دکوراسیون داخلی منزل به رنگ سبز

فضای داخلی سبز رنگ وقتی با سایه های عمیق همراه می شود، می تواند تصور فضای بزرگتری را ایجاد کند. اما زمانی که یکی از رنگ های پس زمینه بر سبز بودن فضا غلبه یابد، ممکن است قدری از اثرات این رنگ را تحت الشعاع قرار دهد.

در این جا به بررسی ویژگی های دکوراسیون داخلی خانه به رنگ سبز می پردازیم تا به شما نشان دهیم که چگونه می توان این گونه فضا ها را مبله کرده و یا با وسایل مختلف چیدمان مطلوبی را فراهم ساخت.

همچنین به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه به وسیله ی مبلمان و چیدمان داخلی می توان تم سبز رنگ را بر فضای داخلی غلبه داد. با پرشین استار همراه باشید؛

ما در اینجا یک سالن نشیمن، اتاق خواب، حمام و آشپزخانه ی تمام سبز داریم. در حقیقت اینجا به نوعی فستیوالی برای رنگ سبز است. حتی کم مانده میهمانان خانه هم به رنگ سبز در آیند!

حال بایستی ببینیم چگونه در این فضا می توانیم با رعایت یک سری از نکات، محیط پر زرق و برق تر و چالشی تری را ایجاد نماییم.

دکوراسیون خانه به رنگ سبز
دکوراسیون خانه به رنگ سبز

اولین فضای داخلی سبز ما متعلق به یک زوج پرانرژی است که چشم اندازی کاملا آزاد و به دور از محدودیت در سبک زندگی خود دارند.

یک لامپ زمینی (استند) و یک لوستر مدرن به همراه یک قالیچه ی متمایل به رنگ های نارنجی، زرد و آبی گویا توانسته اند به این فضا اشکال و ابعاد را تزریق نمایند.

ترکیب رنگ آبی و زرد در مبلمان
ترکیب رنگ آبی و زرد در مبلمان

مبل های راحتی آبی ساده به همراه صندلی های زرد رنگ به سبک دهه ی 50 میلادی در کنار سایه ای سبز رنگ، فضایی کاملا خنثی را برای ما ایجاد می کند. آرامش و گرمی رنگ سبز در کنار سردی آبی و انرژی زرد. این مبلمان با رنگ پر جنب و جوش قادر به ایستادگی در برابر آرامشی است که در پس زمینه موج می زند.

ترکیب رنگ آبی و زرد در مبلمان
ترکیب رنگ آبی و زرد در مبلمان

این در حالی است که در این فضا از هیچ یک از رنگ های ایمن و استریلی نظیر سفید، بژ و یا خاکستری (که قابل ست شدن با اغلب رنگ ها هستند) استفاده نشده است.

میز قهوه ای مرمر جلوی مبلمان قرار گرفته است و روی میز مجسمه های رنگی پرندگانی با ترکیبی هوشمندانه از رنگ های زرد، سبز، قرمز و آبی به چشم می خورد.

یک پاف قرمز در کنار میز قهوه ی مرمر و یک تلوزیون بزرگ، فضای بی نظیری را ایجاد کرده است. در واقع این پاف قرمز رنگ با میز ناهار خوری قرمز رنگی که در سمت دیگر سالن قرار دارد رابطه بر قرار کرده و همخوانی و پیوستگی مناسبی را به فضا بخشیده است.

مدل دکوراسیون اتاق ناهارخوری
مدل دکوراسیون اتاق ناهارخوری

میز عجیب واقع در اتاق ناهار خوری به وسیله ی یک لوستر آویزان سقفی محاصره شده و در ساعات عصر و شب، قسمت مرکزی میز به واسطه ی نور لامپ روشن خواهد شد.

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سبز تیره
دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سبز تیره

یک آشپزخانه ی سبز تیره در انتهای اتاق نشیمنِ سبز روشن، بر عمق فضا می افزاید و باعث می شود محیط بزرگ تر به نظر برسد.

