دکوراسیون لاکچری و شیک اتاق خواب کودک دختر و پسر

طراحی اتاق خواب کودک می تواند کار سختی باشد چرا که استفاده از تم هایی که یک زمانی برای کودکان بسیار هیجان انگیز و جذاب است، می تواند خیلی زود و ظرف چند سال به طرحی خسته کننده و به دور از علایق آن ها مبدل شود.

دکوراسیون اتاق خواب کودک
دکوراسیون اتاق خواب کودک

در این مقاله نکات دکوراسیونی اتاق کودک دخترانه و پسرانه را ارائه کرده ایم، ویژگی شاخص این فضاها این است که در عین مناسب بودن برای کودکان حتی در سال های نوجوانی نیز، جذابیت خاص خود را دارند. با پرشین استار همراه باشید؛

این اتاق، یک فضای تازه و مدرن است. همانطور که مشاهده می کنید رنگ های یاسی، نارنجی و خاکستری در عین ملایم بودن به طرز مطلوبی با یکدیگر در این فضا ترکیب شده اند و یک محیط روشن و در نوع خود جالب را ایجاد نموده اند.

تخت خواب کودک ساده
تخت خواب کودک ساده

از این زاویه می توانید برخی از عناصر سرگرم کننده و کودکانه در فضا را مشاهده کنید. یک طرح خرس زیبا بر روی دیوار، یک بالشتک زمینی مناسب برای نشستن و مطالعه و یک میز کار خوب در زیر پنجره دیده می شود. کمدهای اطراف تلویزیون برای همه اسباب بازی ها و و سایر وسایل این اتاق جا دارد. در نتیجه همانطور که می بینید یک فضای کاملا منظم در اینجا ایجاد شده است.

نکته جالبی که در مورد خرس روی دیوار وجود دارد این است که خیلی کودکانه نیست. این طرح در عین حال که بسیار جذاب است به نحوی طراحی شده که کودک حتی تا سال های نوجوانی اش نیز پذیرای آن در اتاق خوابش باشد.

از اینجا می توانید فضای ذخیره سازی اطراف میز تلوزیون را که در موردش صحبت کردیم مشاهده کنید. محلی مناسب برای نگه داری کتاب ها و همچنین کمد هایی برای نگه داری سایر وسایل حتی اگر بخواهید چند سبد و یا سطلی را به این اتاق اضافه کنید، فضای خالی زیر تلوزیون به شما این امکان را می دهد.

این طرح های بچه گانه بسیار دوست داشتنی، سرگرم کننده و ساده هستند. بایستی بگوییم که این فضا قدری کودکانه تر است و ممکن است قاب تختخواب تعبیه شده در این اتاق در سال های آینده قدری ناکارآمد شود اما این مانع از اعتراف به زیبایی طراحی این اتاق نمی شود.

دکوراسیون شاد اتاق کودک
دکوراسیون شاد اتاق کودک

دیوارهای نارنجی رنگ با طراحی روباه هایی که بر روی دیوار ترسیم شده اند، هماهنگی کاملی را بر قرار کرده است. کفپوش های چوبی طرح تیغ ماهی نیز در نوع خود بسیار زیبا و جذب کننده است.

دکوراسیون اتاق کودک با رنگ های شاد
دکوراسیون اتاق کودک با رنگ های شاد

کشوها و طبقات زیادی در این اتاق تعبیه شده اند که طبیعتا برای اتاق کودک ضروری است. زیر تختخواب، زیر میز و بالای آن و حتی در زیر پافی که به تختخواب متصل شده نیز می توانیم آن ها را ببینیم.

کمد های دیواری هم نبایستی از قلم بیفتند. یکی دیگر از ویژگی های جذاب این اتاق خواب، استفاده از رنگ های متضاد زرد و آبی است که ترکیب آنها همیشه عالی به نظر می رسد. استفاده از این رنگ ها نه تنها به واسطه حضور کودکی در این اتاق بلکه به علت ویژگی زیبایی شناختی آن هاست.

