خواص آب سیب طبیعی برای سلامتی بدن

سیب کامل یک غذای سالم است اما در مورد آب سیب نظرات مختلفی وجود دارد. برخی معتقدند آب سیب می تواند برای تامین آب بدن هنگام بیماری مفید باشد همچنین ترکیبات گیاهی آن نیز ممکن است با افزایش سن از قلب و مغز محافظت کنند.

خواص آب سیب طبیعی
خواص آب سیب طبیعی

اما عده ای دیگر می گویند که وقتی آب سیب گرفته می شود فیبر و توانایی رفع گرسنگی آن کاهش می یابد.

در ادامه با پرشین استار همراه شوید تا با بهترین خواص دارویی آب سیب برای سلامتی، پوست و مو و همچنین عوارض و مضرات آن بیشتر آشنا شویم.

خواص دارویی و فواید آب سیب

1. آبرسان طبیعی بدن است

آب سیب 88٪ آب است و طعم خوبی دارد. این امر مصرف آن را آسان می کند خصوصا برای بیمارانی که در معرض خطر کم آبی هستند.

در حقیقت برخی از متخصصان اطفال آب سیب یا ترکیبی از نصف آب و نصف آب سیب را برای بچه های مریضی که کم خونی دارند توصیه می کنند.

در مطالعه ای که روی کودکان کم آب مبتلا به اسهال و استفراغ انجام شد، مشخص شد آن هایی که آب سیب می خورند 6.5 درصد کم تر به یک نوشیدنی الکترولیت دارویی نیاز دارند.

اگرچه نوشیدنی های الکترولیت به طور خاص برای آبرسانی بدن تولید شده اند اما برخی از کودکان طعم آن را دوست ندارند و آن ها را نمی نوشند. آن ها همچنین نسبتا گران هستند.

آب سیب رقیق یک جایگزین دلپذیر برای کودکان و همچنین بزرگسالان است.

برای آبرسانی مطمئن شوید که آب سیب رقیق می نوشید زیرا مقدار زیاد قند در آب سیب می تواند آب اضافی را به روده شما بکشاند و اسهال را بدتر کند.

در موارد شدیدتر کمبود آب بدن، هنوز نوشیدنی های الکترولیت دارویی توصیه می شود. اگرچه مقدار پتاسیم موجود در آب سیب شبیه نوشیدنی های الکترولیتی است اما مقدار کمی سدیم دارد که در صورت بیماری از طریق مایعات بدن از بین می رود.

2. حاوی ترکیبات گیاهی مفید است

سیب سرشار از ترکیبات گیاهی به ویژه پلی فنول هاست. در حالی که اکثر این ترکیبات در پوست هستند برخی از آن ها هم در گوشت سیب یافت می شوند.

این ترکیبات گیاهی ممکن است از سلول های شما در برابر التهاب و آسیب اکسیداتیو محافظت کنند. هر دوی این فرایند ها عوامل اساسی در شرایط مزمن از جمله سرطان های خاص و بیماری های قلبی هستند.

در یک مطالعه مردان سالم 2/3 فنجان (160 میلی لیتر) آب سیب نوشیدند سپس دانشمندان خون آن ها را گرفتند. آسیب اکسیداتیو در خون آنها ظرف 30 دقیقه از نوشیدن آب سیب سرکوب شد و این اثر تا 90 دقیقه ادامه داشت.

برای استفاده از پلی فنول های بیشتر، آب سیبی بخورید که پالپ بیشتری داشته باشد. یک تجزیه و تحلیل نشان داد که آب سیب حاوی پالپ تا 62٪ پلی فنول بیشتر دارد.

3. برای سلامت قلب مفید است

ترکیبات گیاهی از جمله پلی فنول های موجود در آب سیب ممکن است برای سلامت قلب مفید باشند.

پلی فنول ها ممکن است از اکسید شدن کلسترول LDL (کلسترول بد خون) و تجمع در عروق شما جلوگیری کنند. سطوح بالاتر LDL اکسید شده با افزایش خطر حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط است.

یک مطالعه نشان داده که وقتی بزرگسالان سالم روزانه 1.5 فنجان (375 میلی لیتر) آب سیب به مدت 6 هفته می نوشند، کلسترول LDL (بد) آن ها در مقایسه با شروع مطالعه 20٪ در برابر اکسیداسیون مقاوم تر است.

علاوه بر این هنگامی که زنان سالم 1 و 1/4 فنجان (310 میلی لیتر) آب سیب می نوشیدند فعالیت آنتی اکسیدانی خون آن ها در عرض 1 ساعت از نوشیدن آب سیب تقریبا 11 درصد افزایش می یابد.

