طراحی دکوراسیون داخلی منزل با سنگ مرمر و ورق طلا

استفاده از رنگ و یا سطوح طلایی در کنار سطوح سفید و مرمرین می تواند جلوه ی فوق العاده ای را به فضای خانه شما ببخشد.

دکوراسیون داخلی منزل با سنگ مرمر
دکوراسیون داخلی منزل با سنگ مرمر

گذاشته از تناسبی که می توانید به این وسیله در دکوراسیون داخلی خانه خود ایجاد نمایید خواهید دید که تا چه حد دکوراسیون فاخرتری خواهید داشت. سطوح طلایی و مرمرین در کنار هم یک ترکیب بسیار لوکس را خلق می کنند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نماید.

شاید شما هم تا کنون متوجه این موضوع شده اید که حتی برای وسایل دکوری لوکس و ارزشمند هم از رنگ طلایی و یا بافت های مرمر استفاده می شود. این امر به خاطر ماهیت پر زرق و برقی است که در این عناصر نهفته است.

در این مقاله به بررسی طراحی دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از سنگ مرمر و ورقه های طلایی می پردازیم. با پرشین استار همراه باشید؛

1. در این اتاق نشیمن با دیوار های مرمرین سفید و همچنین یک سطح بزرگ طلایی رنگ به طرز هوشمندانه ای از مبلمان سفید یک دست بهره گرفته شده است تا همانطور که می بینید یک ترکیب کاملا ایده آل ایجاد شود.

مبلمان راحتی سفید رنگ
مبلمان راحتی سفید رنگ

2. این دیوار تلوزیون سفید رنگ با یک نوار پهن طلایی پوشانده شده است و یک میز سفید و طلایی کوچک نیز آن را تکمیل نموده است.

دککوراسیون تلویزیون روی دیوار
دککوراسیون تلویزیون روی دیوار

3. جزیره آشپزخانه تقریبا در وسط سالن قرار گرفته است. این صندلی های چرخان سفید انتخاب مناسبی برای این فضا هستند چرا که اهالی خانه می توانند هم از فضای آشپزخانه استفاده کنند و هم با چرخش به سمت اتاق نشیمن به تماشای تلوزیون بنشینند.

صندلی اپن سفید رنگ
صندلی اپن سفید رنگ

4. یک لوستر مدرن نیز بر فراز جزیره آشپزخانه تعبیه شده است تا سطح جزیره را با نور های LED خود روشن نماید. ترکیب سیاه و طلایی این لوستر ها برای این فضا مناسب ترین انتخاب است.

دکوراسیون آشپزخانه سفید طلایی
دکوراسیون آشپزخانه سفید طلایی

5. تناسب سطح مرمرین جزیره آشپزخانه و کفپوش آن به حدی است که گویا جزیره از دل زمین بیرون آمده است. گلدان های تزئینی سفید یک نقطه عطف آرام را در مرکز میز ایجاد کرده اند. این گلدان ها در عین سادگی برای این فضا بسیار شیک و زیبا هستند.

دککوراسیون آشپزخانه با سنگ مرمر
دککوراسیون آشپزخانه با سنگ مرمر

6. یک اثر هنری مدرن توانسته جلوه ای از رنگ آبی و طرحی از ابر را به این فضا اضافه کرده و باعث انتقال احساس آرامش بیشتری شود.

7. کابینت های طلایی با بافتی برجسته و فرورفته و همچنین دیواری بزرگ به رنگ طلایی این آشپزخانه یک جداره را تشکیل داده اند. همانطور که ملاحظه می کنید رنگ طلایی تا مجاورت سقف آشپزخانه پیشروی کرده است و جلوه ای زیبا و چشمگیر را به این فضا بخشیده است.

دکوراسیون با سنگ مرمر
دکوراسیون با سنگ مرمر

8. درب های آینه کاری شده باعث شده اند که این آشپزخانه بزرگتر و گسترده تر به نظر برسد.

کفپوش سنگ مرمر سفید
کفپوش سنگ مرمر سفید

9. همانطور که می بینید از سنگ مرمر سفید برای روی کانتر و قسمت میانی دیوار آشپزخانه استفاده شده است. سینک آشپزخانه به رنگ طلایی در این آشپزخانه درخشش ویژه ای دارد.

