25 مدل دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری مدرن و کوچک منزل

برای بسیاری از افراد اتاق ناهار خوری به عنوان قلب خانه به شمار می رود. اتاق ناهارخوری جایی است که اعضای خانواده از روی عادت در آنجا جمع می شوند و در مورد اتفاقات روزمره و سایر موضوعات با یکدیگر صحبت می کنند.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری منزل
دکوراسیون اتاق ناهارخوری منزل

این فضا معمولا همان جایی است که دوستان قدیمی می توانند در کنار هم جمع شوند و خاطرات جدیدی بسازند. حتی خیلی از افراد از اتاق ناهارخوری به عنوان مکانی برای انجام امورات کاری خود استفاده می کنند، پای خود را دراز کرده، چای می نوشند و کار می کنند.

در این مقاله 25 دکوراسیون اتاق ناهارخوری مدرن و اکسسوری های لاکچری اتاق ناهارخوری را برای شما ارائه کرده ایم. با پرشین استار همراه باشید؛

در ابتدا با یک اتاق غذاخوری شگفت انگیز به سبک دانمارکی، شروع می کنیم. سادگی این چیدمان در کنار عناصر مجلل موجود در اتاق تعدیل شده و ترکیبی مطلوب را ایجاد نموده است.

یک لامپ مدرن و زیبا در بالای میز ناهارخوری آویزان شده که بهترین انتخاب برای این فضا به شمار می رود.

مدل دکوراسیون اتاق ناهارخوری
مدل دکوراسیون اتاق ناهارخوری

استفاده از سنگ مرمر یکی از شاخصه های این اتاق ناهار خوری به شمار می رود و جذابیت آن به کمک چراغ های برنجی ای که در بالای آن آویزان شده، دو برابر شده است.

همچنین صندلی های زیتونی رنگ اطراف میز ناهارخوری نیز در این فضا بسیار خودنمایی می کنند.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری جدید
دکوراسیون اتاق ناهارخوری جدید

مدرن و تاریک! این ها ویژگی های اصلی این اتاق غذاخوری جذاب و شیک است. همچنین نورپردازی های مخفی و غیر مستقیم نیز حالتی نمایشی به این فضا بخشیده است.

اکسسوری برای تزیین میز ناهار خوری
اکسسوری برای تزیین میز ناهار خوری

این فضا یکی دیگر از تم های رنگ تیره است که در آن به جای استفاده از سطوح براق، از سطوح مات بهره گرفته شده است. تیره گی عناصر موجود در این اتاق باعث شده که زیبایی چراغ های آویزان شده از سقف و نیز تابلوی هنری، دو چندان به نظر برسد.

اتاق ناهارخوری شیک
اتاق ناهارخوری شیک

این اتاق ناهارخوری رنگارنگ بیشتر شبیه به یک کتابخانه مملو از کتب و آلات موسیقی است. در واقع علاقه مندان به مطالعه و موسیقی، می توانند در حالیکه بین علایق خود احاطه شده اند، به خوردن غذا بپردازند. به کاشی های کف دقت کنید و ببینید که تا چه اندازه با جو کلی حاکم بر این فضا هماهنگی دارد.

اتاق ناهارخوری بزرگ و کلاسیک
اتاق ناهارخوری بزرگ و کلاسیک

هندسه موضوع غالب در این فضای رنگارنگ است. رنگ زرد قاصدکی صندلی ها با میز مشکی رنگ و همچنین تابلویی که در مرکز دیوار نصب شده هماهنگی بسیار خوبی را برقرار کرده است.

همانطور که در این تصویر مشخص است حتی کوچکترین عناصر موجود در فضا با رنگی متفاوت و متضاد با محیط، می تواند توجه ها را به سوی خود جلب کند.

مدل میز ناهارخوری بزرگ
مدل میز ناهارخوری بزرگ

در این فضا شاهد دکوراسیونی جذاب به سبک روستیک هستیم. صندلی های چوبی و لیوان هایی از جنس قلع، کف های بتونی و دیوارهای سفید، زیبایی این خانه را به خوبی نمایش می دهند.

میز ناهار خوری روستیک
میز ناهار خوری روستیک

صندلی های چوبی مجددا در این اتاق هم دیده می شوند. یک لامپ مدرن و بزرگ در بالای میز ناهار خوری و پنجره ای بسیار بزرگ در مجاورت آن خودنمایی می کنند.

دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری
دکوراسیون داخلی اتاق ناهارخوری

تاکید بر مبلمان کم و همچنین خطوط عمودی و افقی در این فضا باعث شده که جلوه ای از محیط کوهستانی زیبا و با شکوه مجاور در این آشپزخانه و اتاق ناهار خوری هم تداعی شود.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری مدرن
دکوراسیون اتاق ناهارخوری مدرن

در این اتاق ناهار خوری همه چیز تحت الشعاع منظره زیبا و باور نکردنی باغ رو به رو قرار گرفته است. رنگ ها و سبک عناصر استفاده شده در این فضا الهام گرفته از محیط باغ است.

یک میز ناهارخوری بزرگ و ساده در وسط اتاق مشاهده می شود که علاوه بر صندلی های کلاسیک در اطرافش، میزبان یک گلدان گل نیز هست. همانطور که می بینید پوشش چوبی کفپوش و همچنین چوب به کار رفته در میز و صندلی ناهارخوری با کلیت این فضای طبیعی هماهنگی بسیار خوبی را برقرار نموده است.

دیزاین اتاق ناهارخوری
دیزاین اتاق ناهارخوری

یک اتاق ناهار خوری جذاب! صندلی هایی با رنگ سفید و سیاه و چوبی به نمایندگی از تمام عناصر استفاده شده در فضا وحدت خوبی را در مرکز این محیط ایجاد کرده اند.

