طراحی دکوراسیون داخلی منزل به رنگ سفید

در طراحی دکوراسیون رنگ سفید اغلب به عنوان مظهر مدرنیته، کلاس و درخشش به کار گرفته می شود. استفاده از رنگ سفید و پرهیز از بهره گیری از طیف وسیعی از رنگ ها باعث ایجاد حس تمیزی و سبکی می شود و ما را از شلوغی و پراکندگی بیش از حدی که در برخی از دکوراسیون های داخلی می بینیم دور می سازد.

دکوراسیون نشیمن به رنگ سیاه و سفید
دکوراسیون نشیمن به رنگ سیاه و سفید

به همین دلیل است که در بسیاری از مجلات دکوراسیون می بینیم که رنگ سفید یکی از رنگ های غالب در اغلب دکوراسیون های مدرن و مجلل است. اگر تا کنون به یک فروشگاه رنگ سر زده باشید، مطمعنا متوجه شده اید که با وجود سادگی سفید این رنگ طیف وسیعی دارد. از سفید یخی و کاغذی گرفته تا سفید مرمرین، ساده و یا سفید دکوراتور و… .

اگرچه در بسیاری از مواقع رنگ سفید تداعی کننده عناصر مجلل و گران قیمت است اما شما با صرف هزینه اندک هم می توانید از رنگ سفید برای رسیدن به طرح دلخواه تان استفاده کنید.

در ادامه این مقاله با کاربرد رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی و نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه و سرویس بهداشتی بیشتر آشنا خواهید شد. با پرشین استار همراه باشید؛

1. این فضای فوق العاده مدرن با دیوار ها و کابینت های سفید، پانل های سنگ مرمر، کفپوش سفید یک دست و لوستر هایی خیره کننده پر شده است. در مرکز سالن یک مبل راحتی بزرگ است که علی رغم داشتن ظاهری ساده، فوق العاده راحت به نظر می رسد. انتخاب کاناپه به رنگ خاکستری برای جلوگیری از محو شدن آن در بین رنگ های سفید اطراف است.

دکوراسیون اتاق نشیمن به رنگ سفید
دکوراسیون اتاق نشیمن به رنگ سفید

2. داشتن دیوار برجسته یا حتی یک اثر هنری که در تضاد با رنگ سفید باشد، به ایجاد تعادل در فضا کمک شایانی می کند. همانطور که می بینید این شومینه سیاه رنگ، به خوبی نقش خود را به عنوان یک عنصر متضاد برای این فضا ایفا می کند.

دکوراسیون نشیمن مینیمال
دکوراسیون نشیمن مینیمال

3. ویژگی برجسته این شومینه و تلویزیون کار گذاشته شده در آن انبار چوبی است که درست در کنار آن تعبیه شده است. این انبار چوب ممکن است هر فضایی را خشن تر کند اما کاملا توانسته که در این اتاق مدرن ادغام شود.

همچنین وجود این چوب ها باعث می شود که رد پایی از طبیعت وارد این فضا شود. یک لامپ استندی زمینی که بخش کوچکی از آن به رنگ طلایی است به عنوان یک عنصر مدرن، بر زیبایی دکوراسیون افزوده است.

مدل شومینه مدرن و شیک
مدل شومینه مدرن و شیک

4. آیا شما هم دوست دارید که روی این تختخواب سفید و خیره کننده از خواب بیدار شوید؟ رنگ سفید تختخواب، ارتفاع کم آن و هم رنگ بودنش با کف پوش براق اتاق، حسی از یکدستی را به بیننده منتقل می کند.

به علاوه به فضای ذخیره سازی ای که در سمت چپ تختخواب تعبیه شده است نگاهی بیاندازید که در حالت عادی فضای مناسبی را برای صرف یک لیوان چای و یا مطالعه کتاب و روزنامه در اختیار ساکنین اتاق قرار می دهد.

