کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون اتاق نشیمن و هال و پذیرایی

نور آفتاب، گل آفتاب گردان، لاله های زرد، مبلمان زرد رنگ و یا وسایل تزئینی به رنگ طلایی! این ها همه عناصری هستند که حتی با حضور اندک و کوچکی در فضای اطراف ما می توانند محیط را تحت تاثیر حضور گرم خود قرار دهند.

دکوراسیون زرد و خاکستری نشیمن
دکوراسیون زرد و خاکستری نشیمن

هر چند در دکوراسیون های مدرن و امروزی ردپای زیادی از سطوح طلایی دیده نمی شود اما این چیزی از قدرت این عنصر فاخر در دکوراسیون های داخلی کم نمی کند و همانطور که شاهد هستیم هنوز هم استفاده از عناصر طلایی در دکوراسیون های کلاسیک طرفداران زیادی دارد.

اما این میزان از تاثیر رنگ زرد به چه دلیل است؟ به نظر این امر ناشی از گرمای زیاد و ماهیت جسورانه این رنگ است. به دلیل همین ماهیت جسورانگی است که شما استفاده از رنگ زرد را در دکوراسیون های اطراف تان کمتر می بینید.

در این مقاله با چگونگی استفاده از رنگ زرد و خردلی در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و هال و پذیرایی آشنا خواهید شد. با پرشین استار همراه باشید؛

1. نمونه های طراحی فضای داخلی با استفاده از دکوراسیون زرد رنگ را با یک نمونه عالی شروع می کنیم.

این خانه مدرن و امروزی با سبک هنرمندانه خود و استفاده از عناصر متعدد به رنگ زرد، یک فضای مناسب برای حضور این مبلمان های خاکستری و همچنین یک آشپزخانه با قفسه های باز است.

به تابلوی نقاشی روی دیوار دقت کنید که ترکیبی هوشمندانه از تمام رنگ های اصلی این فضا را در خود جای داده است.

دکوراسیون هال کوچک زرد رنگ
دکوراسیون هال کوچک زرد رنگ

2. به این خانه دنج و جذاب نگاه کنید. کوسن و پتوی زرد رنگ در یک سو، ساعت دیواری در میانه مسیر و یک صندلی غذا خوری و دستمال های زرد رنگ گرداگرد میز ناهارخوری درسمت دیگر اتاق ترکیبی بسیار زیبا و متعادل را با حضور رنگ زرد خلق کرده اند. حتی می توانید به استفاده از چند دستمال زرد رنگ هم بر روی میز نهارخوری خود اکتفا کنید و از تاثیر آن بر روی محیط شگفت زده شوید.

دکوراسیون اتاق پذیرایی مربع شکل
دکوراسیون اتاق پذیرایی مربع شکل

3. انتخاب این درب های شگفت انگیز زرد رنگ بر روی این دیوار های خاکستری به یک روحیه جسورانه نیاز دارد اما همانطور که می بینید برای فضای داخلی این آپارتمان کوچک بسیار فوق العاده است.

گذشته از مبلمان زرد رنگ، فرش راه راه سیاه و سفید درکف اتاق و لوستر نارنجی رنگ در مجاورت سقف یک چشم انداز قابل تحسین را در این فضا ایجاد کرده اند.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک
دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

4. رنگ زرد یک رنگ پر انرژی است و به همین واسطه نیازی نیست که حتما به مقدار فراوانی در دکوراسیون شما حضور داشته باشد. کوسن های نارنجی و قرمز بر روی این مبل زرد برای کاهش تاثیر بیش از حد این رنگ و متعادل نمودن فضا انتخاب شده اند.

در این سمت اتاق از نورهای طلایی در مجاورت رنگ خاکستری استفاده شده تا آرامش بیشتری در این قسمت از خانه برقرار شود.

دکوراسیون داخلی زرد و نارنجی اتاق نشیمن
دکوراسیون داخلی زرد و نارنجی اتاق نشیمن

5. در دکوراسیون های لوکس با رنگ مشکی مات می توانید از عناصر محدود زرد رنگ استفاده کرده و شاهد ترکیب فوق العاده آنها باشید.

دکوراسیون پذیرایی با رنگ زرد
دکوراسیون پذیرایی با رنگ زرد

6. نقش آفرینی رنگ های زرد و آبی روشن باعث ایجاد چنین تم داخلی شادی می شود. توجه داشته باشید که عناصر زرد رنگ چه پراکندگی مناسبی در این فضا دارند. می توانید در عین حفظ انسجام در فضا از یک عنصر متضاد برای ایجاد کنتراست نیز استفاده کنید.

