دکوراسیون داخلی منزل به رنگ زرد و سفید

در این نوشتار قصد داریم دکوراسیون داخلی به رنگ زرد و سفید را بررسی کنیم و به همین منظور به سراغ یک آپارتمان خانوادگی دو طبقه ای به متراژ 300 متر رفته ایم تا این دکوراسیون ماجراجویانه را دنبال کنیم.

این آپارتمان بخشی از یک ساختمان مسکونی 5 طبقه بوده و یک تراس سقفی هم دارد.

این آپارتمان که خانه ی پی (P) نام دارد به گونه ای طراحی شده که دارای فضا های نشیمن پر انرژی است و با رنگ زرد و سفیدی که در تمام روز گرمی و روشنی را به فضا هدیه می دهد، به نحوی منعکس کننده ی شخصیت ساکنین آن و همچینین انرژی مثبت این خانواده ی جوان است.

دیوار های زرد خانه در کنار عناصر سفید رنگ به تعادل می رسند و ترکیبی شاداب را ایجاد می کنند. این در حالی است که وجود برخی حواشی قرمز و فیروزه ای، بر جذابیت فضا می افزاید.

در ادامه این مقاله دکوراسیون داخلی اتاق خواب، اتاق نشمین، آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی به رنگ زرد سفید را برای شما ارائه کرده ایم. با پرشین استار همراه باشد؛

در ادامه ببینید : دکوراسیون به رنگ سبز

دکوراسیون اتاق نشیمن به رنگ زرد و سفید
دکوراسیون اتاق نشیمن به رنگ زرد و سفید

قدم زدن در این اتاق نشیمن زرد مانند تکان های یک پرده ی معلق در فضا، در پس پنجره ای باز و در یک روز دلچسب تابستانی است. این صحنه ی آفتابی قلب را گرم و روح انسان را تازه می کند. محوطه ی نشیمن این اتاق، در سطحی پایین تر از زمین قرار گرفته است و همین امر باعث تفکیک این فضا از فضای مجاور شده و سطح باز و گسترده ی آن، محیطی مناسبی را برای گذران ساعات اهالی خانه فراهم کرده است.

دکوراسیون به رنگ زرد سفید
دکوراسیون به رنگ زرد سفید

در بین دو فضای موجود، یک میز تلوزیون سفید نقش حائل را ایفا می کند. درست در مقابل آن، مبلمانی چند پارچه به نحو مطلوبی هم به سمت تلوزیون و هم به سمت فضای بیرون از ساختمان چیده شده است. میز های مربعی کنار دیوار و یک چراغ پایه دار بلند چیدمان مبلمان مدرن را تکمیل می کنند. وجود یک صندلی قرمز رنگ کنار پنجره نیز فضایی متفاوت و مجزا را در فضا ایجاد کرده است.

طراحی داخلی زرد به نوعی جسور بودن را به فضا تزریق می کند. دیوار های یکپارچه ی زرد، دور تا دور فضا را احاطه کرده اند. وجود لوازم زرد رنگ هم، غلبه ی این رنگ را تقویت می کند. برخی لوازم زرد رنگ با بافت ها و اشکال منحصر به فرد ، به خوبی جلوه گری می کنند.

به جای پارتیشن، از عناصر چیدمان داخلی استفاده می شود. همچنین از پله ها و نیز تفاوت های ظریف در سطح کف برای مشخص کردن کارکرد های هر بخش بهره گرفته شده است.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری
دکوراسیون اتاق ناهارخوری

کابینت های بلند سفید به اطراف اتاق ناهار خوری، رنگ و بوی خاصی بخشیده است. دو چراغ آویز در ورای اتاق ناهارخوری با مفتول های سفید و ساده یک عنصر مجسمه سازی را به فضا هدیه داده و بافت آن ها با گلدان های قرار گرفته در روی میز، نوعی همخوانی را ایجاد کرده است.

مجموعه ای از صندلی های سبک اسکاندیناوی با رنگ هایی متفاوت که با یکدیگر همخوانی دارند فضای آرامی را در اطراف میز ناهار خوری ایجاد کرده اند.

یکی دیگر از فضا های مناسب برای ذخیره سازی وسایل یک کمد سفید رنگ به شکل یک ستون واضح است که در مرکز فضا قرار گرفته و به عنوانِ کمد ورودی خانه، مورد استفاده قرار می گیرد. در ورودی آشپزخانه درست در پشت این کمد و در کنار فضای ناهار خوری تعبیه شده است.

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ زرد و سفید
دکوراسیون آشپزخانه به رنگ زرد و سفید

آشپزخانه یک خروجی دوم هم دارد که به صورت یک درب کشویی است و مستقیما به ورودی خانه راه دارد و در هنگام آشپزی باز کردن در را برای افراد حاضر در آشپزخانه آسان تر می کند.

