طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان پنت هاوس های لاکچری

واژه پنت هاوس مترادف با تجملات و زندگی لوکس است. اما اگر خانه شما یک منزل عادی بوده و با یک پنت هاوس مجلل تفاوت دارد به آن معنا نیست که نتوانید از دکوراسیون لاکچری پنت هاوس ایده گرفته و آن را در منزل خود اجرا کنید.

دکوراسیون لوکس آپارتمان پنت هاوس
دکوراسیون لوکس آپارتمان پنت هاوس

به دکوراسیون داخلی و دیزاین این پنت هاوس های لاکچری در نیویورک نگاهی بیندازید تا ایده هایی را بیابید که بتوانید در فضای خانه خود اجرا کنید. با پرشین استار همراه باشید؛

1. پنت هاوس های منهتن دارای پنجره هایی بزرگ با چشم اندازی گسترده به افق مشهور نیویورک هستند. در این پنت هاوس طراحان کار خارق العاده ای را انجام داده اند و با بهره گیری از یک دست مبلمان ال شکل در گوشه ای از سالن نشیمن، هم چشم انداز خوبی را ایجاد کرده اند و هم با بهره گیری از یک کتابخانه کوچک در قسمت پشت مبلمان، این فضا را از سایر قسمت های سالن نشیمن، به شکل مطلوبی مجزا کرده اند.

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید
دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید

2. استفاده از رنگ سفید همیشه هم کسل کننده نیست. کف سفید و براق این سالن و امتداد آن تا انتهای سالن، بسیار خیره کننده است و احساس قرار گرفتن در ارتفاع را برای ساکنین تکمیل می کند.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری منزل
دکوراسیون اتاق ناهارخوری منزل

3. جذاب ترین ویژگی در این پنت هاوس قطعا مربوط به فرش بیضی شکلی است که در کف سالن دیده می شود و مطابقتی کامل با برش بیضی شکل سقف دارد به نحوی که گویا تصویری از برش سقف بر روی یک آینه زمینی است.

قطعا برای پیاده کردن این ایده در منزل تان نیاز به یک سالن به این بزرگی ندارید و به راحتی می توانید چنین تناسبی را بین عناصر موجود در دکوراسیون خانه ایجاد کنید.

دیزاین اتاق جلسات
دیزاین اتاق جلسات

4. در این اتاق جلسات تلاش شده تا با بهره گیری از رنگ های تند، نگاه شما را از فضای عمدتا سفید دور کرده و به این عناصر متنوع و رنگی، خیره نماید. شما هم می توانید با استفاده از یک تابلوی متفاوت و جسورانه نظیر آنچه که بر روی دیوار این اتاق نصب شده در فضای منزل توجهات را به آن سمتی که دوست دارید جلب کنید.

طرح های چوبی برای دیوار
طرح های چوبی برای دیوار

5. پوشش چوبی دیوارها یا کف، لزوما یک اتفاق تکراری نیست و شما می توانید با تلفیق سطوح چوبی براق و گرم با بافت های متفاوت، یک فضای مدرن را در خانه تان ایجاد کنید.

دکوراسیون داخلی دفتر کار در منزل
دکوراسیون داخلی دفتر کار در منزل

6. این دفتر کار فقط دارای یک کتابخانه بزرگ و یک میز و صندلی است که شلوغی فضا را به حداقل رسانده و آن را برای تمرکز بیشتر بر روی کار ایده آل می سازد.

دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سفید خاکستری
دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سفید خاکستری

7. خاکستری لزوما همیشه یک رنگ خنک نیست و گویا طراح دکوراسیون این پنت هاوس همه چیز را در این مورد می داند. گرمای رنگ چوب به کار رفته در میز تلوزیون، پایه تختخواب و قفسه های مقابل پنجره، در مجاورت با فرش و صندلی و دیوار خاکستری تلوزیون، یک ترکیب کاملا تمیز و جذاب را ایجاد کرده است.

دکوراسیون دفتر کار خانگی
دکوراسیون دفتر کار خانگی

8. استفاده از درب های شیشه ای، یک راه عالی برای باز نگه داشتن فضا در عین حفظ حریم خصوصی است و طراح به همین منظور از این درب های شیشه ای برای این دفتر کار خانگی استفاده کرده است. یکی از مهمترین مزایای این نوع از درب ها این است که اجازه می دهند نور طبیعی موجود در محیط وارد فضای اتاق شود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دو تخته
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دو تخته

9. در این اتاق حداکثر استفاده از فضا صورت گرفته است. در این جا شاهد یک موکت سراسری، میز تلوزیون، میز کار، صندلی، کشوهای متعدد و همچنین چند کمد هستیم که به نحوی طراحی شده اند که فضای زیادی را برای دو تختخواب بزرگ در اتاق ایجاد کرده اند. شما هم می توانید برای به حداکثر رساندن فضای اتاق تان از قفسه ها و یا کمدهای بزرگ دیواری بهره بگیرید.