دکوراسیون اتاق خواب سفید و مشکی
دکوراسیون اتاق خواب سفید و مشکی

5. این ست ناهارخوری یک انتخاب عالی برای این فضاست. پایه های چوبی صندلی ها همان حسی از طبیعت را منتقل می کند که سطوح مرمرین در جزیره آشپزخانه به آن پرداخته اند. یک ترکیب عالی و خیره کننده را در این آشپزخانه شاهد هستیم که در کنار رنگ خاکستری عمق بیشتری هم پیدا کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه بزرگ و لاکچری
دکوراسیون آشپزخانه بزرگ و لاکچری

6. آشپزی کردن در این آشپزخانه مجلل و براق حس یک سوپر مدل با مهارت های آشپزی را به شما منتقل خواهد کرد. همانطور که می بینید پوشش سنگ مرمر فقط به دیوار پشت کانتر آشپزخانه محدود نشده و تمامی سطح جزیره را هم در بر گرفته است. این رگه های طبیعی چشم بیننده را به دنبال خود می کشاند و از توجه کردن به خطوط واضح اطراف منحرف می سازد.

دکوراسیون آشپزخانه بزرگ و لاکچری
دکوراسیون آشپزخانه بزرگ و لاکچری

7. این وان غول پیکر به خودی خود خیره کننده است اما تضاد آن با کاشی های تیره و تقریبا سیاه و سفید و همچنین دیوار سبز رنگ و زیبای مقابل تمام چیزی است که توجه بیننده را به خود جلب می نماید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی به رنگ سیاه و سفید
دکوراسیون سرویس بهداشتی به رنگ سیاه و سفید

8. به سرزمین شگفت انگیز بافت ها خوش آمدید. استفاده گسترده از رنگ سفید یک راه عالی برای به ارمغان آوردن احساس تمیزی برای فضای شماست بدون این که سایر عناصر محدود شده و یا تحت تاثیر قرار بگیرند. همانطور که می بینید ترکیبی از بافت های مختلف که در عین تنوع هماهنگی مناسبی با هم دارند یک هویت متفاوت به این فضا بخشیده است.

دکوراسیون مینیمالیستی اتاق نشیمن
دکوراسیون مینیمالیستی اتاق نشیمن

9. این مبل بزرگ و مشکی رنگ، واقعا در این فضا جلب توجه می کند نه تنها می تواند ده ها نفر را در خود جای دهد بلکه بر دریای سفید اطراف خود هم غلبه کرده است.

10. اضافه کردن گیاهان طبیعی به خانه های سفید رنگ یک راه عالی برای متعادل کردن فضا به شمار می رود. رنگ سبز گیاهان به اتاق شما زندگی می بخشد و حتی می توانید تا جایی پیش بروید که از گیاهان رنگی نیز برای تنوع بخشیدن به فضای خود استفاده کنید. به گلدان های لوکس و طلایی رنگی که گیاهان سبز را در خود جای داده اند توجه کنید.

جای تلویزیون در اتاق نشیمن
جای تلویزیون در اتاق نشیمن

11. از این زاویه بهتر می توانید این گلدان های زیبا را ببینید. به نظر می رسد که حتی اگر گیاهان طبیعی نیز زیبایی خاصی نداشتند، تنها اشکال خاص این گلدان ها برای تنوع بخشیدن به فضا کفایت می کرد.

تزیین خانه با گل و گیاه
تزیین خانه با گل و گیاه

12. به جزیره خیره کننده آشپزخانه و صندلی های منحصر به فرد آن توجه کنید. این ستون بزرگ بر روی جزیره، فضای آن را به دو قسمت کاملا مجزا مبدل کرده است.

یک سمت مکانی برای نگهداری وسایل در اتاق نشیمن به شما می دهد و دیگری فضایی عالی برای غذا خوردن است. این می تواند یک ایده فوق العاده برای کسانی باشد که ستون های بزرگی در خانه دارند و نمی دانند که بایستی با آن چه کار کنند.