سطح سیمانی با کاشی کاری های شلوغ در کنار رنگ روشن دیوار ها، تضاد خوبی دارد. وقتی به پله های سیمانی می رسیم کاشی های طرح دار به سبک ایتالیایی خودنمایی می کنند.

راه پله های فلزی به رنگ سفید
راه پله های فلزی به رنگ سفید

بعد از سه پله ی سیمانی به پله های منحصر به فرد فلزی می رسیم که به رنگ سفید و با وزن بسیار کم نصب شده اند تا ساکنین خانه را به طبقه ی بالا برسانند.

وسایل چوبی و سطوح فلزی سفید، نقوش رایج در سراسر خانه هستند.

سطوح مشبک فلزی، نور خورشید را به نوعی فیلتر کرده و آن را به صورت مشبک بر پله های سیمانی و کاشی های براق و شلوغ می رساند تا تصویری از یک طغیان را به نمایش بگذارد.

یک میز جانبی کوچک در کنار پایه ی پله قرار دارد و طراحی ساده ی آن جلب توجه می کند. دریچه ای در اینجا پنجره ای را به داخل آشپزخانه باز کرده است که اجازه می دهد مکالمه ی ساکنین بین اتاق ها راحت تر صورت پذیرد.

این پنجره ی داخلی همچنین امکان قرض گرفتن نور اضافی پنجره ی رو به رو را هم برای فضای پله ها در طول روز فراهم آورده است.

وقتی از طریق در های کشویی وارد آشپزخانه می شویم متوجه غلبه ی رنگ های زرد و سفید و نیز طرح ایتالیایی برخی از سطوح می شویم. در های فیروزه ای روشن، ویژگی های شگفت انگیزی را به برخی از کابینت های بالایی آشپزخانه بخشیده است. نقوش ایتالیایی در دیوار پشتی گاز و نیز روکش جزیره ی آشپزخانه هماهنگی خوبی را با هم ایجاد کرده است.

دیوار های پارتیشنی به منظور ایجاد فضایی بزرگتر برداشته شده اند و این امر باعث می شود زندگی خانوادگی آزادانه تر جریان یابد. در عوض در های کشویی جدید در کنار برخی از دیوار ها واقع شده اند تا پیکر بندی مجددی را به بخش های مختلف خانه ببخشند.

برای بستن آشپزخانه از یک درب فیروزه ای استفاده می شود که همزمان یک ویژگی طراحی سرگرم کننده را نیز ایجاد کرده است. در ورودی خانه صندلی با رنگ قرمز در کنار رنگ فیروزه ای درب آشپزخانه تضاد شادی دارد. این در حالی است که گلدان های تزئینی زرد با دیوارهای زرد یک دست هماهنگ شده و بر زیبایی و جذابیت فضا افزوده اند.

کمد های بزرگ و جادار در هر فضای ممکنی تعبیه شده اند و مانند خط های عمودی تا مجاورت سقف ادامه یافته اند. دستگیره کمد ها از جنس تسمه های چرمی در عین سادگی و کم حجمی بسیار لوکس و شیک هستند.

ورقه های فلزی مشبک و سفید که برای ساخت پله ها مورد استفاده قرار گرفته اند برای ساخت یک گذرگاه به طبقه ی بعدی نیز به کار گرفته شده اند. این ورقه های فلزی مشبک، نگاه مینیمالیستی را در این جا برقرار می کنند.

به نظر می رسد نور خورشید حتی در تاریک ترین گوشه ها نیز می درخشد.

با ورقه های فلزی یک بالکن سبک و صنعتی ایجاد شده است.

دکوراسیون دفتر کار به رنگ زرد و سفید
دکوراسیون دفتر کار به رنگ زرد و سفید

یک دفتر کار خانگی با سبک مینیمالیستی، متشکل از یک میز کار و قفسه ای ساده است تا این فضای کوچک را به بهترین نحو کاربردی سازد.

دکوراسیون اتاق خواب مستر
دکوراسیون اتاق خواب مستر

در اتاق مستر شاهد یک طراحی فوق العاده برای یک تخت خواب زمینی هستیم که در دل یک سطح چوبی خود را جای داده است. چراغ های سیاه و ساده ی دیواری تعبیه شده در قسمت بالایی تخت، بافت چوبی دیوار ها را برجسته می سازد.

دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سفید
دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سفید

یک برج از قفسه های دیواری درکنار تخت خواب دیده می شود.

دکوراسیون حمام به رنگ زرد و سفید و آبی فیروزه ای
دکوراسیون حمام به رنگ زرد و سفید و آبی فیروزه ای

پانل دوش شیشه ای به رنگ فیروزه ای در حمامی با کاشی کاری های سبک ایتالیایی چشم نوازی می کند.

دکوراسیون سرویس بهداشتی به رنگ زرد و سفید
دکوراسیون سرویس بهداشتی به رنگ زرد و سفید

مبلمان مدرن حمام به رنگ سفید و روشن انتخاب شده است.

منبع : home-designing