دکوراسیون زرد و آبی نشیمن
دکوراسیون زرد و آبی نشیمن

7. برای استفاده از رنگ زرد قدری شجاع باشید. این رنگ پتانسیل هم نشینی با طیف وسیعی از رنگ ها را دارد.

در این اتاق نشیمن روشن شده با نور آفتاب از طیف های متنوع رنگ زرد استفاده شده است. این تنوع می تواند ویژگی منحصر به فرد فضای خانه شما باشد.

دکوراسیون اتاق پذیرایی کلاسیک
دکوراسیون اتاق پذیرایی کلاسیک

8. این دکوراسیون سیاه و سفید و هنری زمینه ای خنثی را فراهم نموده و باعث شده که عناصر چوبی و تشکچه های زرد رنگ، با وجود تعداد اندکشان نقش شاخص تری را در این فضا ایفا کنند. تن های مختلف رنگ چوب و عناصر کوچک زرد رنگ توانسته اند به خوبی گرمای بصری این فضا را تامین کنند.

دکوراسیون زرد و سفید نشیمن
دکوراسیون زرد و سفید نشیمن

9. در کنار این کاناپه خاکستری رنگ یک صندلی چوبی با تشکی زرد رنگ خودنمایی می کند و به واسطه چند کوسن زرد تاثیر خود را بر کاناپه خاکستری هم دو چندان نموده است.

یک تابلوی هنری سیاه، زرد و خاکستری بر روی دیوار باعث منسجم تر شدن عناصر متنوع موجود در این فضا شده است.

دکوراسیون زرد و طوسی نشیمن
دکوراسیون زرد و طوسی نشیمن

10. این اتاق نمونه ی مناسبی برای استفاده محدود از رنگ زرد است. همانطور که می بینید تنها یک مبل راحتی به این رنگ در این فضا واقع شده اما به خوبی توانسته محیط اطراف را تحت تاثیر خود قرار دهد.

دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن
دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن

11. یک اتاق نشیمن با سبک مدرن و با غلبه رنگ زرد خردلی. به تناسب رنگ بژ با این ترکیب دقت نمایید.

دکوراسیون زرد خردلی نشیمن
دکوراسیون زرد خردلی نشیمن

12. رنگ زرد در فضای این خانه به لطف یک دیوار شفاف و شیشه ای و رنگ های سبز و آبی درخششی مضاعف پیدا کرده است.

همانطور که می بینید عناصر کوچک زرد رنگ حضور این رنگ را در جای جای این فضا تقویت نموده است.

دکوراسیون هال و پذیرایی مستطیلی
دکوراسیون هال و پذیرایی مستطیلی

13. حتما ترکیب رنگ های زرد و آبی تیره را در اطراف تان زیاد دیده اید. اما رنگ های زرد و آبی ملایم نیز ترکیب زیبایی را ایجاد می کنند که در کنار این دیوار های سنگی و کف های چوبی، سبکی غنی را خلق کرده اند.

انتخاب پرده ها به رنگ زرد تیره نیز به جهت همسایگی با نور طبیعی آفتاب و تاکید بر سقف های بلند این سالن است.

رنگ زرد اتاق پذیرایی
رنگ زرد اتاق پذیرایی

14. این سطوح فلزی و روکش های مشکی رنگ یک فضای صنعتی را رقم زده اند اما یک مبل روشن به رنگ زرد به نحوی جسورانه فضا را تحت تاثیر حضور پر انرژی خود قرار داده و تیرگی آن را تا حد زیادی متعادل ساخته است.

دکوراسیون زرد و مشکی نشیمن
دکوراسیون زرد و مشکی نشیمن

15. یک دکوراسیون دیگر با ترکیب عالی رنگ های زرد و آبی. این رنگ ها اگرچه با یکدیگر تضاد آشکاری دارند اما ترکیب آن ها بسیار چشم نواز بوده و به فضا انرژی و جذابیت خاصی را می بخشد. به استفاده هوشمندانه از رنگ سبز (حاصل ترکیب زرد و آبی) بر روی دیوار اتاق و تناسب فوق العاده آن با رنگ های زرد و آبی دقت کنید.

مبلمان زرد رنگ
مبلمان زرد رنگ

16. مبلمان و کفپوش های روشن در این خانه به همراه کابینت های سفید رنگ آشپزخانه علیرغم وجود کاشی ها و عناصر چند رنگ یک طراحی کاملا متعادل و سبک را از نظر بصری خلق کرده است.