کابینت های دیواری با رنگ طلایی مکمل اجزای طلایی تعبیه شده در محیط و نیز مبلمانِ واقع در اتاق نشیمن هستند.

دکوراسیون داخلی به رنگ سبز
دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

دومین فضایی که قرار است با هم ببینیم مربوط می شود به یک خانه ی مربعی 61.5 متری. یک رنگ سبز متوسط هر چهار دیوار اتاق نشیمن را پوشش داده و وسایل چوبی نیز در اتاق جای داده شده اند.

قفسه کتاب فلزی
قفسه کتاب فلزی

قفسه کتاب ها از جنس مس دیوار سبز رنگ را در نوردیده و تا نزدیکی سقف بالا رفته و همخوانی بسیار مناسبی را با مجموعه میز ناهار خوری سبکی که در کنار آن قرار گرفته برقرار نموده است.

همچنین انتخاب یک دکور دیواری براق که توانایی انعکاس نور پنجره را دارد، باعث روشن تر شدن فضای اتاق نشیمن شده است.

پانل های چوبی یک قاب ساده ی چوبی را در اطراف تلوزیون ایجاد کرده اند که در عین سادگی باعث ایجاد احساس مطلوبی از تماشای تلوزیون می شوند.

کمد های بلند چوبی در پشت قفسه های مسی و انبوهی از کتاب ها قرار گرفته اند. در اینجا می توانیم به خوبی ببینیم که چوب، مس و سایه های سبز تا چه اندازه به زیبایی در کنار هم کار می کنند.

آشپزخانه ای به رنگ خاکستری کم رنگ فرصتی را ایجاد می نماید تا قدری از رویه ی سبز حاکم بر فضا فراغت پیدا کنیم.

استفاده ی مناسب از حقه ی رنگ ها باعث شده است تا فضای مناسب تری برای کار در آشپزخانه فراهم شود.

بار دیگر به اتاق خواب اصلی خانه با تم سبز باز می گردیم، جایی که حتی در ورودی نیز به رنگ سبز رنگ آمیزی شده تا با دیوار ها همخوانی کاملی را ایجاد نماید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی لاکچری
دکوراسیون سرویس بهداشتی لاکچری

در حمام نور های مخفی آتشین رنگ فضای حمام خاکستری را روشن می کند. این نور های مخفی قرمز نوری مانند غروب آفتاب تابستانی را ایجاد می کنند.

دکوراسیون منزل به رنگ سبز و طوسی
دکوراسیون منزل به رنگ سبز و طوسی

سومین خانه ای که به بازدید آن می رویم دارای یک پس زمینه تک رنگ است که در آن از مناطق تیره و سیاه رنگ به یکباره به مناطق سفید یخی سقوط می کنیم و این مبلمان مدرن مستقر در سالن هستند که لحظاتی سبز را برای ساکنین به ارمغان می آورند.

مبلمان راحتی به رنگ سبز
مبلمان راحتی به رنگ سبز

مبلمان سبز رنگ در جلوی آشپزخانه ای که به رنگ سفید است، قرار گرفته اند. یک کاسه ی شیشه ای محتوی گیاهان سبز، زاویه دید کوچک سبزی را بر روی میز قهوه ی مدرن جلوی مبلمان ایجاد کرده است.

یک تابلوی هنری مدرن که با طیف هایی از رنگ سبز و نیز رنگ سفید نقاشی شده است دیوار سفید و ساده ی پشت خود را زنده می کند.

میز های مبل به شکل هوشمندانه ای در امتداد پشت صندلی سبز اجرا شده و با رنگ سیاه خود بین دو بخش مبل که رنگ های متضادی دارند، ارتباط ایجاد کرده است.

صندلی های سیاه پایه بلند که اصطلاحا “صندلی بار” نامیده می شوند در دو طرف جزیره ی سفید رنگ قرار گرفته اند.

مدل کابینت های سفید آشپزخانه
مدل کابینت های سفید آشپزخانه

لوازم آشپزخانه که به رنگ سیاه انتخاب شده اند تضاد مناسبی را با فضای سفید آشپزخانه ایجاد کرده اند. یک گیاه بزرگ آپارتمانی با برگ های سبز بزرگ در کنار پرده های خاکستری به محیط سیاه و سفید آشپزخانه روح می بخشد.

