بیوگرافی و عکس های دیوید هاربر و نامزدش آلیسون سودول

دیوید هاربر (David Harbour) با نام کامل “دیوید کنت هاربر” بازیگر آمریکایی است که در تاریخ 10 آوریل سال 1975 در نیویورک متولد شده است.

قد دیوید هاربر 1.90 متر است.

دیوید هاربر
دیوید هاربر

زندگی نامه دیوید هاربر

دیوید هاربر فرزند کنت و نانسی هاربر است، والدینش هر دو در زمینه املاک فعالیت می کنند.

هاربر در دبیرستان بایرام هیلز تحصیل کرده و در سال 1997 از کالج دارتموث در نیوهمپشایر فارغ التحصیل شده است.

فیلم شناسی دیوید هاربر

دیوید هاربر سال 1999 و با بازی در سریال قانون و نظم وارد تلویزیون شد و اولین بار در سال 2004 و با بازی در فیلم کینزی به دنیای سینما راه یافت.

از جمله فیلم های معروف دیوید هاربر می توان به اعتراف، کوهستان بروکبک با بازی جک جیلنهال و هیث لجر، جنگ دنیاها با بازی تام کروز و داکوتا فانینگ، جاده انقلابی با بازی لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت، ذره ای آرامش با بازی دنیل کریگ، وضعیت فعلی با بازی راسل کرو و بن افلک، هر روز، زنبور سبز، دبیلو ای، پایان گشت با بازی جک جیلنهال، میان ما، مبارزه با چاقو، خبرچین با بازی دواین جانسون، پارک لند، قدم زدن میان قبرها با بازی لیام نیسون، متعادل کننده با بازی دنزل واشنگتن، توده سیاه با بازی جانی دپ، جوخه انتحاری با بازی ویل اسمیت و جرد لتو، بی خوابی با بازی جیمی فاکس، پسر جهنمی و داکا با بازی کریس همسورث اشاره کرد.

عکس دیوید هاربر و وینونا رایدر در سریال چیزهای عجیب
عکس دیوید هاربر و وینونا رایدر در سریال چیزهای عجیب

دیوید هاربر بیشتر برای بازی در سریال چیزهای عجیب در نقش “جیم هاپر”شناخته شده است. او در این سریال با بازیگرانی همچون وینونا رایدر و ملی بابی براون همبازی بوده و نامزد جوایز امی و گلدن گلاب شده است.

ازدواج و همسر دیوید هاربر

عکس دیوید هاربر و آلیسون سودول
عکس دیوید هاربر و آلیسون سودول

دیوید هاربر بین سال های 2009 تا 2011 با ماریا ثیر (بازیگر) و بین سال های 2011 تا 2015 با جولیا استایلز (بازیگر) دوست بوده است. او در حال حاضر با آلیسون سودول (بازیگر و خواننده) نامزد کرده است.