دکوراسیون آشپزخانه با رنگ آبی و آبی فیروزه ای

آبی کم رنگ، آبی آسمانی، سبز-آبی، آبی لاجوردی، آبی فیروزه ای، آبی کبود و آبی روشن! طیف های مختلف رنگ آبی هستند که در قسمت های مختلف هر خانه از جمله در آشپزخانه و اتاق ناهارخوری کاربرد دارد.

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ آبی
دکوراسیون آشپزخانه با رنگ آبی

رنگ آبی می تواند به واسطه عناصری نظیر صندلی های آشپزخانه، لوسترها، کاشی کاری ها، دیوارها، نقاشی ها، آثار هنری، نورپردازی ها و موارد دیگری از این دست حضور فعالی در آشپزخانه و یا اتاق ناهار خوری داشته باشد.

می توانید از تضاد این رنگ و یا همخوانی آن با سایر رنگ ها نیز بهره گرفته تا طرحی منحصر به فرد را در محیط آشپزخانه خود ایجاد کنید.

در ادامه این مقاله دکوراسیون آشپزخانه و کابینت های آشپزخانه به رنگ آبی را برای شما ارائه کرده ایم. با پرشین استار همراه باشید؛

1. دو صندلی با پایه هایی به رنگ آبی لاجوردی در مرکز این آشپزخانه دیده می شود. دکوراسیون این آشپزخانه که با دیوار های آبی رنگ و کابینت های چوبی و براق سیاه پوشانده شده در نوع خود بسیار جذاب و خیره کننده است.

دو چراغ کروی و نقره ای رنگ در مقابل کابینت های سیاه رنگ واقع شده اند. ظرفی از میوه های زرد رنگ و نیز گلدان های حاوی گیاهانی سبز رنگ، چرخه زیبایی از رنگ را در این آشپزخانه آبی ایجاد کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه سبز آبی
دکوراسیون آشپزخانه سبز آبی

2. صندلی های پایه بلند آشپزخانه به رنگ مسی در کنار بار چوبی آشپزخانه و نیز کفپوش چوبی اتاق ترکیب بسیار زیبایی را ایجاد نموده است. سیستم روشنایی سقفی که به سبکی کاملا صنعتی طراحی شده است، با رنگ مسی خود تطابق خوبی را با صندلی های بار برقرار کرده است.

اما نقطه اوج در این آشپزخانه زیبا استفاده از کابینت های آبی رنگ با دسته هایی به رنگ مسی است که یک ترکیب بی نظیر را در این فضا ایجاد نموده است.

کابینت آشپزخانه با رنگ آبی
کابینت آشپزخانه با رنگ آبی

3. این صندلی های ناهار خوری آبی رنگ به همراه کابینت هایی به همین رنگ یک ترکیب بسیار زیبا را در کنار کابینت ها و کفپوش سفید رنگ خلق کرده اند.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن آبی رنگ
دکوراسیون آشپزخانه مدرن آبی رنگ

4. در این آشپزخانه که به رنگ آبی روشن طراحی شده، از سطوح براق برای انعکاس ملایم نور استفاده شده است. همانطور که می بینید، صندلی های طلایی رنگ و براق انتخاب بسیار زیبایی برای این فضا هستند.

دکوراسیون آشپزخانه آبی و طلایی
دکوراسیون آشپزخانه آبی و طلایی

5. حضور رنگ آبی در دیوار مجاور این آشپزخانه موجی از انرژی را به این فضا وارد کرده است. به لوستر های زرد رنگ آشپزخانه دقت کنید که چه ترکیب دلپذیری را با رنگ آبی ایجاد نموده است.

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ آبی فیروزه ای
دکوراسیون آشپزخانه به رنگ آبی فیروزه ای

6. این چراغ های آویز منحصر به فرد در این آشپزخانه با قاب های نازک مسی رنگ در ورای جزیره آشپزخانه جلب توجه می کنند. کابینت های آبی تیره نیز همنشین خوبی برای کابینت های سیاه و سفید و سطوح چوبی در این آشپزخانه هستند.

آشپزخانه آبی رنگ
آشپزخانه آبی رنگ

7. این آشپزخانه مدرن حتی دارای فضایی برای کتاب های آشپزی نیز هست و از قسمت پشت جزیره آشپزخانه برای نگهداری این کتاب ها استفاده شده است. تناسب رنگ این کتاب های چند رنگ با جزیره آبی رنگ آشپزخانه درخور توجه است.

