طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک شیک و ساده با چوب

تا به حال هم لفظ خانه کوچک را شنیده اید و هم لفظ خانه دنج. بسیاری از ما فکر می کنیم که این دو عبارت مترادف یکدیگرند در حالی که لزوما این گونه نیست. دکوراسیون داخلی یک خانه کوچک زمانی که با چیدمانی ضعیف همراه شود، می تواند احساس نامطلوبی از سرما و تاریکی را به ما منتقل کند. بنابراین می بینیم که کوچک بودن یک فضا دقیقا به معنای دنج بودن آن نیست.

بلکه برای این که فضای دنج و مطلوبی را ایجاد کنیم بایستی المان های خاصی را در چینش فضا رعایت کنیم.

در این مقاله به بررسی دکوراسیون داخلی سه خانه ی چوبی کوچک و دنج می پردازیم که به طرز شگفت آوری گرم و مطبوع هستند. بهره گیری از تن طلایی نهفته در چوب، به کارگیری راه حل های مبتکرانه در استفاده از وسایل کم جا، تعبیه ی کمدهای مناسب و… همگی عواملی هستند که ویژگی های منحصر به فردی را به طراحی دکوراسیون داخلی این فضا ها بخشیده اند. با پرشین استار همراه باشید؛

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک چوبی
دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک چوبی

1. تزئین ساده این اتاق نشیمن منحصر به فرد، به سبک مینیمالیستی بوده و با بهره گیری از عناصر فراوان چوبی، گرم شده است. با وجود نقاشی کاملا سفیدی که تمامی دیوار ها را به سادگی پوشانده است، فضای داخلی خانه، به طرزی جادویی و دلپذیر دنج است.

مدل مبلمان مینیمالیستی
مدل مبلمان مینیمالیستی

2. فاکتور دنج بودن، حتی در طراحی مبلمانی که برای فضای این اتاق نشیمن انتخاب شده نیز رعایت شده است. هم میز تلوزیون و هم مبلمان این اتاق از واحد های چوبی متصل به هم ساخته شده اند. قاب های چوبی حتی در اطراف پنجره ها نیز دیده می شوند.

دکوراسیون حمام شیشه ای
دکوراسیون حمام شیشه ای

3. در حالی که کلیت عناصر از جنس چوب بوده و در هر قسمتی از خانه ابزاری کاربردی با استفاده از چوب ایجاد شده است شاهد یک پیوستگی و اتحاد در این خانه ی کوچک و در عین حال جادار هستیم.

چینش فوق العاده مناسب این خانه شامل یک چیدمان چند سطحی، آشپزخانه ای در بالای پله ها، اتاق نشیمنی محاصره شده در بین سکوها و اتاق خوابی واقع در بلندترین قسمت خانه، توهم جادوگری در ایجاد فضاها را به انسان القا می کند. این فضا همچنین به لطف طرح شیشه ای دیوار حمام، از نظر بصری گسترده تر شده است.

دکوراسیون آشپزخانه چوبی کوچک
دکوراسیون آشپزخانه چوبی کوچک

4. این آشپزخانه مربعی کاملا از چوب پوشیده شده است و فضایی به گرمی اتاق سونا را ایجاد کرده است. یک گیاه آپارتمانی درست در کنار ورودی آشپزخانه واقع شده است تا علاوه بر اینکه رنگ هایی از طبیعت را به این فضا تزریق نماید، در کنار پوشش چوبی سایر عناصر محیطی، احساس مضاعفی از طبیعی بودن را به ساکنین القا نماید.

مدل کابینت چوبی آشپزخانه
مدل کابینت چوبی آشپزخانه

5. گیاه آپارتمانی واقع در ورودی آشپزخانه با رنگ سبزی که در مجاورت کابینت ها به چشم می خورد نیز تناسب خوبی را برقرار کرده است. دو صندلی پایه بلند به واسطه ی رنگ مشکی شان در کنار جزیره ی آشپزخانه خود نمایی می کنند.

6. جزیره ی آشپزخانه برای این که در کف، فضای کمتری را اشغال کند دارای پایه ای باریک است ولی سطحی فوقانی مناسبی برای سرو یا تهیه ی غذا دارد.

7. سه چراغ آویز سقفی طلایی رنگ، سطح جزیره را روشن می کنند.

8. پرده ی ونیزی سفید به پنجره ی آشپزخانه تازگی می بخشد.

9. نورپردازی ملایم جلوه سطوح چوبی را دو برابر می کند.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

10. پانل های چوبی مانند یک سایبان روی تختخواب اتاق، فضای امنی را تداعی می کنند.

دکوراسیون اتاق پذیرایی لوکس
دکوراسیون اتاق پذیرایی لوکس

11. در دومین خانه ی کوچک شاهد یک اتاق نشیمن ساده و خلوت مشتمل بر دو میز قهوه ی مدرن و فلزی در کنار یک کاناپه هستیم که روی یک فرش دایره ای شکل واقع شده اند. شکل دایره ای میز ها و فرش، یکدیگر را تقویت می کنند.

مدل میز تلویزیون سفید جدید
مدل میز تلویزیون سفید جدید

12. تلوزیونی متفاوت در مقابل کاناپه قرار گرفته است که میزی ساده به شکل چهارپایه دارد. چهارپایه ی فلزی و مشکی رنگ تلوزیون با میز های سیاه و فلزی قهوه تناسب خوبی را بر قرار کرده است.