کابینت طلایی رنگ آشپزخانه
کابینت طلایی رنگ آشپزخانه

10. اجاق گاز و فر هم به رنگ سفید انتخاب شده اند تا انسجام فضا و قرار داد بین رنگ های سفید و طلایی را به خوبی حفظ نمایند.

11. در حمام یک آینه دیواری مدور و ساده در بالای یک سینک روشویی همرنگ نصب شده است تا سبکی مینیمالیستی را خلق نماید.

رنگ طلایی هم به واسطه شیر آب، چراغ آویز سقفی و همچنین قاب محفظه دوش حضور خود را در این فضا تثبیت کرده است.

سرویس بهداشتی با سنگ مرمر
سرویس بهداشتی با سنگ مرمر

12. در این سمت حمام هم ریل حوله ها رنگ طلایی را به روی این دیوار سفید کشانده است.

سنگ مرمر برای سرویس بهداشتی
سنگ مرمر برای سرویس بهداشتی

13. خانه دومی که قرار است به بازدید از آن برویم مساحتی در حدود 58 متر مربع دارد.

دکوراسیون پذیرایی سفید طلایی
دکوراسیون پذیرایی سفید طلایی

14. فضای اتاق نشیمن درست در مجاورت یک میز ناهارخوری قرار گرفته است اما این موضوع به دلیل چینش درست و اصولی خللی در کیفیت فضای استراحت ساکنین خانه ایجاد نکرده است.

15. این دیوار مرمرین با شکوه بزرگترین تاثیر را در این فضای کوچک گذاشته است. همچنین نورپردازی ها در اطراف این دیوار باعث شده که این قسمت از اتاق خاص تر و جذاب تر به نظر برسد.

دیوار سنگی نشیمن
دیوار سنگی نشیمن

16. صندلی سالن دارای تشکی صاف است که برای این فضای مملو از خطوط صاف یک انتخاب بسیار مناسب است. تلوزیون در ورای یک میز ساده بر روی دیوار نصب شده و یک قفسه ساده دیواری هم در همسایگی آن مشاهده می شود.

دکوراسیون تلویزیون دیواری ساده
دکوراسیون تلویزیون دیواری ساده

17. ترکیب یک میز ناهارخوری با صندلی هایی به رنگ بژ در کنار پرده های کرم رنگ باعث شده این قسمت از خانه از نظر بصری بزرگتر و همچنین کاملا منسجم به نظر برسد.

یک لوستر به رنگ سفید و طلایی نیز بر جلوه این فضا افزوده است.

دکور اتاق نشیمن مدرن
دکور اتاق نشیمن مدرن

18. یک دیوار طلایی رنگ در پشت تختخواب و یک لامپ با روکش طلایی این اتاق خواب را به یک فضای لوکس مبدل ساخته است.

اتاق خواب کرم طلایی
اتاق خواب کرم طلایی

19. یک میز کوچک در کنار تختخواب و درست در مجاورت یک دیوار تماما آینه ای واقع شده است. حضور این دیوار باعث شده که فضای اتاق بسیار بزرگتر به نظر برسد.

20. در سمت دیگر اتاق نیز یک آینه منحصر به فرد قرار گرفته که تصویری از گیاه آپارتمانی مجاور خود را منعکس کرده و به آن جلوه ای دو چندان می بخشد.

دکور اتاق خواب مدرن
دکور اتاق خواب مدرن

21. این طرح اتاق خواب دارای تم قهوه ای تیره است که با نور طلایی لامپ ها تکمیل تر شده و یک فضای گرم و مناسب برای استراحت را فراهم نموده است.

دکوراسیون اتاق خواب کرم قهوه ای
دکوراسیون اتاق خواب کرم قهوه ای

22. یک کمد شیشه ای برای نگهداری از لباس ها، گوشه ای از اتاق را اشغال نموده است.

23. کت ها و کفش ها نیز در این کمد شیشه ای که در داخل راهرو تعبیه شده است به شکل جذابی نگهداری می شوند.