یکی دیگر از عناصر سرگرم کننده این اتاق، لامپ هایی است که در بالای قاب تخت خواب آویزان شده اند. قاب تختخواب قابلیت استفاده چند منظوره دارد چرا که می توان از آن به عنوان مکانی برای آویزان کردن عکس ها و کاردستی ها و یا اضافه کردن پتو یا چادر بر روی سقف آن و ایجاد یک فضای دنج کودکانه استفاده کرد.

مدل سرویس بهداشتی کودک
مدل سرویس بهداشتی کودک

این حمام مخصوص بچه ها سرگرم کننده و روشن است. همانطور که می بینید شیر های سینک و همچنین کاشی های اطراف آن ها، دارای رنگ و لعاب است و بقیه فضا نیز مدرن و تمیز به نظر می رسد.

تزیین سرویس بهداشتی کودک
تزیین سرویس بهداشتی کودک

در اینجا عناصر سرگرم کننده دیگری نیز وجود دارد مانند گوزن شمالی با لامپی که در قسمت بینی آن تعبیه شده و در مجاورت یک جا لباسی بزرگ و متفاوت قرار گرفته است.

این قطعات سرگرم کننده و جالب هستند و این فضا را به یک حمام کاملا کودکانه مبدل ساخته اند.

سرویس بهداشتی اتاق کودک
سرویس بهداشتی اتاق کودک

کاشی ها، انتخاب بسیار مناسبی برای این فضا هستند. رنگ های به کار رفته در آنها برای کودکان بسیار جالب و جذاب است اما به اندازه کافی هم بزرگ است تا برای بزرگ ترها هم قابلیت استفاده را داشته باشد.

این اتاق خواب کودک به راحتی از پس آزمون زمان بر خواهد آمد و از زمان کودکی تا دوران نوجوانی، فضای مناسبی خواهد بود. طراحان توانسته اند با استفاده از رنگ هایی مدرن و تازه و همچنین با استفاده از عناصر کلاسیک که در سال های آینده قابلیت تغییر را هم دارند، این اتاق را به یک فضای کاملا ایده آل مبدل سازند. به عنوان مثال کوسن ها پس از مدتی قابل تغییر و تعویض هستند.

دکوراسیون لاکچری اتاق کودک
دکوراسیون لاکچری اتاق کودک

استفاده از رنگ های صورتی ملایم، آبی فیروزه ای و خاکستری روشن، انتخاب هوشمندانه ای برای این اتاق هستند تا در عین زیبایی، زننده و تند هم نباشند. رنگ های تند بنفش یا صورتی و یا هر رنگ دیگری می تواند در سال های آینده درخشش خود را از دست بدهد اما این رنگ های ملایم دوام بالایی دارند.

مدل دکوراسیون اتاق خواب کودک دخترانه
مدل دکوراسیون اتاق خواب کودک دخترانه

این میز در سال های آینده محل مناسبی برای کشیدن نقاشی های مختلف و انجام تکالیف مدرسه خواهد بود. طراحی مدرن آن هیچ زمانی قدیمی نخواهد شد و فضای آن هم به اندازه کافی بزرگ و مناسب است.

دکور اتاق مطالعه کودک
دکور اتاق مطالعه کودک

طرح رنگ آبی فیروزه ای در این حمام نیز ادامه یافته است. استفاده از کاشی های آبی باعث می شوند فضا خنک و تمیز به نظر برسد.

حمام و سرویس بهداشتی کودک
حمام و سرویس بهداشتی کودک

فضای این حمام به نحوی طراحی شده که نه تنها برای هر کودکی مطلوب است بلکه بزرگسالان نیز از دیدن آن به وجد آمده و به کودکان حسادت خواهند کرد. از کشوها و طبقات زیادی با رنگ های دلنشین، در این فضا استفاده شده است.

این اتاق بچه یک فضای کاملا سرگرم کننده است. استفاده بی مقدمه از رنگ آبی در دیوار های این اتاق واقعا زیباست. باقی عناصر اتاق با وجود این که رنگ تیره تری دارند بسیار جالب و جذابند، عناصری مانند قفسه های دیواری، میز های کنار تختخواب، مجسمه دیواری و … که همه مناسب دوران نوجوانی نیز هستند.