یک کابینت شیشه ای به باغی برای رشد کاکتوس های بزرگ تبدیل شده است و محل گذر از سالن به سمت اتاق خواب ها را به محیطی بسیار ویژه مبدل ساخته است.

دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سبز و خاکستری
دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سبز و خاکستری

اتاق خواب سبز با گیاه نخل آپارتمانی دارای تم استوایی است. قلاب های دیواری مدرن با نورهای مخفی تعبیه شده روی پانل دیواری گچی باعث برجسته شدن بافت نواری روی دیوار می شود.

یک نور آویز باریک بالای سر میز کوچک کنار تخت قرار گرفته است که تقریبا دیده نمی شود.

دکوراسیون سرویس بهداشتی به رنگ سبز و خاکستری
دکوراسیون سرویس بهداشتی به رنگ سبز و خاکستری

کاشی های تمام سبز حمام به همراه دو سینک کاملا سبز باعث غلبه ی رنگ سبز در فضای حمام شده است. در طرف دیگر فضا، دیوار های کاشی کاری و حوضچه ی حمام با رنگ سبز زمردی جلوه ی خاصی را ایجاد نموده است.

دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سفید و صورتی
دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سفید و صورتی

با یک حرکت جهشی ناگهانی از طرح سبز به یک طرح صورتی در اتاق خواب می رسیم. در اینجا پانل های گچی دیواری و صورتی رنگ به همراه دستگیره های کوچک صورتی و نورهای مخفی خود نمایی می کنند.

مدل دکوراسیون به رنگ سبز
مدل دکوراسیون به رنگ سبز

چهارمین فضای سبز ما با مبلمان مدرن به رنگ سبز روشن آراسته شده است.

اتاقی به رنگ سفید با برخی اجزای قابل توجه به رنگ سیاه به قسمت سبز اتاق که همان مبلمان است اجازه می دهد تا تمرکز نور افکن ها را به سمت خود داشته باشد.

یک صندلی آویزان شده از سقف که در حقیقت جلوه ای از هنر مدرن است یک نقطه چشم نواز را در گوشه اتاق نشیمن ایجاد کرده است. میزه قهوه گرد و صندلی دایره ای شکل هم اشکال هندسی را به فضا وارد می کنند.

سوراخ های دایره ای بر روی ورقه های فلزی مستقر روی دیوار یک قفسه کتاب و طبقه های ذخیره سازی بطری های شیشه ای و رنگی را پوشش می دهند.

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سیاه و سفید
دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سیاه و سفید

پیش خوان و برخی دیگر از بخش های آشپزخانه با روکشی فلزی و رنگین کمانی پوشیده شده اند.

چراغ های آویزان با طراحی خطی به صورت عمودی و افقی به همراه چراغ های سقفی در قسمت بالای جزیره ی آشپزخانه محیط جذابی را ایجاد کرده اند.

در های کابینت فلزی رنگین کمانی، سایه هایی خیره کننده ای شامل سایه هایی از رنگ سبز را در خود دارد که رنگ سبز ملایم کاناپه ی اتاق نشیمن را تکمیل می کند.

دکوراسیون اتاق خواب به رنگ طوسی و خاکستری
دکوراسیون اتاق خواب به رنگ طوسی و خاکستری

در داخل اتاق خواب، پانل های فولادی سوراخ دار در حقیقت کار کمد دیواری را انجام می دهند. یک تختخواب خاکستری، میز کنار تخت، یک لامپ زمینی و لوستری مدرن در بالای سر، فضای مطلوبی را برای خواب ایجاد می کند.

کمد فلزی، یک سازه ی باشکوه صنعتی را برای ما ایجاد کرده است.

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی به رنگ خاکستری
دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی به رنگ خاکستری

چراغ های فرفورژه و نور کروی واقع در حمام، این محیط تیره را به نحوی خاص روشن کرده است.

منبع : home-designing