این افزایش در فعالیت آنتی اکسیدانی به معنای محافظت بیشتر در برابر بیماری های قلبی است. با این وجود، برای تایید این فواید سلامت قلب مطالعات بیشتری در مورد انسان لازم است.

4. به سلامت مغز کمک می کند

مطالعات اولیه نشان می دهد که آب سیب ممکن است از عملکرد مغز پشتیبانی کند و سلامت روان را افزایش دهد.

برخی از این محافظت ها ممکن است به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی پلی فنول های موجود در آب سیب باشد. آن ها ممکن است مغز شما را در برابر آسیب مولکول های ناپایدار موسوم به رادیکال های آزاد محافظت کنند.

در یک سری مطالعات به موش های مسن روزانه آب سیب داده می شد که برای انسان معادل 2 تا 3 فنجان (720/480 میلی لیتر) بود. هنگامی که موش ها آب سیب را به مدت یک ماه مصرف کردند آن ها :

  • در آزمایش های حافظه به طور قابل توجهی بهتر عمل کردند
  • سطح استیل کولین مغز را حفظ کردند، یک پیام رسان عصبی که برای حافظه و سلامت روان مهم است
  • سرکوب افزایش قطعات پروتئین بتا آمیلوئید در مغز که با آسیب مغزی در بیماری آلزایمر همراه است

بعلاوه هنگامی که افراد مبتلا به آلزایمر روزانه 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب سیب به مدت 1 ماه می نوشیدند علائم رفتاری و ذهنی آن ها مانند اضطراب، بی قراری و باور های غلط تا 27٪ بهبود می یابد با این حال حافظه و حل مسئله بهبود نیافت.

5. علائم آسم را تسکین می دهد

آب سیب دارای خواص ضد التهابی و ضد حساسیت است که می تواند به تسکین علائم آسم کمک کند.

علاوه بر این پلی فنول های موجود در آب سیب نقش مهمی در تقویت سلامت ریه و کاهش خطر بیماری های ریوی دارند. آخرین تحقیقات نشان داده افرادی که به طور منظم آب سیب مصرف می کنند ممکن است عملکرد ریه بهتری داشته باشند.

6. یبوست را درمان می کند

آب سیب حاوی سوربیتول است که راه حلی برای درمان یبوست است. وقتی این ماده به روده بزرگ می رسد آب را به روده بزرگ می کشد و به این ترتیب مدفوع را نرم و راحت دفع می کند.

7. ممکن است به کاهش وزن کمک کند

سیب سرشار از پلی فنول، کاروتنوئید ها و فیبر های غذایی است. مصرف آب سیب می تواند به کاهش وزن کمک کند.

مطالعه ای که توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انجام شده نشان داد که پلی فنل های موجود در آب سیب دارای خواص ضد چاقی هستند.

آزمایشات روی حیوانات و انسان نشان می دهد که مصرف سیب به اشکال مختلف از جمله آب سیب می تواند باعث کاهش وزن در افراد شود.

8. ممکن است سلامت پوست را بهبود بخشد

وجود ویتامین C و آنتی اکسیدان در آب سیب می تواند به بهبود سلامت پوست کمک کند.

برخی شواهد نشان می دهد که این آب میوه به طور گسترده ای برای درمان مشکلات پوستی مانند التهاب، خارش، عفونت های پوستی، ترک خوردگی پوست و چین و چروک استفاده می شود.

پلی فنول های موجود در آب سیب ممکن است از پیری زودرس جلوگیری کنند.

9. ممکن است سلامت چشم را بهبود بخشد

سیب (و آب سیب) سرشار از ویتامین A هستند. این ویتامین به بهبود بینایی کمک کرده و از اختلالات چشم جلوگیری می کند.

10. ممکن است خطر سندرم متابولیک را کاهش دهد

مصرف آب سیب ممکن است خطر سندرم متابولیک را کاهش دهد. ممکن است کلسترول خون بالا و فشار خون بالا  را کاهش دهد و خطر ابتلا به دیابت را از بین ببرد.

11. ممکن است عملکرد کبد را بهبود بخشد

آب سیب سرشار از اسید مالیک است. شواهد نشان می دهد که آب سیب ممکن است ادرار را تحریک کند و این ممکن است باعث سلامت کبد شود.

قلیایی بودن سیب به پاکسازی سموم / مواد زائد جانبی از کبد کمک می کند. با این حال، تحقیقات در این زمینه محدود است.