دکوراسیون آبی آشپزخانه
دکوراسیون آبی آشپزخانه

8. کابینت هایی به رنگ آبی کم رنگ تمام اطراف این آشپزخانه بزرگ را فرا گرفته اند و در مرکز آن یک میز چوبی با رنگ طبیعی واقع شده که با رنگ کابینت ها هماهنگ بوده و در اطراف آن چند صندلی ناهمسان قرار گرفته است.

کابینت آشپزخانه رنگ آبی
کابینت آشپزخانه رنگ آبی

9. این صندلی های قهوه ای تیره گرمای مطبوعی را به فضای این آشپزخانه آورده و جلوه ی کشوهای چوبی مجاور را نیز تکمیل نموده است.

چراغ های آویز سیاه رنگ، یخچال مشکی براق و نردبان کنار دیوار، عناصری هستند که در کنار کابینت های آبی رنگ، این فضا را متعادل می سازند.

رنگ آبی برای آشپزخانه
رنگ آبی برای آشپزخانه

10. کاشی های کف این آشپزخانه که به رنگ آبی و سفید هستند در کنار کابینت های آبی رنگ، باعث ایجاد جذابیت در این فضا شده است.

کابینت آشپزخانه به رنگ آبی آسمانی
کابینت آشپزخانه به رنگ آبی آسمانی

11. پیوستگی کابینت ها و سطوح آبی رنگ در این فضا ترکیب نیرومندی را ایجاد نموده است. همانطور که می بینید مجموعه ای از درب ها به رنگ آبی تیره با ظرافت هرچه تمام تر در کنار هم واقع شده اند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون پنجره
دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون پنجره

12. اگر از کابینت های آبی در آشپزخانه تان استفاده می کنید، می توانید برای ایجاد یک ترکیب زیبا تر از یک زمینه روشن مانند آنچه که دراین آشپزخانه می بینید، استفاده کنید.

استفاده مکرر از سطوح و عناصر استیل در این آشپزخانه دقیقا به همین منظور است.

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ آبی
دکوراسیون آشپزخانه با رنگ آبی

13. در این آشپزخانه اسکاندیناویایی، شاهد به کارگیری رنگ آبی آسمانی و در نتیجه یک محیط بسیار آرامش بخش هستیم. به استفاده مناسبی که از رنگ زرشکی برای درب ورودی این آشپزخانه شده است و تناسب آن با کفپوش های چوبی دقت کنید.

دکوراسیون آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی
دکوراسیون آشپزخانه به سبک اسکاندیناوی

14. در این آشپزخانه روشن از کابینت های آبی – خاکستری براق استفاده شده که به دلیل تعبیه نورهای مخفی در زیر آن ها جلوه ای دو چندان پیدا کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه با پنجره
دکوراسیون آشپزخانه با پنجره

15. در این آشپزخانه شاهد ترکیب بسیار مطلوب آبی و خاکستری روشن هستیم که یک محیط کاملا روشن و متعادل را ایجاد نموده است.

آشپزخانه به رنگ آبی یخی
آشپزخانه به رنگ آبی یخی

16. نه تنها خاکستری روشن، بلکه حتی خاکستری تیره نیز در مجاورت با آبی جلوه زیبایی را ایجاد می کند. استفاده از سطوح چوبی نیز برای تزریق گرما به این فضا است.

آشپزخانه طوسی آبی
آشپزخانه طوسی آبی

17. ترکیب رنگ های آبی، نارنجی و سفید همیشه بی نظیر خواهد بود چه این ترکیب در یک اتاق باشد چه در آشپزخانه تان.

یک آشپزخانه آبی رنگ را می توان با یک میز چوبی و یک توستر و کتری قرمز رنگ، روشن و گرم نگه داشت. ساعت دیواری آشپزخانه با قفسه ای که در زیر آن بر روی دیوار سفید تعبیه شده است یک منظره زیبا را ایجاد نموده است.

دکوراسیون آشپزخانه ساده
دکوراسیون آشپزخانه ساده

18. در این آشپزخانه سفید یک دیوار آبی رنگ و یک کفپوش بسیار زیبا به همین رنگ بیش از هر چیزی جلب توجه می کنند.