میز غذاخوری سفید رنگ مدرن
میز غذاخوری سفید رنگ مدرن

13. سفیدی بیش از حد هم می تواند برای بیننده خسته کننده باشد. به همین دلیل است که پوشش سنگ مرمر برای دیوار های این آشپزخانه انتخاب شده و چشم انداز ایده آلی را خلق کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه سفید
دکوراسیون آشپزخانه سفید

14. همانطور که می بینید این فضا واقعا بزرگ نیست اما استفاده هوشمندانه از رنگ سفید باعث می شود که بسیار بزرگ تر از اندازه واقعی اش به نظر برسد.

15. این روزها خیلی از افراد به سمت سطوح استیل می روند اما استفاده از استیل همیشه بهترین گزینه برای فضای شما نیست. انتخاب اجاق گاز سیاه و یک سینک مطابق با آن در این فضا بسیار عالی به نظر می رسد چرا که در تضاد با پیشخوان های سفید اطراف است.

کابینت سفید آشپزخانه مدرن
کابینت سفید آشپزخانه مدرن

16. به نور طبیعی آشپزخانه نگاه کنید. استفاده از نور های طبیعی یکی از بهترین راهکارها برای روشن تر کردن فضای شماست.

دکوراسیون مینیمالیستی آشپزخانه
دکوراسیون مینیمالیستی آشپزخانه

17. این تختخواب بی نظیر است. سطح پارچه ای اطراف و پوشش سفید روی آن حسی از راحتی و مجلل بودن را منتقل می کند.

دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سفید
دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سفید

18. این میز مرمرین شناور با چراغی که مانند ماه در بالای آن قرار گرفته ترکیبی رویایی را خلق کرده است.

دکوراسیون مینیمالیستی اتاق خواب
دکوراسیون مینیمالیستی اتاق خواب

19. یک بار دیگر می توانید ببینید که این فضای کوچک با استفاده از رنگ سفید چقدر بزرگتر به نظر می رسد.

اتاق خواب به سبک مینیمال
اتاق خواب به سبک مینیمال

20. از اضافه کردن عناصر منحصر به فردی مانند این تختخواب، به فضای خودتان نترسید.

تخت خواب مینیمال
تخت خواب مینیمال

21. نقشه فضای کوچکی که با استفاده از پالت رنگ سفید و روشنایی مناسب به حداکثر رسیده است.

22. یک دکوراسیون داخلی به سبک اسکاندیناوی و کاملا مردانه. رنگ تیره چوب ها، سطوح چرمی و پارچه های تیره در تعامل با رنگ سفید انسجام مناسبی را به این فضا بخشیده است.

دکوراسیون اتاق نشیمن سفید و طوسی
دکوراسیون اتاق نشیمن سفید و طوسی

23. این کابینت های کوچک چوبی علاوه بر این که فضای ذخیره سازی مناسبی به شمار می روند باعث گرم تر شدن فضا شده اند.

24. ترکیبی از خطوط منحنی و صاف یک جریان ایده آل و منسجم بصری را به این فضا بخشیده است.

25. این آشپزخانه چوبی و سیاه رنگ مانند نفس عمیقی در فضای عمدتا سفید خانه است.

دکوراسیون آشپزخانه رویایی
دکوراسیون آشپزخانه رویایی

26. صندلی های پایه بلند مشکی و گیاهان سبزی که بر روی جزیره آشپزخانه قرار گرفته اند یک ترکیب سوپر شیک را به این آشپزخانه بخشیده است.

دکوراسیون جزیره آشپزخانه
دکوراسیون جزیره آشپزخانه

27. از به کارگیری رنگ سیاه در فضای سفید خود نترسید. این سطوح سیاه باعث نمی شوند که فضای شما تاریک تر به نظر برسد زیرا در تعادل کامل با رنگ سفید محیط اطراف است.

28. به یاد داشته باشید که مقداری از گیاهان سبز طبیعی را به فضای خود بیاورید، چه فضای تان سفید باشد و چه نباشد چرا که گیاهان سبز همواره سرزندگی را برای شما به ارمغان می آورند.

در ادامه بخوانید : دکوراسیون مینیمالیستی سفید

منبع : home-designing