بیوگرافی و عکس های جدید رضا عطاران و همسرش فریده فرامرزی

عکس رضا عطاران
عکس رضا عطاران

رضا عطاران (reza attaran) بازیگر، کمدین و کارگردان مشهور ایرانی است که در تاریخ 20 اردیبهشت سال 1347 در مشهد متولد شده است.

قد رضا عطاران 1.70 متر است.

زندگی نامه رضا عطاران

رضا عطاران بعد از تولد، مادرش را در زلزله از دست داده و در یک خانواد چهار نفره بزرگ شده است. او دو خواهر بزرگ تر از خودش دارد.

عطاران بعد از گرفتن دیپلم به تهران آمد و در رشته طراحی صنعتی ادامه تحصیل داد اما بعد از مدتی دانشگاه را رها کرده و با فعالیت در زمینه تئاتر پا به عرصه بازیگری گذاشت.

رضا عطاران و همسرش فریده فرامرزی
رضا عطاران و همسرش فریده فرامرزی

فیلم شناسی رضا عطاران

رضا عطاران در سال 1369 و با بازی در سریال بیداران وارد عرصه تلویزیون شد و فیلم کلید ازدواج در سال 1376 اولین تجربه سینمایی او می باشد.

از فیلم های معروف رضا عطاران می توان به کلاهی برای باران، خروس جنگی با بازی مریلا زارعی، توفیق اجباری در کنار محمد رضا فروتن، تسویه حساب در کنار مهناز افشار، آقای هفت رنگ با بازی نیکی کریمی، نیش زنبور با بازی رضا کیانیان، ورود آقایان ممنوع در کنار ویشکا آسایش و خوابم میاد با بازی اکبر عبدی اشاره کرد.

این بازیگر در فیلم های اسب حیوان نجیبی است، طبقه هسات در کنار محمد رضا فروتن، ردکارپت، کلاشینهف،  نهنگ عنبر 1 و 2 در کنار مهناز افشار، گینس با بازی محسن تنابنده، من سالوادور نیستم در کنار یکتا ناصر، دراکولا، هزارپا با بازی جواد عزتی، مصادره با بازی هومن سیدی، زیر نظر در کنار امیر جعفری و آزاد مثل تو نیز حضور داشته است.

رضا عطاران بازی در سریال های معروف ساعت خوش، دنیای شیرین، سیب خنده، مجید دلبندم، قطار ابدی، کوچه اقاقیا، خانه به دوش، متهم گریخت، بزنگاه را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

عطاران برای بازی فیلم طبقه هسات جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد و برای فیلم خوابم میاد جایزه سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را دریافت کرده است.

رضا عطاران
رضا عطاران

ازدواج و همسر رضا عطاران

رضا عطاران سال 1373 و در سن 26 سالگی با فریده فرامرزی – بازیگر – ازدواج کرده است. این زوج فرزندی ندارند و توافق کرده اند هرگز بچه دار نشوند.

آن ها در فیلم استراحت مطلق با هم هم بازی بوده اند.

حقایق جالب درباره رضا عطاران

  • سال 1393 به عنوان سودآورترین بازیگر سینمای ایران معرفی شد.
  • فیلم هزارپا با بازی رضا عطاران پر فروش ترین فیلم سینمای ایران شده است.
  • علاوه بر بازیگری و کارگردانی به عنوان فیلم نامه نویس، خواننده و تدوین گر نیز فعالیت می کند.
  • اصالت رضا عطاران کاخک گناباد است.