طراحی دکوراسیون روف گاردن مدرن برای خانه های شهری

حتما شما هم گه گاهی وقتی به آسمان نگاه می کنید، متوجه شده اید که بر فراز بام برخی از آپارتمان ها درختان و گیاهان آراسته و سبز رنگ دیده می شود.

تصاویر روف گاردن
تصاویر روف گاردن

روف گاردن یا بام سبز اتفاقی است که طی سال های اخیر در بافت های شهری، طرفداران زیادی پیدا کرده است. روف گاردن ها این مجال را برای شهر نشین ها فراهم کرده اند که در عین شنیدن صدای تردد خودرو ها در خیابان از حس مطلوب و آرامشی که فضای سبز در بام خانه ایجاد کرده است لذت ببرند.

در ادام این مقاله تعدادی از طراحی های روف گاردن های مدرن را ارائه کرده ایم. با پرشین استار همراه باشید؛

1. محاصره حریم خصوصی هر خانه ای با درختان و گیاهان سبز می تواند برای هر کسی مطلوب باشد چراکه این احساس را به شما می بخشد که در میان یک جنگل سر سبز در حال استراحت و آفتاب گرفتن هستید نه در میان جنگلی از ساختمان های بتونی.

همانگونه که می بینید این بالکن چوبی و سر سبز به یک عرشه چوبی می رسد که با گیاهان زیبا محصور شده و فضای مناسبی را برای استراحت، آفتاب گرفتن و صرف غذا فراهم آورده است.

طراحی روف گاردن مدرن
طراحی روف گاردن مدرن

2. این آبشار داخلی باعث ایجاد صدا های آرامش بخشی در این محیط می شود. این در حالی است که نورهای مخفی تعبیه شده در فضا باعث افزایش احساس گرما در این محیط باز می شود. نیمکت های اطراف فضای مناسبی را برای نشستن، خلوت کردن و تفکر فراهم آورده است.

روف گاردن ساده
روف گاردن ساده

3. این مبلمان نرم و راحت حسی از یک اتاق نشیمن داخلی را به ساکنین منتقل می کند.

ایده برای روف گاردن
ایده برای روف گاردن

4. یک پاسیوی سقفی فضای مناسبی را برای صرف غذا همراه با مهمانان فراهم کرده است. یک مجسمه هنری هم جلوه ای از ظرافت را به این محیط می بخشد.

روف گاردن سرپوشیده
روف گاردن سرپوشیده

5. این گلدان های بتنی با نورهای مخفی که در داخل آن ها تعبیه شده است جلوه ای شگفت انگیز پیدا کرده است. این جا فضای مناسبی برای صرف یک فنجان قهوه پس از یک روز پر مشغله کاری خواهد بود.

روف گاردن خانه
روف گاردن خانه

6. گیاهان را می توان به درستی در روف گاردن تعبیه کرد تا مرزهای بین قسمت های مختلف را به خوبی بپوشاند. در این طراحی از نیمکتی اضافی در کنار فضا هم استفاده شده تا صاحبخانه را برای پذیرایی از میهمانان غیر منتظره آماده سازد.

دکوراسیون روف گاردن خانه
دکوراسیون روف گاردن خانه

7. گیاهان بامبو و نخل های مینیاتوری برای استفاده در این گونه فضاها بسیار عالی هستند و جلوه ای از زیبایی لوکس را به فضای شما می بخشند.

گیاهان مناسب روف گاردن
گیاهان مناسب روف گاردن

8. نگاهی به این روف گاردن عرشه مانند بیاندازید. همانگونه که می بینید کفپوش به صورت یکپارچه تا دیوار کوتاه بالا آمده و به طور ظریفی با گلدان منحنی مجاور هماهنگی دارد.

بام های سبز مدرن
بام های سبز مدرن

9. استفاده از کفپوش های چوبی یک انتخاب مناسب برای هر روف گاردنی به شمار می رود چراکه می تواند فضای اصلی را فضای رفت و آمد که با بتن پوشیده شده است به خوبی مجزا کند.

فقط مراقب باشید که مرز بین فضاها را به خوبی با چراغ روشن کنید تا در هنگام شب مشکلی برای تردد افراد ایجاد نشود.

روف گاردن در خانه
روف گاردن در خانه

10.

مدل روف گاردن شیک
مدل روف گاردن شیک

11.

چیدمان روف گاردن
چیدمان روف گاردن

12.

طراحی بام سبز مدرن
طراحی بام سبز مدرن

13. این صندلی های مدرن در فضای باز با فشردگی در کنار هم چیده شده اند تا فضای دنجی برای دور هم جمع شدن ایجاد کنند و از محیط کوچک این روف گاردن نهایت استفاده را امکان پذیر سازند.

دیزاین روف گاردن
دیزاین روف گاردن

در ادامه بخوانید : طراحی کوراسیون داخلی پنت هاوس

منبع : home-designing