دکوراسیون داخلی هنری متفاوت و خاص خانه ای در روسیه

بسیاری از علاقه مندان به هنر آرزوی داشتن یک گالری متعلق به خودشان را دارند و این خانه با دکوراسیون منحصر به فرد، آن آرزو را محقق می سازد.

دکوراسیون خانه هنری
دکوراسیون خانه هنری

در هر اتاق با استفاده از رنگ ها و اشکال منحصر به فرد از یک سبک خاص هنری پیروی شده تا فضایی متفاوت ایجاد شود. بسیاری از سبک های پیاده شده در این خانه نسبتا مدرن هستند.

در ادامه این مقاله با طراحی دکوراسیون نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و تراس هنری این خانه که متعلق به یک زوج جوان روسی است، بیشتر آشنا می شوید. با پرشین استار همراه باشید؛

در اتاق نشیمن این خانه که با آشپزخانه و میز ناهارخوری ترکیب شده است، شاهد استفاده از رنگ های متنوع و سبک هنری ساختارگری ناب هستیم. به کارگیری شکل های هندسی متنوع و رنگ های خام از مشخصه های اصلی این سبک هنری به شمار می رود.

در این اتاق، رنگ ها کمی برجسته تر از رنگ هایی هستند که معمولا در این سبک هنری یافت می شوند اما آثار هنری روی دیوارها کاملا بر اجرای این سبک تاکید دارند.

دکوراسیون داخلی نشیمن خانه
دکوراسیون داخلی نشیمن خانه
دکوراسیون آشپزخانه هنری
دکوراسیون آشپزخانه هنری
دکور آشپزخانه مدرن
دکور آشپزخانه مدرن

راهرو یک منطقه کاملا عادی و خنثی است و مبتنی بر هیچ سبک هنری ای نیست. در عوض دکوراسیون به کار گرفته شده در این فضا تاکید مجددی بر موضوع تنوع سبک های هنری در این خانه است. کاغذ دیواری هایی با اشکالی از قاب های مشکی رنگ، قسمتی از دیوارها را پوشانده با انعکاس در آینه های دیوار مقابل به طور هوشمندانه ای طرح خود را به این دیوار نیز بخشیده است. وجود این فضا در مجاورت اتاق های مجلل و عمدتا رنگی موجب استراحت بصری می شود.

دکوراسیون راهرو ورودی خانه
دکوراسیون راهرو ورودی خانه
چیدمان راهروی خانه
چیدمان راهروی خانه

این اتاق خواب که برای یک دختر نوجوان است از سبک پر جنب و جوش و در عین حال ظریف امپرسیونیست تقلید می کند. نقاشی های امپرسیونیستی غالبا برای نشان دادن حس قوی از زمان و حرکت، از رنگ‌ های متعدد استفاده می کنند. این گونه طرح ها در عین حال که برای فضای داخلی ایده آلند به همان اندازه غریب و زینت بخش نیز هستند.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب هنری
دکوراسیون داخلی اتاق خواب هنری
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان
چیدمان اتاق نوجوان دخترانه
چیدمان اتاق نوجوان دخترانه

پاپ آرت سبک غالب در این اتاق خواب متعلق به یک پسر نوجوان است. این جنبش هنری در دهه 50 میلادی متولد شد و خیلی سریع از انگلیس به ایالات متحده و فراتر از آن سرایت کرد. این سبک هنری مبتنی بر فرهنگ عامه است.

از تبلیغات گرفته تا کتاب های طنز و بسیاری از اشیایی که هر روزه با آن ها سر و کار داریم از این سبک هنری تقلید می کنند. همانگونه که می بینید با استفاده مناسب از این سبک در این اتاق خواب و به کارگیری عناصری مانند ستارگان، اشکال، چاپ های جالب و رنگ های روشن، فضای پرانرژی و مطلوبی ایجاد شده است.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه نوجوان
دکوراسیون اتاق خواب پسرانه نوجوان

در این بالکن هنری نیز از سبک پاپ آرت استفاده شده است. این فضای جذاب از داخل اتاق خواب پرانرژی ای که دیدیم قابل دسترسی است و رنگ های به کار گرفته شده در آن نیز به تبعیت از سبک هنری داخل اتاق خواب است اما الگو و رنگ های آن آرام تر و قدری متعادل تر شده اند تا بتوان از این فضا به عنوان مکانی برای پذیرایی از دوستان و میهمانان استفاده کرد.

دکوراسیون تراس و بالکن کوچک
دکوراسیون تراس و بالکن کوچک

در حمام خانه سبک رمانتیسم حاکم است. رمانتیسم چیزی بیش از حرکتی در هنرهای تجسمی نبود. این جنبش عمدتا یک جنبش روشنفکری بود و در دنیای ادبیات و سیاست و علوم طبیعی نیز شاخه داشت.

دکوراسیون سرویس بهداشتی لاکچری
دکوراسیون سرویس بهداشتی لاکچری

نقاشی های این سبک غالبا نمایشی، جوی و شعری بودند همانطور که می بینید در بخش های مختلف این حمام نیز تاثیر این سبک هنری به وضوح مشاهده می شود.

رنگ ها و نیز خطوط عمودی به کار گرفته شده در این سرویس بهداشتی نشان از سبک اکسپرسیونیسم انتزاعی و یا همان هیجان‌ نمایی انتزاعی دارد.

دکوراسیون سرویس بهداشتی هنری
دکوراسیون سرویس بهداشتی هنری

منبع : home-designing