دکوراسیون اتاق پذیرایی شیک
دکوراسیون اتاق پذیرایی شیک

17. یک دکوراسیون مدرن و صنعتی. تقریبا از هر رنگ متمایزی می توان برای این دکوراسیون سیاه و خاکستری استفاده کرد اما مطمعنا زرد بهترین انتخاب برای این فضا خواهد بود. شاید دلیل این امر تمایل رنگ مبل های خاکستری تیره به سمت آبی باشد.

مبلمان زرد و طوسی
مبلمان زرد و طوسی

18. از ترکیب فوق العاده رنگ های سبز و زرد غافل نشوید. این صندلی های پایه بلند که به رنگ های سبز و زرد انتخاب شده اند در کنار آشپزخانه به خوبی جلوه نمایی می کنند. در سمت اتاق نشیمن نیز شاهد هنرنمایی رنگ زرد در مقابل رنگ قهوه ای هستیم که پتانسیل بالای این رنگ را برای همنشینی با طیف بزرگی از رنگ ها به اثبات می رساند.

دکوراسیون سبز و زرد نشیمن
دکوراسیون سبز و زرد نشیمن

19. این خانه یک نمونه دیگر از دکوراسیون داخلی با استفاده از رنگ های خنثی است که توانایی میزبانی از طیف بی شماری از رنگ ها را دارد.

همانطور که می بینید این مبلمان راحتی به رنگ زرد روشن، همسایه خوبی برای دیوارهای بتونی این خانه هستند.

رنگ زرد در دکوراسیون نشیمن
رنگ زرد در دکوراسیون نشیمن

20. طرح های بزرگ روی پرده با طرح هایی که بر روی دیوار مشاهده می شود کاملا متفاوت است اما این مانع از ترکیب عالی آبی طاووسی و زرد متمایل به طلایی نمی شود.

رنگ زرد برای اتاق پذیرایی
رنگ زرد برای اتاق پذیرایی

21. یک دکوراسیون بسیار جسورانه با استفاده از رنگ زرد. طیف های مختلفی از رنگ زرد در این دکوراسیون گرد هم آمده اند و در مقابل رنگ های خاکستری و نقره ای واقع شده اند. به طراحی کاغذ های چسبیده روی دیوار، قفس و همچنین طرح پرندگان دقت کنید و ببینید که چه طراحی منحصر به فردی را برای این فضا رقم زده است.

کاغذ دیواری زرد اتاق نشیمن
کاغذ دیواری زرد اتاق نشیمن

22. در فضاهایی که سقفی تا این اندازه بلند دارند، پیاده کردن دکوراسیونی که بتواند تمام سطح دیوار را حتی تا مجاورت سقف به نحو جذابی پوشش دهد کار بسیار دشواری است. اما همانطور که می بینید در طراحی این فضا رنگ زرد به طرزی هوشمندانه تا مجاورت سقف سالن بالا رفته است از سوی دیگر انتخاب این لوستر مخروطی شکل و نیز سطوح برجسته چوبی روی دیوار مانع از توجه به ارتفاع بلند سقف شده است.

رنگ زرد برای اتاق نشیمن
رنگ زرد برای اتاق نشیمن

23. انتخاب رنگ زرد در این خانه ی مشرف به دریا به دلیل تضاد زیبا و طبیعی رنگ زرد با رنگ آبی (دریا) صورت گرفته است. دکوراسیون فضای داخلی این خانه کاملا جسورانه و البته مدرن و تا حدی مینیمالیستی است اما رنگ زرد ردپای زیبایی از یک منطقه گرمسیری را به این فضا افزوده است.

دکوراسیون اتاق نشیمن بزرگ
دکوراسیون اتاق نشیمن بزرگ

24. رنگ زرد علاوه بر رنگ خاکستری یک همنشین مناسب برای عناصر نقره ای و براق نیز به شمار می رود.

25. در طراحی دکوراسیون هیچ چیز غیر ممکن نیست. انتخاب یک کفپوش زرد برای هر فضایی مطمعنا می تواند چشم هر بیننده ای را به خود خیره نماید. همانطور که می بینید طراح با انتخاب این کفپوش زرد با خیال آسوده در کنار این پنجره بزرگ و روشن از مبلمان و پرده ای سفید بهره گرفته است.

دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی به رنگ زرد
دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی به رنگ زرد

منبع : home-designing