طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی آشپزخانه زرد رنگ

انتخاب رنگ زرد در طراحی دکوراسیون داخلی منزل یک انتخاب جسورانه است و دلایل زیادی وجود دارد که این رنگ را به یک انتخاب مناسب برای آشپزخانه مبدل می سازد.

دکوراسیون زرد آشپزخانه
دکوراسیون زرد آشپزخانه

زرد یک رنگ شاد و پر از انرژی بوده و حس مطلوبی از پاکیزگی و طراوت را به انسان منتقل می کند. یکی دیگر از تاثیرات رنگ زرد در محیط آشپزخانه مربوط به تحریک اشتها برای خوردن غذا های طبیعی و سالم می شود چرا که این رنگ تداعی کننده رنگ موز های رسیده و میوه های تازه ای مانند آناناس و لیمو است.

مخصوصا اگر آشپزخانه تاریکی دارید هیچ راهی بهتر از استفاده از رنگ زرد برای روشن تر کردن فضا وجود ندارد. پس اجازه دهید که این رنگ گرم طبیعی نورهایی از طبیعت را برای شما به ارمغان آورد.

در ادامه این مقاله با چگونگی استفاده از رنگ زرد در طراحی دکوراسیون آشپزخانه بیشتر آشنا می شود. با پرشین استار همراه باشید؛

1. همانطور که در این دکوراسیون زیبا و پر انرژی می بینید وسایل متنوع آشپزخانه به لطف رنگ های زرد و نارنجی موجود در این فضا درخششی دو چندان پیدا کرده اند.

رنگ زرد برای آشپزخانه
رنگ زرد برای آشپزخانه

2. اگرچه در تصویر اول نمایی از صندلی های چوبی دیده می شد اما تغییر صندلی ها و استفاده از این صندلی های زرد رنگ نیز می تواند به نحو ملایمی باعث تقویت تم زرد رنگ موجود در این فضا شود.

3. به نظر می رسد که حتی وسایل کوچک این آشپزخانه نیز با دقت انتخاب شده اند تا بتوانند تن های مختلف رنگ زرد را در همه جای فضا منعکس کنند. دیوار پوش های چوبی تناسب خوبی با رنگ زرد داشته و عناصر برنزی رنگ برای همراهی با رنگ نارنجی انتخاب شده اند.

4. وسایل استفاده شده در این فضا، هر اندازه هم که ظریف باشند، بازهم می توانند تاثیرات ناشی از رنگ زرد را به ساکنین خانه منتقل کنند. رادیو کوچک و دستگاه قهوه ساز و گل های روی میز، عناصری متفاوت هستند که برای تعدیل کردن فضا به درستی انتخاب شده اند. یک ساعت دیواری هم در مرکز دیوار مجاور پیشخوان آشپزخانه واقع شده است.

5. گیاهان خزنده ی طبیعی بر روی دیوار انتهایی آشچزخانه طبیعت را به این فضا آورده و ارتباط خوبی را با عناصر سبز و طبیعی موجود در آشپزخانه برقرار کرده است.

6. در این فضای سنتی و مدرن، کابینت های زرد رنگ و براق در اطراف آشپزخانه ای که مستقیما به حیاط راه دارد و همچنین در قسمت ناهارخوری دیده می شود. پانل های دیواری با رنگی مات، تعادل خوبی با سطح براق کابینت ها ایجاد کرده است.

کابینت های گلاس رنگ زرد
کابینت های گلاس رنگ زرد

7. استفاده از رنگ خردلی برای فضاهای روشن و ساده و همچنین برای استفاده در سبک مینیمالیستی فوق العاده است. این رنگ گرم در مقابل پوشش چوبی آشپزخانه، ترکیب مناسبی را ایجاد نموده است.

کابینت های سفید و خردلی
کابینت های سفید و خردلی

8. این آشپزخانه نمونه بارز و البته جسورانه ای از استفاده رنگ زرد در محیط آشپزخانه است، تا این فضا را از اتاق نشیمن خانه مجزا کند. در واقع آشپزخانه این خانه به شکل مکعبی زرد رنگ در گوشه این سالن واقع شده و تمامی سطوح حتی کف آن نیز به رنگ زرد است.

کابینت آشپزخانه با رنگ زرد و سفید
کابینت آشپزخانه با رنگ زرد و سفید

9. در این خانه فضا ها به وسیله رنگ ها از هم مجزا شده اند. دکوراسیون زرد آشپزخانه به خوبی از دیوار بیرونی خانه به رنگ نارنجی، غذا خوری سبز رنگ و نشیمن قرمز رنگ جدا شده و این ها در کنار هم یک ترکیب فوق العاده زیبا را تکیل داده اند.

کابینت به رنگ زرد
کابینت به رنگ زرد

10. در اینجا آشپزخانه کاملا یکپارچه دیگری وجود دارد که تنها تفاوت آن با آشپزخانه های قبلی به کارگیری وسایل فلزی در آن است تا ارتباط مناسبی با صندلی های فلزی در اتاق ناهار خوری برقرار شود.

این یک انتخاب جسورانه برای طراحی آشپزخانه ای به سبک مینیمالیستی است. دو چراغ مدرن با سبکی متفاوت نیز در بالای قسمت ناهارخوری آویزان شده اند.