جالب است بدانید که چیدمان صندلی ها به نحوی صورت گرفته که وزن بصری فضا را تعدیل نماید. به این ترتیب که صندلی های چوبی در مجاورت سطح چوبی و صندلی های سفید در نزدیکی میز سفید صبحانه واقع شده اند.

مدل دکوراسیون اتاق غذاخوری
مدل دکوراسیون اتاق غذاخوری

لوستر های آویزان شده از سقف و صندلی های کلاسیک در واقع مهم ترین و برجسته ترین عناصر در این اتاق به شمار می روند. گلدان های روی میز در هماهنگی کاملی با صندلی های سفید انتخاب مناسبی برای این فضا هستند.

عکس دکوراسیون اتاق غذاخوری
عکس دکوراسیون اتاق غذاخوری

این آشپزخانه و اتاق غذاخوری که در زیر یک سقف طاق نمای چشمگیر قرار گرفته است با استفاده از رنگ های تیره و وسایلی متناسب یک محیط کاملا دنج را فراهم نموده است.

دکوراسیون آشپزخانه و ناهارخوری
دکوراسیون آشپزخانه و ناهارخوری

دیوار های ساخته شده از بلوک های سنگی، گاهی اوقات انتخاب مناسبی برای طراحی فضاهای داخلی هستند. این دیوارها در مجاورت کابینت های سیاه رنگ و یک میز ناهارخوری بزرگ به همین رنگ، یک ترکیب مجلل را ایجاد نموده اند.

همچنین چراغ های آویزان شده در بالای میز ناهار خوری، انتخاب بسیار خوبی برای این فضا به شمار می روند.

میز ناهارخوری مستطیلی مدرن
میز ناهارخوری مستطیلی مدرن

در این اتاق ناهارخوری که یک لوستر بسیار زیبا در ورای آن به چشم می خورد، شاهد استفاده توامان از عناصر کلاسیک و عناصر مدرن هستیم.

اتاق ناهار خوری سلطنتی
اتاق ناهار خوری سلطنتی

رنگ مارون یک انتخاب جذاب برای محیط های با پوشش بتونی است. در واقع رنگ مارون مانند خونی به این فضای خنثی تزریق شده است.

اتاق ناهار خوری لوکس
اتاق ناهار خوری لوکس

صندلی های سیاه در انتهای این فضای نشیمن با دیوار سیاه رنگ ترکیب شده اند. یکی از ویژگی های برجسته این فضا استفاده از سه چراغ سقفی متنوع با اشکالی متفاوت در بالای میز ناهار خوری است.

عکس اتاق ناهارخوری
عکس اتاق ناهارخوری

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که به دکوراسیون های مدرن علاقه مندید ولی تمایلی به استفاده مداوم از رنگ های سفید و سیاه ندارید پیشنهاد می کنیم که حتما از رنگ های شاد در فضای خود بهره بگیرید.

تزیین میز ناهارخوری مستطیل
تزیین میز ناهارخوری مستطیل

در اینجا یک اتاق ناهار خوری امروزی و مجلل را می بینیم. جایی که با استفاده از عناصر دراماتیک، یک محیط بسیار بزرگ و خیره کننده ایجاد شده است. استفاده از سنگ مرمر سفید در کنار کفپوش سنگی و سیاه رنگ، فضای بسیار مطلوبی را ایجاد کرده است.

دیزاین اتاق ناهارخوری
دیزاین اتاق ناهارخوری

در این دکوراسیون شاهد استفاده از انواع رنگ های گرم در فضا و همچنین تاثیر متقابل آنها بر روی یکدیگر هستیم.

اتاق ناهارخوری در خانه
اتاق ناهارخوری در خانه

یک انتخاب رنگ جسورانه! معمولا استفاده از رنگ مغز پسته ای، انتخاب معمولی برای اتاق های غذاخوری نیست اما این دکوراسیون نشان می دهد که استفاده از هر رنگی با بهره گیری از چیدمان مناسب امکان پذیر است.

استفاده از رنگ گرم چوب هم به دلیل تضاد آن با رنگ سبز مغز پسته ای و برای ایجاد تعادل در فضاست.

عکس دکوراسیون اتاق غذاخوری
عکس دکوراسیون اتاق غذاخوری

در این فضا دو لوستر بزرگ در ورای میز غذاخوری بسیار جلب توجه می کنند. استفاده از عناصر سیاه و سفید، تم غالب حاکم بر این اتاق است که در انتخاب رنگ تمام عناصر آن دقت زیادی صورت گرفته تا مانع از بر هم خوردن تعادل محیط شود.

دکور اتاق ناهاخوری
دکور اتاق ناهاخوری

استفاده از دیوار های بتونی و صنعتی ممکن است در نوع خود زیاد هم مطبوع نباشد اما می توان با بهره گیری از رنگ های شاد و گرم این گونه فضاها را متعادل تر و دلچسب تر نمود.

حتی در داخل فضای شهری ، سخت نیست که با ترکیب صندلی هایی به رنگ زرد قاصدکی و لوستر طرح قاصدک در ورای میز محیط دلچسبی را ایجاد نمود.

اتاق غذاخوری شیک و مدرن
اتاق غذاخوری شیک و مدرن

سرانجام یک اتاق غذاخوری ساده و سفید که فقط به واسطه رنگ هایی از طبیعت، آراسته شده است : پایه های چوبی رنگ صندلی و برگ های سبز گلدان ها همان عناصری هستند که رنگ ها را وارد این فضا می کنند.

البته یک لوستر مدرن هم در ورای میز ناهارخوری آویزان شده است که در نوع خود جلب توجه می نماید.

میز ناهار خوری مدرن سفید
میز ناهار خوری مدرن سفید

منبع : home-designing