دکوراسیون داخلی اتاق خواب های رنگارنگ برای کودکان و نوجوانان

برای کودک یک اتاق فقط مکانی برای خوابیدن نیست بلکه مکانی برای خندیدن، بازی کردن، رشد کردن و کشف اتفاقات جدید است بنابراین باید اتاق خواب یک مکان راحت برای کودک و محلی برای رشد خلاقیت های باشد نه جایی که باعث سرگردانی او شود.

دکوراسیون اتاق کودک دختر و پسر
دکوراسیون اتاق کودک دختر و پسر

به لحاظ هویت کودکانه جای تعجب نیست که اتاق کودکان همیشه و همواره نامرتب و شلوغ باشد بنابراین باید طراحی این گونه اتاق ها به نحوی صورت بگیرد که بیشترین فضا را برای نگهداری وسایل کودکان در اختیار قرار دهد تا کمتر شاهد به هم ریختگی فضای اتاق باشیم.

اگر به دنبال روش هایی جالب برای تغییر دکوراسیون، رنگ و چیدمان اتاق کودکان و یا نوجوانان هستید از همین جا شروع کنید و این مقاله را تا انتها دنبال کنید. با پرشین استار همراه باشید؛

1. آبی کله غازی و زرد یک ترکیب رنگ بسیار با طراوت را ایجاد می کنند به خصوص با استفاده گاه و بی گاه از رنگ صورتی که انرژی مضاعفی را به فضا می بخشد.

دکوراسیون اتاق خواب کودک و نوجوان
دکوراسیون اتاق خواب کودک و نوجوان

2. این قفسه کتاب که از کف تا سقف اتاق امتداد یافته است، فضای مناسبی را فراهم آورده است که همه لوازم مورد نیاز برای مطالعه را به خوبی در دسترس قرار دهد. درب های کوچک روی قفسه نیز فضای مناسبی را برای نگهداری برخی از وسایل خصوصی ایجاد کرده است.

دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر
دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر
اتاق خواب کودک به رنگ آبی
اتاق خواب کودک به رنگ آبی

3. مبل اتاق با عرض زیاد خود هم یک تختخواب برای میهمان به شمار می رود و هم فضای زیادی را برای نگهداری وسایل مختلف در اختیار قرار داده است. یک چراغ مطالعه بازویی هم بر روی دیوار نصب شده تا بتواند سطح روی مبل را برای مطالعه در هنگام شب، به خوبی روشن کند.

اتاق کودک زرد و آبی
اتاق کودک زرد و آبی

4. شب هنگام این تختخواب کم جا با باز شدن در میان اتاق، این فضا را بیش از پیش به یک اتاق خواب شبیه می سازد. نور ملایم چراغ ها نیز باعث لطافت بیشتر اتاق می شود.

دکوراسیون اتاق نوجوان پسر
دکوراسیون اتاق نوجوان پسر

5. ترکیب آبی کله غازی و زرد، به همان اندازه که برای یک پسر بچه مناسب است، می تواند برای دختر بچه ها نیز ایده آل باشد. این فضا با طراحی منحصر به فرد حتی برای یک نوجوان نیز مناسب است.

اتاق کودک ساده
اتاق کودک ساده

6. یک اتاق رختکن پنهان نیز در سمت دیگر اتاق واقع شده است و با نور پردازی مخفی و غیر مستقیم فضای جذابی را برای نگهداری و تعویض لباس ایجاد کرده است.

7. طراحی ای که برای این اتاق در نظر گرفته شده است از یک الگوی کاملا ماورایی تقلید می کند. استفاده از سایه های شاد نارنجی، آبی و زرد برای کودکان در هر سنی یک طرح ایده آل به شمار می رود.

اتاق خواب کودک رنگی
اتاق خواب کودک رنگی

8. چیدمان این تخت دو طبقه کم جا بسیار ایده آل است. پله های ساخته شده برای تختخواب هر یک یه نوبه خود یک کشوی بزرگ و جادار است که فضای زیادی را برای نگهداری وسایل مختلف فراهم آورده اند.