کمد دیواری شیک
کمد دیواری شیک

24. در مقابل کمد یک آینه وسیع واقع شده که از کف اتاق تا نزدیکی سقف را پوشانده است. یک صندلی مدرن هم در مجاورت این آینه خودنمایی می کند.

25. LED های مخفی قفسه های حمام را به زیبایی روشن کرده است.

دکوراسیون سرویس بهداشتی لوکس
دکوراسیون سرویس بهداشتی لوکس

26. سنگ های مرمر سفید و قهوه ای دیوار های دستشویی و حمام را پوشانده است.

سرویس بهداشتی سفید و قهوه ای
سرویس بهداشتی سفید و قهوه ای

27. در آخرین بازدید به یک آپارتمان لوکس 150 متری می رسیم که طراحانش تلاش کرده اند تلفیقی از سنت و مدرنیته را در آن پیاده نمایند.

چوب، طلا و سنگ عناصری هستند که همیشه در طراحی فضاهای داخلی به کار گرفته می شدند و استفاده از آن ها قدمت دیرینه ای در تاریخ دارد بنابراین کاملا طبیعی است که در یک طراحی دکوراسیون معاصر و جایی که حجم عظیمی از مصادیق فن آوری ما را احاطه کرده است شاهد به کارگیری این عناصر همیشگی باشیم.

دکوراسیون اتاق نشیمن به رنگ طوسی
دکوراسیون اتاق نشیمن به رنگ طوسی

28. یک مبلمان مدرن با چینشی غیرمعمول در اتاق نشیمن دیده می شود. جدا از بخش ساده مبلمان که در قسمت اعظمی از آن مشاهده می شود شاهد حضور جسته و گریخته طرح های سیاه و سفید در جای جای آن هستیم.

مبل راحتی طوسی رنگ
مبل راحتی طوسی رنگ

29. دیوار به طرز جسورانه ای به سه بخش کاشی های طلایی سطوح چوبی و سطوح مرمرین تقسیم شده است.

30. یک میز غذاخوری نسبتا بزرگ در نزدیکی فضای نشیمن واقع شده است. سه چراغ آویز سقفی با پوششی به رنگ سیاه به طور کامل سطح میز ناهارخوری را روشن نموده و این فضا را از قسمت های مجاور خود مجزا می نماید.

در طرف مقابل اتاق قفسه های کتاب به رنگ مشکی با درب های شیشه ای دودی دیوار تلویزیون را پوشانده اند.

لوستر بالای میز ناهارخوری
لوستر بالای میز ناهارخوری

31. استفاده از سنگ مرمر و تخته های چوبی برای دیوار اتاق خواب. به تناسب رنگ تخته های چوبی و رگه های سنگ مرمر دقت کنید.

اتاق خواب مشکی طلایی
اتاق خواب مشکی طلایی

32. این میز های کوتاه و زمینی در دو طرف تختخواب، میزبان دو چراغ هستند که می توانند به خوبی فضای تخت را برای مطالعه کردن در هنگام شب روشن نمایند. از کوسن های سیاه و سفید هم به نحو جسورانه ای برای تنوع بخشیدن به ترکیب تختخواب استفاده شده است.

کمد کوچک کنار تختخواب
کمد کوچک کنار تختخواب

33. ارتفاع کوتاه تختخواب و میزهای کنار آن باعث شده که تمرکز بر روی دیوار بلند مرمرین انتهای اتاق بیشتر شود. شب هنگام با کشیده شدن این پرده های خاکستری فضای اتاق برای یک استراحت کافی و مناسب مهیا می شود.

34. به اتاق نشیمن باز می گردیم. یک دیوار طلایی در گوشه ای از اتاق و درست در امتداد دیوار تلوزیون، فضای کار را از بخش های مجاور مجزا کرده است و به کمک این میز ساده و یک صندلی بسیار راحت سفید رنگ تمام شرایط لازم برای کار کردن در منزل را فراهم آورده است.

همانطور که می بینید چراغ های LED به طور زیبایی فضای قفسه ها را از هم مجزا و در عین حال آراسته کرده است.

مدل کتابخانه دیواری
مدل کتابخانه دیواری

منبع : home-designing