ارزش غذایی آب سیب

یک فنجان (248 گرم) آب سیب حاوی :

  • آب : 219 گرم
  • کالری : 114 کیلوکالری
  • کربوهیدرات : 28 گرم
  • پروتئین : 0.24 گرم
  • قند : 3.12 گرم

عوارض و مضرات آب سیب

1. باعث چاقی و افزایش وزن می شود

یک فنجان (240 میلی لیتر) آب سیب دارای 114 کالری است در حالی که یک سیب با اندازه متوسط ​​95 کالری دارد.

آب سیب می تواند سریع تر از یک سیب کامل مصرف شود که باعث می شود در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی کالری دریافت کنید.

علاوه بر این آب میوه به ویژه در رفع گرسنگی یا کمک به احساس سیری خوب نیست. این ممکن است شما را به سمت مصرف کالری اضافی سوق دهد.

در یک مطالعه به بزرگسالان سیب کامل، سس سیب و آب سیب بر اساس کالری داده شد. آن هایی که سیب کامل دریافت کرده بودند گرسنگی خود را به بهترین وجه رفع کردند و آن هایی که آب سیب می خوردند در رفع گرسنگی از گروه های دیگر ضعیف تر بودند.

به همین دلایل در مقایسه با خوردن سیب کامل خطر دریافت بیش از حد کالری و افزایش وزن از طریق نوشیدن آب سیب بیشتر است.

2. ویتامین و مواد معدنی کمی دارد

یک لیوان (240 میلی لیتر) آب سیب منبع خوبی از ویتامین ها یا مواد معدنی نیست به این معنی که حداقل 10٪ از منابع غذایی روزانه را تامین نمی کند.

3. سرشار از قند و حاوی فیبر کم است

تقریبا تمام کالری موجود در آب سیب طبیعی از کربوهیدرات ها تامین می شود بیشتر از فروکتوز و گلوکز که دو قند طبیعی هستند و این در حالیست که یک فنجان آب سیب (240 میلی لیتر) فقط 0.5 گرم فیبر دارد.

فیبر و همچنین پروتئین و چربی به کند شدن هضم غذا کمک می کنند و باعث افزایش متوسط ​​قند خون می شوند اما ترکیبی از قند بالا و فیبر کم در آب سیب می تواند قند خون شما را افزایش دهد.

اگر آب سیب می نوشید آن را با چیزی که حاوی پروتئین و چربی سالم است جفت کنید تا تاثیر آن بر قند خون شما کاهش یابد.

به عنوان مثال هنگامی که بزرگسالان سالم صبحانه ای از آب سیب، نان و کره بادام زمینی می خوردند افزایش قند خون در مقایسه با همان وعده غذایی بدون کره بادام زمینی 30 درصد کمتر بود.

4. باعث پوسیدگی دندان می شود

نوشیدن آب سیب با پوسیدگی دندان ارتباط دارد. گفته می شود که آب سیب اسید هایی تولید می کند که می توانند مینای دندان را فرسایش داده و منجر به ایجاد حفره شود.

در یک مطالعه آزمایشگاهی که اثرات 12 نوع مختلف آب میوه بر روی دندان ها را ارزیابی کرده مشخص شد که آب سیب بیشترین فرسایش را در مینای دندان دارد.

اگر آب سیب می نوشید از چرخاندن آن در دهان خودداری کنید. هرچه دندان های شما بیشتر در معرض قند قرار گیرند احتمال ایجاد حفره بیشتر می شود. استفاده از نی ممکن است خطر پوسیدگی دندان را کاهش دهد.

5. ممکن است مشکلات گوارشی ایجاد کند

مصرف بیش از حد آب سیب ممکن است برخی مشکلات گوارشی مانند اسهال و نفخ شکم را ایجاد کند.

مطالعه ای نشان داده که وجود سوربیتول و فروکتوز موجود در آب سیب ممکن است باعث اسهال مزمن شود. این موارد توسط اکثر مردم کاملا جذب نمی شوند. از نوشیدن آب سیب ناشتا خودداری کنید.

همچنین آب سیب به دلیل داشتن مقدار زیادی قند ممکن است منجر به گاز و نفخ شود.

6. خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می دهد

وجود اگزالات در آب سیب ممکن است خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش دهد.

مطالعه انجام شده توسط دانشگاه آلاباما در بیرمنگام نشان داد که مصرف بیش از حد اگزالات های رژیم غذایی ممکن است مستقیما منجر به تشکیل سنگ در کلیه شوند.

مقدار مناسب آب سیب می تواند 240 میلی لیتر در روز باشد.

در ادامه بخوانید : فواید سیب

منابع : healthlinestylecraze