کابینت فلزی رنگ زرد
کابینت فلزی رنگ زرد

11. وجود این دیوار سیاه و سفید در انتهای آشپزخانه، به این جزیره زرد رنگ اجازه می دهد تا با جسارت در مرکز آشپزخانه واقع شود. جالب است که توجه داشته باشید که از انواع متفاوتی از چوب ها در سراسر آشپزخانه استفاده شده است در قفسه کتاب ها، روی میز، و روی کابینت ها.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن
طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

12. در این آشپزخانه تنها مبلمان زرد رنگ، صندلی های دور میز هستند. در باقی قسمت های آشپزخانه نیز رنگ زرد به واسطه فنجان های کوچک قهوه و سایر ظروف نفوذ پیدا کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه آشپزخانه زرد و خاکستری
دکوراسیون آشپزخانه آشپزخانه زرد و خاکستری

13. اینجا آشپزخانه دیگری است که از ترکیب ظریف لوازم جانبی و مبلمان استفاده می کند تا رنگ زرد را به این خانه بیاورد. چراغ های منحصر به فردی که از سقف آشپزخانه آویزان هستند نیز رنگ زرد را در خود دارند.

صندلی اپن به رنگ زرد و طوسی
صندلی اپن به رنگ زرد و طوسی

14. گاهی اوقات استفاده از رنگ زرد در کنار سایر رنگ ها نیز می تواند انتخاب مناسب باشد. این صندلی سبز رنگ با گیاهان موجود در آشپزخانه به خوبی پیوند یافته است.

دکوراسیون آشپزخانه سنتی
دکوراسیون آشپزخانه سنتی

15. یک آشپزخانه با الهام از صنعت. یک خط زرد و باریک از روی همه سطوح عبور کرده ودر میان آشپزخانه جلب توجه می کند. بسیاری از لوازم جانبی و ظروف موجود در قفسه های آشپزخانه به رنگ زرد انتخاب شده اند تا نوعی پیوستگی را در فضا ایجاد کنند.

رویکرد طراح در این فضا نشان می دهد که حتی جزئی ترین عناصر مانند لیوان، چاقو، قوری و … نقش خاص خود را دکوراسیون دارند.

دکوراسیون آشپزخانه مستطیلی
دکوراسیون آشپزخانه مستطیلی

16. حتما لازم نیست که همه عناصر تمام و کمال به رنگ زرد باشند. در این آشپزخانه که با استفاده از سطوح چوبی سبکی طبیعی پیدا کرده است استفاده هوشمندانه ای از رنگ زرد شده و از آن به عنوان یک عنصر نمایشی بهره گرفته شده تا توجهات به این قسمت از فضا به خوبی جلب شود.

دکوراسیون آشپزخانه بدون پنجره
دکوراسیون آشپزخانه بدون پنجره

17. در این آشپزخانه نیز از یک استراتژی مشابه استفاده شده است با این تفاوت که رنگ زرد به داخل قفسه های دیگر نیز سرایت کرده است.

آشپزخانه زرد و سفید
آشپزخانه زرد و سفید

18. در اینجا از رنگ زرد برای ایجاد زرق و برق در فضای آشپزخانه استفاده شده است. این کابینت ها آبی و زیتونی ملایم، زمینه را برای جهشی جسورانه به یک رنگ متضاد و گرم و پر انرژی فراهم آورده اند.

19. استفاده از رنگ های متنوع در آشپزخانه همیشه هم محدود به وسایل و ظروف نیست. نورپردازی ها هم می توانند عامل موثری در این زمینه باشند.

20. قفسه ها و میزهای دیواری نیز مکان مناسبی برای اضافه کردن رنگ مورد علاقه تان در آشپزخانه هستند.

طراحی داخلی آشپزخانه لوکس
طراحی داخلی آشپزخانه لوکس

21. یک کابینت زرد براق بر روی دیوار بتنی این آشپزخانه و در بین کابینت های سیاه رنگ، کاملا جلب توجه کرده و با صندلی های زرد رنگ مجاور، هماهنگی خوبی را برقرار نموده است.

آشپزخانه مدرن زرد و مشکی
آشپزخانه مدرن زرد و مشکی

22. جزئیات زرد رنگ در قسمت های جالبی از این آشپزخانه مدرن تعبیه شده اند. خطوط زرد رنگ در واقع چشم را به سمت قفسه زردی که در انتهای جزیره واقع شده است راهنمایی می کند.

آشپزخانه طوسی زرد
آشپزخانه طوسی زرد

23. کاشی هایی به رنگ های سفید، قهوه ای و زرد در دیوار این آشپزخانه به کار رفته اند که چیدمان مرتب و در عین حال نا متقارنی دارند.

آشپزخانه با کاشی زرد
آشپزخانه با کاشی زرد

24. این کاشی های معمولی سفید و زرد به لطف الگوی مورب و متناوبی که به آنها داده شده، تبدیل به یک طرح هندسی جذاب شده اند و نوار های پیچ و تابداری را ایجاد کرده اند که در نوع خود خیره کننده است.

25. اما ساده ترین راه برای این که بدون ایجاد تغییر عمده ای در فضا بتوانیم از رنگ زرد استفاده کنیم، چیست؟ جواب استفاده از رنگ آمیزی دیوار هاست. همانطور که می بینید رنگ آمیزی این دیوار تاثیر بسزایی در شادابی محیط این آشپزخانه داشته است.

دیوار آشپزخانه به رنگ زرد
دیوار آشپزخانه به رنگ زرد

26. سرانجام به آشپزخانه ای می رسیم که چند استراتژی را برای استفاده از رنگ زرد، به کار گرفته است. همانطور که می بینید استفاده از رنگ کرم در کنار رنگ زرد بسیار ایده آل و در عین حال الهام بخش است.

آشپزخانه شیک به رنگ زرد
آشپزخانه شیک به رنگ زرد

منبع : home-designing