستاره ای در پیاده روی مشاهیر هالیوود به نام او حک شده است.