این پله ها راه بسیار مطمعن تری نسبت به نردبان برای رسیدن به فضای بالای تختخواب است. با توجه به فضای کوچک اتاق خواب حداکثر استفاده از فضای عمودی آن شده است و همانطور که می بینید علاوه بر یک تخت خواب منحصر به فرد یک فضای مطالعه ی دنج نیز در قسمت بالای پله ها تعبیه شده است.

دکوراسیون اتاق خواب کودک دونفره
دکوراسیون اتاق خواب کودک دونفره

9. دو کودک به راحتی می توانند در این اتاق خواب استراحت کنند و در هنگام روز دو تختخواب یکی شده و فضای اضافی تری را اشغال نمی کنند.

10. یک اتاق خواب مناسب دیگر برای کودکان و نوجوانان با استفاده از رنگ های صورتی تیره و سبز.

همانطور که می بینید به کارگیری الگوهای جسورانه باعث شده است که محیط این اتاق خواب بسیار سرزنده و شاد باشد. تابلو های هنری روی دیوار هم رنگ های قالب موجود در اتاق را به زیبایی به نمایش در آورده است.

جدیدترین دکوراسیون اتاق کودک
جدیدترین دکوراسیون اتاق کودک

11. یک لوستر صورتی رنگ و شفاف در مجاورت سقف اتاق مانند یک خورشید با پیچ و تاب های زیاد خودنمایی می کند.

دکوراسیون اتاق کودک دختر
دکوراسیون اتاق کودک دختر

12. کمد سفید مقابل تختخواب با آینه های متعدد قسمت های مختلفی از دکوراسیون رنگارنگ اتاق را در خود منعکس کرده و یک طراحی منحصر به فرد را خلق کرده است.

همچنین استفاده از آینه ها در کنار روتختی و پرده های روشن، فضای اتاق خواب را بزرگ تر و بازتر نشان می دهد.

دکوراسیون اتاق نوجوان دختر
دکوراسیون اتاق نوجوان دختر

13. این اتاق خواب با سبکی جسورانه و پرهیجان فضایی ایده آل برای هر پسر نوجوانی است. به قفسه های دیواری و سبک چیدمان متفاوت آن ها که برگرفته از یک ایده خلاقانه هندسی است، نگاه کنید.

اتاق خواب نوجوان مدرن
اتاق خواب نوجوان مدرن

14. پتوی آبی رنگ به عنوان یک عنصر متضاد برای این فضا انتخاب شده است اما دیوار های سیاه رنگ و کفپوش های خاکستری در هماهنگی کامل با هم هستند.

یک نقاشی زیبای دیواری در قسمت بالای تختخواب به نوجوان ساکن در این اتاق خواب یادآوری می کند که تختخواب بیش از هرچیز دیگری مکانی برای خواب و استراحت است.

اتاق کودک و نوجوان پسرانه شیک
اتاق نوجوان پسرانه شیک

15. این بار به جای استفاده از یک تابلو یا اثری هنری، صفحه تلوزیون میهمان این اتاق خواب شده است و همانطور که می بینید با سبک مدرن این اتاق همخوانی مناسبی دارد.

اتاق خواب نوجوان شیک
اتاق خواب نوجوان شیک

16. طراحی این دو اتاق خواب نمی توانست جذاب تر و مناسب تر از این باشد. طرحی از شهر و باغ گل ها به این اتاق خواب سبز و صورتی نشاط و حرکت زیادی بخشیده است. کدام کودکی دوست ندارد که شب را در این اتاق زیبا به خواب برود؟

در اتاق سمت راست نیز اشکال و خطوط آبی رنگ تخیل ما را تحریک می کنند. هر دوی این اتاق ها دارای میز های فوق العاده و صندلی های مینیاتوری با طرح هایی بسیار زیبا هستند.

وسایل اتاق نوجوان
وسایل اتاق نوجوان

17. این اتاق بزرگ و آرام فضای مناسبی را برای بازی های کودکانه مهیا ساخته است. عناصر و رنگ های استفاده شده در این فضا از هر جهتی برای کودکان ایده آل و مناسب است.

رنگ های سبز و سفید در کنار رنگ چوب و فرشی سفید با الیاف بلند در کنار هم ترکیب مناسبی را برای وقت گذراندن، بازی و مطالعه کودکان ایجاد کرده اند. به خصوص برای کودکان کوچک تری که در پایان روز بی حوصله هستند این جا یک فضای مناسب برای بازی و فعالیت است.