دیزاین و چیدمان پنت هاوس لاکچری
دیزاین و چیدمان پنت هاوس لاکچری

10. در این پنت هاوس از الگو های مختلفی بهره گرفته شده است. رنگ، بافت و چیدمان طراحی شده توسط معماران، این فضا را به محیطی متنوع و مجلل تبدیل ساخته است.شما هم می توانید با بهره گیری از این سه عنصر، فضای خانه تان را به محیطی دلچسب تر مبدل سازید.

راه پله چوبی داخل ساختمان
راه پله چوبی داخل ساختمان

11. در این پنت هاوس تلاش شده که حداکثر استفاده از فضا صورت گیرد. به طور مثال در مجاورت راه پله ها، فضایی تعبیه شده که از آن به عنوان جایی برای قرار دادن لباس ها و کفش ها استفاده می شود. خلاقانه به فضاهای خانه خود نگاه کنید و ببینید که چه استفاده های دیگری می توان از آنها نمود.

مدل کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن
مدل کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن

12. استفاده از این کاغذ دیواری های متفاوت، حس غریب و مطبوعی را به این پنت هاوس مدرن بخشیده است. تضاد رنگ مارون و رنگ سبز نیز، ترکیب خوبی را ایجاد نموده است.

مدل جدید میز و صندلی غذاخوری
مدل جدید میز و صندلی غذاخوری

13. در این فضا لوستر های سفید استوانه ای، استوانه های مشکی روی آینه و دیوار های بلند با پانل های چوبی جلب توجه می کنند. این عناصر باعث می شوند که سقف سالن بلندتر به نظر برسد. بنابراین شما هم می توانید با استفاده از این ترفند سقف خانه خود را بلند تر نشان داده و همچنین با استفاده از آینه های بزرگ دیواری فضای خانه تان را از نظر بصری، وسیع تر کنید.

عکس فضای داخلی آشپزخانه
عکس فضای داخلی آشپزخانه

14. در آشپزخانه سفید این پنت هاوس، چیزی که بسیار مطلوب به نظر می رسد این است که کاغذ دیواری از داخل اتاق نشیمن تا داخل آشپزخانه ادامه پیدا کرده و یک پیوستگی مطلوب را در کل فضا ایجاد نموده است.

ظرفی از لیمو های سبز رنگ بر روی میز آشپزخانه واقع شده و باعث شده که ارتباط بصری خوبی با کاغذ دیواری سبز رنگ آشپزخانه و نیز کاغذ دیواری و گیاهان آپارتمانی در داخل سالن نشیمن بر قرار شود. شما هم در منزل فضای های جدا ازهم را با استفاده از رنگ ها به هم پیوند بزنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک و مدرن
دکوراسیون آشپزخانه کوچک و مدرن

15. لازم نیست که همه چیز با هم مطابقت داشته باشد قدری جسور باشید و انتخاب های گسترده تری داشته باشید. فرش موجود در این آشپزخانه به صورت راه راه بوده و با رنگ های هلویی و مارون، در تضاد کاملی با دیوارهای سبز رنگ است. اما همانطور که می بینید در مجاورت با جزیره آشپزخانه، ترکیب جالبی را ایجاد کرده است.

چیدمان قفسه های آشپزخانه
چیدمان قفسه های آشپزخانه

16. قفسه های آویزان شده از سقف، یک راه عالی برای صرفه جویی در فضا و نمایش برخی از زیباترین وسایل آشپزخانه و ظروف نقره ای شماست.

17. یکی از مهم ترین خصوصیات این پنت هاوس که به نحوی عالی در آن اجرا شده است، شفاف بودن بسیاری از سطوح اعم از میز شیشه ای، قفسه ها و… است که باعث می شود از نظر بصری، فضایی بزرگتر داشته باشیم.

مدل فرش اتاق خواب
مدل فرش اتاق خواب

18. یک فرش پارسی با طرحی خیره کننده و رنگ آبی در کف اتاق خود نمایی می کند. در حالی که باقی رنگ های استفاده شده در این فضا غالبا خنثی هستند، فرش آبی لاجوردی توانسته با رنگ قهوه ای و گرم تختخواب ترکیب خوبی را ایجاد نماید. شما هم در انتخاب فرش برای خانه تان به این ویژگی توجه داشته باشید.

مدل تختخواب دو نفره شیک
مدل تختخواب دو نفره شیک

19. این اتاق خواب پنت هاوس، گرم، جذاب و مجلل است. قسمت بالای تختخواب دارای روکشی چرمی و قهوه ای رنگ است که باعث می شود این تختخواب در کنار دیواری با پانل های چوبی، دلچسب تر به نظر برسد.