13. پانل های مشبک، مساحت قابل توجهی از دیوار این آپارتمان را پوشش داده و منافذ آن نشان می دهد که در پشت این پانل ها، فضا های دیگری هم واقع شده است.

14. کاناپه ی مدرنی که در سالن نشیمن است، به سبک مینیمالیستی و کاملا ساده بوده و حتی دسته ای برای تکیه دادن ندارد. انتخاب این مبل به این جهت است که سادگی فضا را تقویت نماید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک
دکوراسیون آشپزخانه کوچک

15. انتخاب کاشی های خردلی برای آشپزخانه به دلیل تناسب آن با تن طلایی رنگ چوب ها در اتاق است.

16. یک لامپ پایه دار زمینی به رنگ زرد و سفید، رنگی متفاوت را به این فضا تزریق می کند.

17. صندلی های مدرن در هوای آزاد، یک فضای مطلوب با نوری ملایم را به این سالن کوچک اضافه می کند.

18. پانل های مشبک چوبی به صورت کشویی در کنار هم قرار گرفته اند تا فضای اتاق خواب را پوشش دهند.

19. بخشی از دیوار انتهایی اتاق خواب به وسیله همان پانل های چوبی مشبک پوشانده شده است تا انسجام را در فضا حفظ کند.

دکوراسیون اتاق خواب چوبی
دکوراسیون اتاق خواب چوبی

20. پایین بودن سطح تختخواب و نیز عدم حضور میز های کوچک کنار تخت، باعث احساس فضای بیشتر می شود.

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید
دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید

21. طراحی آشپزخانه مشتمل بر یک ردیف از کابینت های ساده و سفید رنگ است که اجاق گازی شیشه ای، سیاه رنگ و کاملا مسطح را در خود جای داده است. سینک و شیرآلات نیز به رنگ سفید انتخاب شده اند.

در ردیف بالای آشپزخانه، قفسه هایی با درب های شیشه ای، نمایشگر عمق بوده و جلوه بصری عمیق تری را به آشپزخانه می بخشد. یک چراغ آویزی سقفی به رنگ قرمز، سطح جزیره ی شناور آشپزخانه را به خوبی روشن می کند.

22. طراحی جزیره ی آشپزخانه به نحوی است که گویا هیچ وزنی ندارد.

دکوراسیون راهروی ورودی خانه
دکوراسیون راهروی ورودی خانه

23. در راهروی مجاور آشپزخانه، نورپردازی مخفی، امتداد سطح زمین را پیموده است. یک نیمکت نیز در این راهرو به چشم می خورد.

24. کف پوش چوبی در سراسر این خانه گسترده شده است.

25. نگاهی دقیق به نقشه ی این خانه، جای کمد هایی که به خوبی در اتاق خواب استتار شده اند را نشان می دهد.

دکوراسیون پذیرایی و حال
دکوراسیون پذیرایی و حال

26. سومین دکوراسیون مربوط به یک خانه ی 35 متری است. مشتری این پروژه، مکانی آرام، توام با ظرافت و سادگی می خواست. از این رو در این دکوراسیون از عناصری نظیر مبلمان جمع و جور، وسایل چوبی و نیز آینه هایی برای القای فضایی بزرگتر استفاده شده است.

همانطور که می بینیم حتی از فضای کنار پنجره نیز به عنوان محلی برای استراحت و نیز کمدی برای ذخیره ی وسایل بهره گرفته شده است. مجموعه ای از میزهای قهوه ی تودرتو از جنس چوب، صندلی چوبی مجاور را به مبلمان سالن مرتبط می کند.

27. این گلدان های تزئینی نور طبیعی موجود در فضا را منعکس می کنند.

28. دیوار چوبی ای که مانند یک کمد، تلوزیون را در خود احاطه کرده است، در حقیقت کار جدا سازی فضای اتاق خواب و اتاق نشیمن را نیز انجام می دهد.

29. فرش خاکستری کف اتاق نشیمن نیز فضای این اتاق را از فضای آشپزخانه ی با کفپوش چوبی جدا کرده است. پوشش چوبی سقف آشپزخانه نیز مانند آینه ای است که کفپوش چوبی را در خود منعکس کرده و باعث انسجام بیشتر در فضا می شود.

دکوراسیون آشپزخانه خیلی کوچک
دکوراسیون آشپزخانه خیلی کوچک

30. بار چوبی آشپزخانه، محل مناسبی را برای صرف غذا فراهم آورده است. چند طبقه ی چوبی دیگر نیز در بالای آن به چشم می خورد.

31. پوشش مرمرین بخشی از آشپزخانه، علاوه بر این که سبکی و سادگی کابینت های چوبی را جبران می کند، مانند زیوری برای اتاق نشیمن نیز به شمار می آید.

32. یک اجاق برقی سیاه رنگ به همراه سینکی به همین رنگ، در جلوی دیوار مرمرین سیاه واقع شده است.

دکوراسیون اتاق خواب خیلی کوچک
دکوراسیون اتاق خواب خیلی کوچک

33. در داخل اتاق خواب یک گیاه آپارتمانی مینیاتوری بر روی یک قفسه چوبی ساده در کنار تختخواب قرار گرفته است.

34. کمدهای اتاق با درب آینه ای خود باعث می شوند که فضا بسیار بزرگتر به نظر برسد.

منبع : home-designing