بیوگرافی کامل و عکس های خاویر باردم و همسرش پنلوپه کروز و فرزندانش

خاویر باردم (Javier Bardem) با نام کامل “خاویر انگل انسیناس باردم” بازیگر اسپانیایی است که در تاریخ 1 مارس سال 1969 در جزایر قناری اسپانیا متولد شده است.

قد خاویر باردم 1.81 متر است.

خاویر باردم
خاویر باردم

زندگی نامه خاویر باردم

خاویر باردم فرزند خوزه کارلوس انسیناس دوسینگه باردم (تاجر و فعال محیط زیست) و پیلار باردم (بازیگر) می باشد. والدینش مدت کوتاهی پس از تولد خاویر از هم طلاق گرفتند و خاویر نزد مادرش بزرگ شده است.

بازیگری در خانواده مادری باردم ارثی است و بسیاری از آن ها در زمینه بازیگری و کارگردانی از ستارگان مشهور اسپانیایی بوده اند.

خاویر باردم یک خواهر بزرگ تر به نام مونیکا و یک برادر بزرگ تر به نام کارلوس دارد که هر دو نیز بازیگر هستند.

خاویر اولین بار در سن 6 سالگی و با بازی در فیلم “ال پیکارو” وارد عرصه بازیگری شده و بیشتر دوران کودکی اش را در صحنه تئاتر و فیلم گذرانده است، با این وجود تمایلی نداشت که بازیگری را به صورت حرفه ای دنبال کند و به دلیل علاقه اش به نقاشی به مدت 4 سال در کلاس های نقاشی آموزش دید.

اگرچه برای تامین هزینه این کلاس ها مجبور شد در فیلم های کوتاه به ایفای نقش بپردازد و در نهایت به این باور رسید که نقاش خوبی نخواهد شد و ترجیح داد در زمینه بازیگری فعالیت کند.

عکس خاویر باردم و همسرش پنلوپه کروز
عکس خاویر باردم و همسرش پنلوپه کروز

فیلم شناسی خاویر باردم

خاویر باردم در سن 20 سالگی و با بازی در فیلم سال های لولو (1989) به طور جدی به دنیای بازیگری وارد شد و پس از آن با نقش آفرینی در فیلم خامون خامون (1992) در کنار پنلوپه کروز به شهرت رسید.

باردم تا چندین سال پس از آن، در فیلم های اسپانیایی همچون تخم مرغ های طلایی، دویدن خارج از زمان، دهان دهان، خلسه، رقص با شیطان، پوست دوم و گرگ های واشنگتن به ایفای نقش پرداخته و جوایز متعددی به دست آورد.

از دیگر فیلم های موفق خاویر باردم می توان به پیش از آغاز شب (2000) در کنار جانی دپ، وثیقه (2004) با نقش آفرینی تام کروز و جیمی فاکس، اشباح گویا (2006) در کنار ناتالی پورتمن، جایی برای پیرمردها نیست (2007) با بازی تامی لی جونز و جاش برولین، عشق سال‌ های وبا (2007)، ویکی کریستینا بارسلونا (2008) به کارگردانی وودی آلن و بازی اسکارلت جوهانسون و پنلوپه کروز، اسکای فال (2012) با بازی دنیل کریگ، دزدان دریایی کارائیب: مردگان حکایت نمی‌ کنند (2017) با بازی جانی دپ، مادر (2017) با بازی جنیفر لارنس و همه می دانند (2018) به کارگردانی اصغر فرهادی و بازی پنلوپه کروز اشاره کرد.

خاویر باردم در فیلم دزدان دریایی کارائیب
خاویر باردم در فیلم دزدان دریایی کارائیب

خاویر باردم در فیلم های دریای درون، زیبا، بخور عبادت کن عشق بورز با بازی جولیا رابرتز، به سوی شگفتی با بازی بن افلک، مشاور، تیرانداز و اسکوبار نیز حضور داشته است.

باردم سال 2007 برای بازی در فیلم “جایی برای پیرمردها نیست” موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل، جایزه گلدن گلاب و بفتا شد و فیلم های پیش از آن که شب برسد و زیبا نامزدی جایزه اسکار را برای او به ارمغان آوردند.

ازدواج و همسر خاویر باردم

خاویر باردم سال 2007 با پنلوپه کروز وارد رابطه شد، آن ها سال 1992 با هم آشنا شده بودند. این دو بازیگر سال 2010 در باهاما ازدواج کردند.

حاصل این ازدواج پسری به نام لئو انسیناس کروز (متولد سال 2011) و دختری به نام لونا انسیناس کروز (متولد سال 2013) می باشد.

عکس خاویر باردم و فرزندش
عکس خاویر باردم و فرزندش

حقایق جالب درباره خاویر باردم

 • ثروت خاویر باردم 20 میلیون دلار برآورد شده است.
 • زبان مادری خاویر باردم اسپانیایی است اما به زبان انگلیسی نیز مسلط است.
 • نمی تواند رانندگی کند.
 • سال 2014 و به دنبال حمله اسرائیل به غزه، باردم و همسرش نامه سرگشاده ای منتشر کرده و در آن این حمله را محکوم و نسل کشی اعلام کردند.
 • پدرش سال 1995 از دنیا رفته است.
 • مادربزرگ خاویر، او را با مذهب کاتولیک بزرگ کرده است.
عکس خاویر باردم و همسرش کنار اصغر فرهادی
عکس خاویر باردم و همسرش کنار اصغر فرهادی
 • در تیم ملی راگبی اسپانیا بازی کرده است.
 • چند سال قبل غریبه ای نام او را پرسید و بعد از پاسخ دادن باردم، مرد غریبه بدون دلیل ضربه ای به صورت او وارد کرده و بینی اش را شکست.
 • مدتی به عنوان کارگر ساختمانی کار کرده است.
 • او و خواهر و برادر و مادرش بسیاری اوقات در فیلم های هم بازی می کنند.
 • سال 2005 عضو هیئت داوران جشنواره فیلم کن بوده است.
 • سال 2007 در فهرست “100 ستاره جذاب تاریخ سینما” مجله امپایر قرار گرفت.
 • خانواده باردم در اسپانیا یک رستوران دارند که توسط مونیکا باردم اداره می شود.
 • با جاش برولین و تام کروز دوستی نزدیک دارد.
 • سال 2012 ستاره ای به نام او در پیاده روی مشاهیر هالیوود حک شده است.