دکوراسیون اتاق کودک پسر
دکوراسیون اتاق کودک پسر

یک بچه برای بازی به فضای زیادی نیاز دارد و این اتاق دقیقا آن فضا را دارد. این اتاق با یک فرش برای پخش کردن لگوها، یک بالشتک بزرگ زمینی برای نشستن و مطالعه کردن، یک میز برای نقاشی و نوشتن تکالیف ودرست کردن کاردستی ها، فضای کافی را به بچه ها می دهد تا خلاقیت پیدا کنند.

اتاق کودک به رنگ آبی
اتاق کودک به رنگ آبی

در سال های آینده این قفسه ها می تواند جای مناسبی برای قرار دادن کتاب های درسی و سایر اسباب بازی ها باشند. دکوراسیون این اتاق دارای طرحی عالی است که در نوجوانی هم قابل استفاده است.

تزیین اتاق کودک با ماشین
تزیین اتاق کودک با ماشین

اما با توجه به این که این اتاق متعلق به بچه هاست بایستی عناصر سرگرم کننده ای مانند این نقاشی دیواری، و طناب و نردبان مقابل آن را داشته باشد.

این اتاق زیر شیروانی یک اتاق باورنکردنی است که هر کودک از آن لذت می برد. تخت هایی تعبیه شده در ارتفاع با یک میز مطالعه فضای کافی را برای بازی کودکان مهیا کرده اند.

دکوراسیون اتاق کودک مدرن
دکوراسیون اتاق کودک مدرن

در سمت دیگر اتاق یک نردبان فلزی کودکان را به سمت اتاقی دیگر هدایت می کند. اتاقی دنج و مدرن با پنجره ای دایره ای شکل که می تواند محل مناسبی برای بازی باشد.

این جایی است که هر کودک دوست دارد وقت خود را صرف بازی، مطالعه و یا نقشه کشیدن کند.

دیزاین اتاق کودک با وسایل ساده
دیزاین اتاق کودک با وسایل ساده

در کنار دیوار نیز به نحو خلاقانه ای یک سرسره برای پایین آمدن کودکان از اتاق، تعبیه شده است.

مدل سرسره برای اتاق کودک
مدل سرسره برای اتاق کودک

این اتاق با طرح شیروانی مانندی تزئین شده است. فضایی که برای تختخواب ایجاد شده است بسیار مطلوب بوده و در عین حال فضای بزرگتری را برای بازی در اتاق فراهم می آورد.

این میز کار قابلیت انجام چند تکلیف را به صورت همزمان فراهم می آورد و قفسه های واقع شده در بالای آن در سال های آینده به طور حتم جایی برای قرار دادن کتاب های داستانی و آموزشی خواهد بود.

علاوه بر میز و قفسه ها فضای ذخیره سازی زیادی در این اتاق وجود دارد. مانند فضای تعبیه شده در زیر تختخواب.

دکوراسیون اتاق کودک اسپرت
دکوراسیون اتاق کودک اسپرت
دکوراسیون اتاق کودک به رنگ آبی
دکوراسیون اتاق کودک به رنگ آبی

از روی تختخواب می توانید ببینید که این اتاق چقدر سرگرم کننده است. یک نردبان کوچک هم در این جا وجو دارد که شما را به یک فضای کوچک برای نگه داری کتاب ها و یا وسایل هدایت می کند.

اتاق کودک به رنگ سفید آبی
اتاق کودک به رنگ سفید آبی
دکوراسیون اتاق کودک شیک و ساده
دکوراسیون اتاق کودک شیک و ساده

از این بالا می توانید ببینید که فضای اتاق زیاد نیست اما استفاده بهینه ای از همه قسمت های آن شده است و با بهره گیری از رنگ های روشن فضای اتاق بزرگ تر از اندازه واقعی آن به نظر می رسد.

آخرین اتاق خواب دارای یک طراحی مینیمالیستی است.

دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان
دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان
مدل میز تحریر اتاق کودک
مدل میز تحریر اتاق کودک

طراح با کاهش ارتفاع سقف، در قسمت تختخواب، یک فضای دنج را ایجاد نموده است.

این دیوار سفید و ساده نیز فضای مناسبی برای تماشای برنامه های مورد علاقه است.

پروژکتور اتاق کودک
پروژکتور اتاق کودک

منبع : home-designing