به چرخ های زیر تختخواب و میز کنار آن توجه کنید که به طرز هوشمندانه ای توانسته است به این عناصر، هویتی کودکانه ببخشد.

فرش اتاق خواب
فرش اتاق خواب

18. یک اتاق خواب کرم و قهوه ای رنگ، با فضاهایی کاربردی و پله هایی که به شکل کشوهای بزرگ طراحی شده است.

این اتاق خواب برای بچه های بزرگ تر و نوجوانانی که نیاز به فضای بزرگتر و کاربردی تری دارند مناسب است. تابلوی تایپوگرافی روی دیوار یک اثر هنری مناسب و ارزان است که علاوه بر زیبایی این قابلیت را دارد که با تغییر سلیقه ساکنین اتاق به راحتی تغییر کرده و با طرح دیگری جایگزین شود.

اتاق خواب کودک و نوجوان لاکچری
اتاق خواب کودک و نوجوان لاکچری

19. اولین چیزی که از دیدن این اتاق خواب زرد و صورتی به ذهن متبادر می شود یک فضای روشن و تابستانی است که می تواند به خوبی میزبان بازیگوشی های کودکانه باشد.

این اتاق خواب شخصیت های مختلف کارتونی را نیز در خود جای داده است از شاهزاده خانم های والت دیزنی گرفته تا باب اسفنجی بنابراین به طور حتم می تواند کودکان زیادی را به خود جذب نماید.

کف سفید و براق اتاق این مزیت را دارد که پس از بازی کودکان به راحتی قابلیت تمیز کردن داشته و برای این کار نیاز به زحمت زیاد کودکان یا والدین آن ها نیست.

اتاق خواب کودک دختر به رنگ صورتی
اتاق خواب کودک دختر به رنگ صورتی
دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر
دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر

20. این اتاق خواب آبی روشن و تیره یک نمای زیبا و آرام ساحلی را برای ما مجسم می کند همچنین این فضا یک نمونه جالب برای طراحی به سبک DIY یا به عبارتی Do it yourself است.

این سبک طراحی شامل ایده های خلاقانه ای است که هر فردی می تواند در طراحی فضای اطراف خود پیاده کند. به لامپ های آویزان شده از سقف که در دل خانه های این قفسه سفید رنگ فرود آمده اند دقت کنید و ببینید که چه طراحی منحصر به فردی در مورد آن صورت گرفته است.

یک چراغ مطالعه جمع شو نیز بر روی دیوار کنار تختخواب نصب شده تا نور کافی را برای مطالعه بر روی تخت فراهم آورد.

دکوراسیون اتاق کودک کوچک
دکوراسیون اتاق کودک کوچک

21. نورپردازی های ملایم و وسایل لوکس در این اتاق خواب با محوریت موسیقی به عنوان عناصر اصلی شناخته می شوند که بیش از سایر عناصر موجود در فضا جلب توجه می کنند. البته موسیقی تنها وجهی نیست که این جوان در آن رشد می کند کتاب های متعدد و توپی که در اتاق دیده می شود گواهی بر این موضوع هستند.

این صندلی آویز شیشه ای بر فراز یک کفپوش روشن و شیشه ای ترکیبی هیجان انگیز را ایجاد نموده است.

گرایشات ساکنین این اتاق ممکن است از موسیقی به سوی ورزش یا سایر فعالیت ها تغییر کند اما بخش اعظمی از عناصر به کار گرفته شده در این فضا تا مدت های زیادی بدون نیاز به تغییر قابل استفاده خواهند بود.

دکوراسیون اتاق نوجوان
دکوراسیون اتاق نوجوان

22. در پایان به یک اتاق خواب روشن و زیبا با دکوراسیونی به رنگ سفید و بنفش می رسیم. به طور حتم اینجا یک فضای دنج و دوست داشتنی برای بیدار شدن از خواب صبح است.

پرنده های روی دیوار نیز برای کودکان در هر سنی جذاب و زیبا هستند.

اتاق خواب کودک دختر شیک
اتاق خواب کودک دختر شیک

منبع : home-designing