سرویس بهداشتی مدرن و زیبا
سرویس بهداشتی مدرن و زیبا

20. چیزی که در این حمام جلب توجه می کند، استفاده ازچوب، سنگ و شیشه به صورت مجزا در سطوح است.

دکوراسیون سالن پذیرایی بزرگ و لوکس
دکوراسیون سالن پذیرایی بزرگ و لوکس

21. در اتاق نشیمن این پنت هاوس شاهد استفاده از کفپوش های چوبی به سبک تیغ ماهی و بهره گیری فراوان از رنگ های زیتونی و طلایی هستیم که در مجاورت با مبلمان مخملی به رنگ آبی تیره، یک محیط لوکس و زیبا را ایجاد نموده است.

مدل مبلمان مجلل و لاکچری
مدل مبلمان مجلل و لاکچری

22. در این دکوراسیون از سطوح براق زیادی استفاده شده است. همانطور که می بینید این میز قهوه براق در مجاورت با فرش ابریشمی، ترکیب بسیار زیبایی را ایجاد نموده است.

دکوراسیون آشپزخانه مجلل
دکوراسیون آشپزخانه مجلل

23. کفپوش چوبی تیغ ماهی تا داخل آشپزخانه نیز ادامه یافته و یک فضای کاملا یکدست را ایجاد نموده است.

راه پله دوبلکس مدرن
راه پله دوبلکس مدرن

24. یک دیوار آینه ای در مجاورت این پله ها و منظره بیرون از پنجره، باعث شده که یک فضای باز و بی نظیر در این قسمت از تالار پنت هاوس ایجاد شود.

تراس پنت هاوس
تراس پنت هاوس

25. اینجا یک فضای کاملا لوکس است. از چشم انداز آن گرفته تا میز قهوه و شومینه ای که بر روی آن ساخته شده است.

شاید نتوانید این منظره را برای پاسیوی شخصی خود ایجاد کنید اما می توانید از رنگ ها و سایر عناصر این فضا در دکوراسیون خود استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب سبز و قهوه ای
دکوراسیون اتاق خواب سبز و قهوه ای

26. در این اتاق خواب عمدتا خاکستری، شاهد ترکیب زیبای رنگ های سبز و قهوه ای هستیم. شما هم می توانید در دکوراسیون منزل تان از ترکیب درست رنگ ها بهره بگیرید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی لاکچری
دکوراسیون سرویس بهداشتی لاکچری

27. استفاده از کاشی های طرح سنگ، در کف و دیوارها و سقف این حمام، باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد.

 

دکوراسیون پنت هاوس لاکچری
دکوراسیون پنت هاوس لاکچری

28. این پنت هاوس را شرکت SOTA & CO طراحی کرده و مبلمان تیره ی آن به عنوان نقطه ی قوت آن شناخته می شوند.

دکوراسیون آشپزخانه مشکی طلایی و سفید
دکوراسیون آشپزخانه مشکی طلایی و سفید
شیک ترین مدل میز و صندلی
شیک ترین مدل میز و صندلی

29. صندلی هایی به رنگ طلایی و سیاه درکنار میز سفید مرمرین، یک ترکیب لوکس را ایجاد کرده اند.

دکوراسیون اتاق خواب لاکچری
دکوراسیون اتاق خواب لاکچری

30. در این اتاق خواب عمدتا سیاه و سفید از یک صندلی به رنگ مارون نیز استفاده شده تا بر گرمای فضا افزوده شود. شما هم از وارد کردن رنگ های به فضاهای مختلف خانه تان استقبال کنید.

مدل دکوراسیون اتاق خواب بزرگ
مدل دکوراسیون اتاق خواب بزرگ

31. دیوارهایی با پانل های بلند چوبی، فضای این تختخواب خاکستری را گرم تر می کند.

کاشی سرویس بهداشتی مدرن
کاشی سرویس بهداشتی مدرن

32. کاشی های سنگی به شکل لانه زنبوری، بافت و الگوی هندسی سرگرم کننده ای را به این فضا اضافه می کنند. شما هم کاشی های برجسته و مختلفی را برای حمام خود در نظر بگیرید تا به تنوع و حس لوکس بودن آن اضافه شود.

سرویس بهداشتی مدرن و زیبا
سرویس بهداشتی مدرن و زیبا

33. شاید شما چندان خوش شانس نباشید که در مقابل چنین منظره ای حمام کنید، اما می توانید با نورپردازی های اصولی فضای حمام خود را دلچسب تر کنید.

همانطور که می بینید در این حمام از نور پردازی های مخفی در بسیاری از سطوح استفاده شده است و آن ها را درخشان نشان می دهد.

منبع : home-designing