آشپزخانه آبی و سفید
آشپزخانه آبی و سفید

19. صندلی های آشپزخانه با رنگ آبی کبود و یک دیوار و سقفی به همین رنگ، محیط این آشپزخانه سفید رنگ را به یک فضای فوق العاده خاص تبدیل کرده اند. سطح چوبی جزیره آشپزخانه و پایه های چوبی صندلی ها تناسب بسیار زیبایی را با رنگ های اطراف پیدا کرده اند.

آشپزخانه به رنگ آبی کاربنی
آشپزخانه به رنگ آبی کاربنی

20. گاهی اوقات استفاده اندکی از رنگ آبی روشن هم می تواند فضای آشپزخانه را زیباتر نماید.

دکوراسیون آشپزخانه سفید
دکوراسیون آشپزخانه سفید

21. این صندلی های آشپزخانه با رنگ های متفاوت خود تمام رنگ های استفاده شده در آشپزخانه را یک جا جمع نموده و باعث انسجام بصری در این فضا شده اند.

دکوراسیون آشپزخانه آبی نفتی
دکوراسیون آشپزخانه آبی نفتی

22. این کابینت های جذاب در این آشپزخانه یک نقطه کانونی رنگی را ایجاد نموده اند. همانطور که می بینید با ایجاد یک تغییر کوچک می توانید تفاوت های بزرگی را در فضای خود ایجاد کنید.

کابینت آبی و سفید آشپزخانه
کابینت آبی و سفید آشپزخانه

23. از به کار بردن رنگ های تند در فضاهای کوچک هراسی نداشته باشید. این آشپزخانه کوچک دارای دیواره ای کامل از کابینت های آبی رنگ است که به نحو ملایمی نور طبیعی موجود در این فضا را منعکس نموده و باعث روشن تر شدن آن می شوند.

استفاده از چند گیاه آپارتمانی نیز به این آشپزخانه کوچک زندگی بخشیده است.

کابینت رنگ آبی روشن
کابینت رنگ آبی روشن

24. در این آشپزخانه آبی رنگ شاهد یک حجم هندسی سفید رنگ هستیم. گل های رنگی و طبیعی در گلدان لطافت را به این فضا وارد کرده است.

آشپزخانه سفید و آبی
آشپزخانه سفید و آبی

25. یک شیر آب، سینک ظرفشویی و اجاق گاز با یک گلدان کوچک در این آشپزخانه آبی ساده وظیفه ایجاد تعادل را دارند.

کابینت آشپزخانه سفید آبی
کابینت آشپزخانه سفید آبی

26. همانطور که می بینید در این آشپزخانه به یک اشاره مختصر به رنگ آبی اکتفا شده و با به کارگیری نورهای مخفی آن را برجسته کرده اند.

دکوراسیون آشپزخانه ساده و کوچک
دکوراسیون آشپزخانه ساده و کوچک

27. همچنین می توانید از نورپردازی های قابل تغییر نیز در فضای آشپزخانه خود استفاده کنید تا قابلیت ایجاد تنوع در محیط را نیز داشته باشد.

دکور آشپزخانه جدید
دکور آشپزخانه جدید

28. یکی از راهکارهای وارد کردن رنگ ها به هر محیطی استفاده از آثار هنری در آن محیط است. آشپزخانه هم از این امر مستثنی نیست.

این آشپزخانه روشن که در آن استفاده فراوانی از سطوح مرمری شده، به لطف این تابلوها انرژی مضاعفی پیدا کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه با جزیره
دکوراسیون آشپزخانه با جزیره

29. نظرتان چیست که اصلا بخشی از اقیانوس را به آشپزخانه تان بیاورید؟ این جزیره اقیانوسی به شکل L فضای زیادی را برای انجام امور مربوط به آشپزی و تهیه غذا را فراهم نموده است.

این آکواریوم به لطف سیستم های تصفیه داخلی و سیستم های تغذیه منظم، فقط یک بار در ماه نیاز به تجهیز غذایی داشته و باقی امورات مربوط به آن به طور اتومات و از طریق سیستم های نگهدارنده انجام می شود پس برای انتخاب این طرح برای آشپزخانه خود هیچ نگرانی ای نداشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای مدرن
دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای مدرن

منبع : home-designing